Skocz do zawartości

Jak ugryźć temat Can Am Maverick X3?


krawiec78

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to określenie kategorii T5, która może być wpisana wyłącznie na podstawie DR lub homo.

 

Rozważyłbym tutaj, czy prawidłową klasyfikacją nie powinno być "samochodowy inny" o podrodzaju "inny" o ile pojazd nie spełnia "polskiej definicji ciągnika".

 

A jeśli pojazd faktycznie jest ciągnikiem to pozostaje dostosować go do polskich warunków, czyli ograniczyć prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jako co występuje taki pojazd a polskim katalogu pojazdów? Jestem bardzo ciekaw tego tekstu o "samochodowym innym".

Powoli. Żeby stał się samochodowym innym, to najpierw ciągnika musi się wyzbyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to określenie kategorii T5, która może być wpisana wyłącznie na podstawie DR lub homo.

 

Rozważyłbym tutaj, czy prawidłową klasyfikacją nie powinno być "samochodowy inny" o podrodzaju "inny" o ile pojazd nie spełnia "polskiej definicji ciągnika".

 

A jeśli pojazd faktycznie jest ciągnikiem to pozostaje dostosować go do polskich warunków, czyli ograniczyć prędkość.

No właśnie. Jak niby mam przerobić ciągnik rolniczy (niemiecki DR) na samochodowy inny? I jak niby ta prędkość ma się do właśnie kategorii T5? Wyraźnie napisał w decyzji, że 40 km/h nie dotyczy T5. Przegląd bez konkretnej kategorii w WK przecież nie przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a spojrzysz w katalog jak to w ITS stoi?

 

Krawiec - dorzuć tą decyzję. Może być na maila.

 

Pamiętaj, że klasyfikacje w poszczególnych krajach nieco się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa jak dla mnie.

Musi spełniać wymagania dla ciągnika - jeżeli miałby zostać ciągnikiem lub dla UFO - gdyby miałby zostać UFO. I zaś kłaniają się konstrukcyjne zmiany, masy, ładowności, ciężary, opinie i rzeczoznawcy...

Z tych dokumentów nic nie wynika. Poszyfrowane skróty niemieckie i nic więcej. Może chodzi o jakąś produkcję w krótkich seriach, że to homologacji nie podlega...

Jedyne co wyczytałem, to prędkość ograniczona elektroniczne, a dalej same czary-mary.

Sorry. Temat zamotany. :?

I może być tak, jak IVVO wyżej napisał, że toto działa i jeździ na podstawie nieznanych wytycznych i w okolicy wydziału, który toto zarejestrował.

No właśnie. Musi spełniać wymagania ciągnika rolniczego. I na moje pytanie "jakich dokładnie nie spełnia" ITS wysłał odpowiedź o prędkości powyżej 40, pomimo tego, że jak sami napisali są ciągniki o takich prędkościach.

 

[ Dodano: 28-03-2018, 13:14 ]

Michał - a spojrzysz w katalog jak to w ITS stoi?

 

Krawiec - dorzuć tą decyzję. Może być na maila.

 

Pamiętaj, że klasyfikacje w poszczególnych krajach nieco się różnią.

Decyzja jest już wrzucona powyżej. Papiery musiałem wrzucić w dwa komentarze, bo się po prostu nie zmieściły ;)

O różniących się klasyfikacjach też już się nasłuchałem ;) . Problem polega na tym, że w niemieckim DR był jako ciągnik rolniczy lub leśny i koniec. Zero podkategorii. U nas taki przegląd przecież nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są ciągniki o takich prędkościach.

 

Ale homologowane według odpowiedniej kategorii. A ten pojazd nie posiada takiej homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w opisie II -uwagi - do T - elektronicznie ograniczona - T to Vmax - i na to powinien być kwit - czyli ma kaganiec - tylko zagraniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a spojrzysz w katalog jak to w ITS stoi?

 

W katalogu generycznym CAN AM MAVERICK występuje jako samochodowy inny lub ciągnik rolniczy. Natomiast MAVERICK X3 wyłącznie jako samochodowy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A katalog w głównej mierze tworzy się na podstawie pojazdów dopuszczonych do ruchu i...???

