Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Warszawa


Sedici

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę doradzić, to odpuść sobie miano "adr" cokolwiek u Ciebie ono znaczy.

99% aut ciężarowych ma numer identyfikacyjny bity za przednim prawym kołem. Raz jest bardziej w przedniej części za kołem, raz bardziej w tylnej, a bywa, że i centralnie. Raz się kręci w prawo, raz w lewo, a bywa, że i wcale nie trzeba kręcić i numer doskonale widać.

Pod postem masz serduszko. Korzystaj z niego, bo za darmo to w czambo! :x

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, a tabliczki znamionowe pojazdów z warszawy gdzie znajdę? 

Wiecie, na egzaminie nie chcę tracić czasu na szukanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maj16 napisał:

W tacho to jaką wnękę masz na myśli?

- jak dobrze skumałem, to o wnękę drzwiową się rozchodzi. Najczęściej tak są umieszczane wszelkiego rodzaju informacje i wklejki. Info o Tacho umieszcza się najczęściej we wnęce drzwi kierowcy. Naklejki ogranicznika prędkości klei się najczęściej w lewym górnym rogu szyby czołowej. Tabliczki znamionowe pojazdu różnie, z większym nastawieniem producentów na umieszczanie tych tabliczek jednak we wnęce drzwi z prawej strony.

Wnęka drzwi = otwór drzwiowy = słupki, wzmocnienia, stopnie, progi.

  • Polub 1
  • Piwo 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też może dokopać się na forum O.S.D.S. Jest tam dział z pytaniami do nauki jak i dział z lokalizacjami cech identyfikacyjnych okraszony fotografiami. Znajdzie się i kilka autobusów nawet. ;-)

Mam nadzieję, że nikt tego przekierowania nie odbierze jako zakazaną reklamę. Na tym forum też wiele można się dowiedzieć.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Szukaj w dziale "pojazdy z Warszawy". Tam wszystko jest.

Na egzaminach w innych ośrodkach wszystko wygląda inaczej.

Wiadomo - nr vin, czy też TZ w pojeździe z egzaminu z Warszawy (nieważne czy to pojazd typu ADR, pojazd typu autobus czy tam pojazd typu LPG) jest ukrywany gdzie indziej niż na egzaminie pojazdów z Wrocławia, czy z Poznania. Cfane som te egzaminatory :)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa - autobus może być z firmy Raftrans wożący reprezentację piłki nożnej . vin w autobusach najczęściej jest na przedniej poprzeczce ramy - widoczny po otwarciu tzw "dzioba " czyli wnęki na koło zapasowe , tabliczka przy przednich schodach.

ADR może być volvo Fh - tu vin jest na ramie przed osią przy prawym przednim kole . tabliczka w volvo fh może być na dole drzwi prawych lub pod atrapą na ścianie grodziowej .

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu w czasie trwania egzaminu praktycznego z autobusu przy identyfikacji i sprawdzeniu tabliczki zapytałem egzaminatora o konkretne miejsce nr. nadwozia i nie było problemu. Im również zależy na czasie, a z kolei nie pozwolili nam samemu biegać po kanale , a nr. vin w moim przypadku był z prawej strony pod dolną krawędzią zderzaka przedniego. Można , ale nie koniecznie trafić na pojazd z tak skorodowanym nr vin na ramie ,że nie da się w stresie samemu znaleźć to miejsce. Więc nie ma co się bać o to zapytać egzaminatora, bo przynajmniej będzie wiedział, że wiesz co robisz, a nie się miotasz, a czas płynie.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu w Luboniu na egzaminie praktycznym był autobus miejski Solaris. Kierowca wprowadzając autobus na stację podniósł z tyłu klapę od silnika i pokazał gdzie się znajduje nr vin.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to było z badaniem szczelności wielozaworu?

Pamiętam że zatykamy wszystkie otwory masą plastyczną i doprowadzamy ciśnienie 1bar, zgadza sie? Nie mogę tego znaleźć, w którym dzienniku ustaw to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a ile tych dzienników masz, że nie możesz się połapać?

 

 

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 26 czerwca 2012 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach2)
(Dz. U. z dnia 7 września 2012 r. z późniejszymi zmianami)

 

§ 11.
1. Kontrola szczelności obudowy zbiornika i obudowy zaworów w instalacji zasilania gazem LPG obejmuje:
1) pokrycie preparatem pieniącym miejsc połączeń obudowy zaworów;
2) wprowadzenie i uszczelnienie końcówki przewodu sprężonego powietrza do otworu przewodu wentylacyjnego; jeżeli są dwa otwory, drugi otwór powinien być szczelnie zatkany;
3) doprowadzenie sprężonego powietrza pod ciśnieniem 0,01 MPa do otworu przewodu wentylacyjnego obudowy zaworów.
2. Niedopuszczalne jest pojawienie się pęcherzyków powietrza ani widocznych odkształceń elementów.

 

Koniec pomagania!

 :sleep:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam wszystkim za pomoc. Proszę o odpowiedź na poniższe pytania.

Jakie dokumenty musi przedstawić diagnoście kierowca autobusu, autobusu 100km/h i pojazdu adr?

Na ile czasu jest badanie okresowe dla pojazdów ADR, czyli ciągnik siodłowy z cysterną i na sam ciągnik i naczepę cysternę?

Wiem że zawracam Wam gitarę ale już mam taki młyn że masakra, chciałbym by ktoś konkretny mi na to odpowiedział :)

 

 

Dziękuję wam bardzo.

Edytowane przez Maj16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Warszawie 18.04 miałem adr samochód cysterna daf,przyczepa/cysterna,Tico z lpg, autobus vanholl, nacisk na kwity przy badaniach. Odnośnie autobusu to pytanie dot. Jak zbadać układu kierowniczego, opowiedzieć o regulaminach szyb, osobówka badanie amortyzatoròw. Ja osobiście miałem Tico przy założeniu że samochód jest sprawny przeprowadź badanie instalacji LPG, wynik badania był negatywn,wypełnić odpowiednie zaświadczenie, dobrać odpowiednie kwity do instalacji. Mój wyniki pozytyw.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobus 100 km/h:
dowód rejestracyjny
zaświadczenie potwierdzające stateczność ruchu po rozerwaniu opony
zaświadczenie potwierdzające wyposażenie w ABS kat. I
zaświadczenie potwierdzające wyposażenie w zwalniacz ( gdy DMC przekracza 5 t.)
zaświadczenie potwierdzające wyposażenie pojazdu w ogranicznik prędkości ( w autobusie do 10 t DMC obowiązuje gdy data I rejestracji jest od 01.10.2001, a gdy DMC jest powyżej 10 t ogranicznik prędkości obowiązuje gdy data I rejestracji jest od 01.01.1988 r.)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ADR zamiast zaświadczenia potwierdzającą stateczność ruchu po rozerwaniu opony potrzebny jest dokument potwierdzający spełnienie wymagań dla ogrzewacza spalinowego w FL, AT oraz decyzja TDT na cysternę, zgadza się? ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz materiały zapodane: Dział: TOWARY NIEBEZPIECZNE, temat: ADR a nowy pojazd.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do egzaminu czytałem "niezbędnik diagnosty" dla mnie super wzory wypełnionych dokumentów jak przeprowadzić badanie adr i wiele innych aspektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.