Skocz do zawartości

Usterka 3.2.b


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę dodać usterki istotnej 3.2.b. Mogę ją wybrać w okienku jako UI ale po zatwierdzeniu wyboru program zaczytuje ją jako UD. Wersja programu 11.0.6.7328

Proszę użytkowników programu Stacja o sprawdzenie, czy ten problem występuje też na innych komputerach, bo jeśli tak to oznacza to błąd w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na wersji 7368, u mnie jest ok.

 

Na wszelki wypadek zalecam aktualizację (aczkolwiek nic mi nie wiadomo na temat błędu w programie), ale obecna jest bardzo czasochłonna i trwa do 10 minut.

Jeżeli chcesz się zaktualizować - to teraz, aby - na wszelki wypadek - mieć nasze wsparcie, gdyby coś poszło nie tak (pracujemy i pomagamy zdalnie do godz. 16, później tylko pomoc telefoniczna) ...

 

Podaj mi na PW numer Klienta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,2,b tylko jako drobna ,wersja 7368

 

Ta sama wersja programu i jest ok. Po kliknięciu UI z tabeli wskakuje jako UD w dolną rubrykę i tam można poprawić na UI. Nie wiem czemu, ale tak jest w wielu usterkach gdzie jest wybór UI/UD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu UI z tabeli wskakuje jako UD w dolną rubrykę i tam można poprawić na UI. Nie wiem czemu, ale tak jest w wielu usterkach gdzie jest wybór UI/UD

Też do tego doszedłem, że tylko w ten sposób da się to poprawić.

Trochę to dziwne, że wybierając wynik N program wrzuca z automatu UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, Panowie - u góry wybieracie usterkę, dopiero na dole ustawiacie jej "ciężar".

Ciężar ustawia się z automatu na "najlżejszy" dostępny - wynik BTP nie ma tu ŻADNEGO ZNACZENIA (bo to diagnosta wybiera, a nie my).

 

Tak jest w programie OD ZAWSZE, nic się nie zmieniło od lat - dlaczego jesteście tacy zaskoczeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w programie OD ZAWSZE

Nie wiem jak jest od zawsze bo na Stacji pracuję od niedawna.

dlaczego jesteście tacy zaskoczeni

Dlatego, że w innych programach inaczej to wyglądało.

wynik BTP nie ma tu ŻADNEGO ZNACZENIA

I to mnie zmyliło.

bo to diagnosta wybiera, a nie my

Nie do końca to jest tak, bo diagnosta wybiera usterką a SAM PROGRAM określa jej wartość jako najniższą z możliwych. Nie jest to rozwiązanie intuicyjne. Ja bym to widział tak, że przed wyborem usterki trzeba kliknąć na ptaszka o jej wadze (oczywiście, gdy jest możliwośc wyboru wagi usterki) a następnie ją dodać do usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - trudno ustawiać coś za diagnostę, kiedy nie wiemy co nie tak jest w pojeździe i ile będzie usterek - a może być kilka. Owszem, po wyborze - tak, możemy coś zasugerować, ale w trakcie ?

 

Każdy program ma swoje "ograniczenia" - być zaletą takiego (jak nasz) wyboru jest możliwość dowolnego "żonglowania wagą" usterki już po wyborze ? Nie wiem, trudno tu wyrokować ...

 

Zobaczę, czy Twoją sugestię da się wprowadzić w życie - część ograniczeń to ograniczenia informatyczne, wynikające z przyjętych (wcześniej) rozwiązań.

 

Uwaga pt. "od zawsze" była kierowana bardziej do Psuja (o Tobie nie do końca myślałem, nie znając Cię osobiście).

 

Jeżeli w czymś mogę pomóc - śmiało pytaj, również na PW :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga pt. "od zawsze" była kierowana bardziej do Psuja

 

Wiem, że od zawsze tak było. I nigdy to mi nie przeszkadzało, to i nie zgłaszałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.