Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Warszawa


Sedici

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przygotowując sie do egzaminu poszukuje informacji na temat samochodów na egzaminie w Warszawie,może z kolegów przystępował w ostatnim czasie do egzaminu .Interesuje mnie na co zwrócić szczególną uwagę jakie usterki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co zwrócić szczególną uwagę jakie usterki

Szczególną uwagę zwróć na pewno na prawidłowe wypisanie zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu, w jakim przypadku jakie badanie, prawidłową klasyfikację potencjalnych usterek z ich numerami i opisem, bo jak to zawalisz to tak jakbyś nie zaliczył podstawy z teoretycznego. Z kolei jeśli chodzi o ewentualne "haki" jakie możesz spotkać, to tak jak byś pytał gdzie ta igła w tym stogu siana. Zapewniam Cię, że nie tylko my czytamy to forum. :twisted:

Nikt też nie wie jakie wylosujesz zadanie do wykonania i przy jakim pojeździe, a do każdego pojazdu jest do wylosowania od 6 do 10 pytań. To, że w lanosie jest spawany wahacz, to wszyscy wiemy itd itp, ale wylosujesz np. zrób z autobusu tempo-100 autobus szkolny i w tym momencie cała twoja wiedza na temat haków idzie w ......, bo masz się skupić tylko na tym konkretnym zadaniu, a to z czego komisja Cię przepyta jeśli przebrniesz przez to co napisałem wcześniej, to już inna bajka. Ale jak się dobrze przygotujesz do ewentualnych pytań, z których może przewałkować cię komisja, to jeśli nie zeżre Cię stres reszta również pozwoli Ci wrócić do domu "NA TARCZY" !!!

Niestety na praktycznym nie zajrzysz do rozporządzeń i dzienników, więc tu na pewno dobra pamięć to duży plus.

Powodzenia i opanowania wszystkim. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to jakie pytanie wylosujesz świadczy tylko o tym spod jakiego pojazdu egzamin zaczniesz. Jak egzaminator będzie dociekliwy to po wszystkich Cię może przeciągnąć. Zdarzało się też, że zawodnicy nie mają szans na odpowiedź na wylosowane zagadnienie bo przy wstępnych pytaniach rozgrzewających z tabliczki, vinu czy opon odpadają. Moja rada to iść na początku. Im dłużej będziesz na korytarzu siedział to tym większy stres i zamęt w głowie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to iść na początku.

W Luboniu k. Poznania egzaminatorzy wyczytywali zdających wedle kolejności alfabetycznej nazwiska. Także nie było możliwości iść na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Luboniu k. Poznania egzaminatorzy wyczytywali zdających wedle kolejności alfabetycznej nazwiska. Także nie było możliwości iść na początku.

 

 

A nas dodatkowo zapytali i dali wybór, czy chcemy zdawać alfabetycznie ale od końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Gratulacje Sedici. Zatem czekamy na Twoje informacje dotyczące egzaminu praktycznego. Udziel nam informacji jakie samochody były, z jakimi zagadnieniami spotkali się zdający, jaka zdawalność oraz jakie wskazówki możesz udzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , spokojnie. Nie taki diabeł straszny. Znam przypadek, że

na diagnostę zdał informatyk, bez praktyki i w dodatku nie potrafiący koła odkręcić w osobówce." Misiewicz" w pełnej okazałości. Wy macie szkoły, praktyki i pojęcie. On żarówki wymienić nie potrafi a pieczątki już może klepać☺.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pojazdy na egzaminie:

Tico z gazem zamiast Lanosa chyba sprzedany.

Autobus 100 rok produkcji dokładnie nie pamiętam 2003 .

ADR ciągnik siodłowy z cysterną 2015.

Egzaminatorzy szczególną uwagę zwracali na prawidłowe wypełnione zaświadczenia można było skorzystac tabeli usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdzie znajdę numery vin w autobusie i adr?

Gdzie znajdę nalepki typu tachofraf, ogranicznik, a także zwalniacz oraz gdzie znajdę? :) Nie chcę tracić czasu na szukanie :) 

Jak to jest z ubraniem ochronnym w Warszawie?

Gdzie znajdę prawidłowo wypełnione zaświadczenia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maj16 napisał:

 

Gdzie znajdę nalepki typu tachofraf, ogranicznik, a także zwalniacz oraz gdzie znajdę? :) Nie chcę tracić czasu na szukanie :) 

 

 

Po takim wpisie, to mnie się nawet nie chce tracić czasu na sensowną odpowiedż  :D

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Maj16 napisał:

Gdzie znajdę numery vin w autobusie i adr?

Gdzie znajdę nalepki typu tachofraf, ogranicznik, a także zwalniacz oraz gdzie znajdę? :) Nie chcę tracić czasu na szukanie :) 

Jak to jest z ubraniem ochronnym w Warszawie?

Gdzie znajdę prawidłowo wypełnione zaświadczenia?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Witam vin w adr znajdziesz na ramie z prawej strony za kołem,tacho lewe drzwi wnęka napis ex na tacho.Ogranicznik prędkości oraz zwalniacz zaświadczenie. A z ubraniem ja osobiście nie brałem jest parę fartuchów z których można skorzystać.Pisanie zaświadczeń trzeba przećwiczyć

Edytowane przez Sedici
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Tam jest część: 

 

Dziękuję

1 godzinę temu, Sedici napisał:

Witam vin w adr znajdziesz na ramie z prawej strony za kołem,tacho lewe drzwi wnęka napis ex na tacho.Ogranicznik prędkości oraz zwalniacz zaświadczenie. A z ubraniem ja osobiście nie brałem jest parę fartuchów z których można skorzystać.Pisanie zaświadczeń trzeba przećwiczyć

 

Dzięki bardzo, w adr vin trzeba kołem skręcić by go zobaczyć? Mowa o kole prawym jak siedzimy za kierownicą?

W tacho to jaką wnękę masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.