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Problem polega na tym, że w niemieckim DR był jako ciągnik rolniczy lub leśny i koniec. Zero podkategorii. U nas taki przegląd przecież nie przejdzie.

- obawiam się, że diagnosta wypisujący te zaświadczenia też dołożył kamyczek do odmowy rejestracji tworząc swoisty konflikt danych homologacyjnych.

Owszem, można konkretny symbol/kod kategorii do zaświadczenia zapodać, lecz tylko i wyłącznie na podstawie dokumentów rejestracyjnych, a nie twórczości własnej - tu przez diagnostę wymodzoną właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli dla ITS była ważna tylko prędkość przy wydaniu odmowy - to podjedz do Tachowców - załóż homologowany ogranicznik prędkości na 40 - wystąp o ponowną decyzję - jestem ciekaw jak zareagują - teoretycznie w/g Niemca masz go założonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO. W piśmie ITS wszystko jest. Nie ruszą tego bez homo i tyle. Jest też to, o czym Ty wspominałeś, a więc o odstępstwach dla takich wynalazków na terenie niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a spojrzysz w katalog jak to w ITS stoi?

 

W katalogu generycznym CAN AM MAVERICK występuje jako samochodowy inny lub ciągnik rolniczy. Natomiast MAVERICK X3 wyłącznie jako samochodowy inny.

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Tego mi było potrzeba. Teraz tylko pytanie co można z tym fantem dalej zrobić.

 

[ Dodano: 28-03-2018, 13:50 ]

A katalog w głównej mierze tworzy się na podstawie pojazdów dopuszczonych do ruchu i...???

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Problem polega na tym, że w niemieckim DR był jako ciągnik rolniczy lub leśny i koniec. Zero kategorii. U nas taki przegląd przecież nie przejdzie.

- obawiam się, że diagnosta wypisujący te zaświadczenia też dołożył kamyczek do odmowy rejestracji tworząc swoisty konflikt danych homologacyjnych.

Owszem, można konkretny symbol/kod kategorii do zaświadczenia zapodać, lecz tylko i wyłącznie na podstawie dokumentów rejestracyjnych, a nie twórczości własnej - tu przez diagnostę wymodzoną właśnie.

I tu jest kolejny problem. Pierwszy przegląd był wystawiony bez kategorii (zgodnie z niemieckim DR) i niestety WK zażyczył sobie kategorię. Dlatego to całe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK zażyczył sobie podkategorię

 

KATEGORIĘ. WK zażądał tego bezprawnie w tym sensie, że diagnosta może to wpisać wyłącznie na podstawie świadectwa zgodności lub DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd z tą kategorią ;) . A co do WK to nie chce mi się nawet o nich pisać. Teksty "zarejestruj jako quada", "nie, zarejestruj jako samochodowy inny", "a wcale nie, jednak jako quada" doprowadzają mnie do białej gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć ale z tymi pojazdami, pojazdami homologowanymi jest problem w sensie ich ogarnięcia na przykład przeze mnie, a co dopiero z takimi bez homologacji.

Unia Unią lecz każdy kraj ma swoje wewnętrzne przepisy począwszy od najniższej stawki godzinowej, poprzez dopuszczalne prędkości maksymalne w ruchu drogowym, a na niedzielach handlowych kończąc. Jak widać misz-masz panuje i w procedurach rejestracji pojazdów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jakoś nie jest w stanie napisać mi jednak dokładnie, czego ten pojazd nie spełnia jako ciągnik rolniczy (uwierzcie spędziłem w tych papierach sporo czasu). Rozbijam się o prędkość.

Ciekawe, co spełnia jako ciągnik rolniczy?

- no OK jak już tak mało piszesz, to może objaśnisz sprawę.

Fota poglądowa zdaje się zapodana jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO wspominał też o czymś takim: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=297609#297609

A aboz wspominał kiedyś o czyś takim: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=266066#266066

 

No ale jak dla traktora tylko tyle co tam wystarczy: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=297524#297524

- to dla mnie temat wyczerpany! :evil:

 

I nie ja pytałem co tematyczny pojazd spełnia jako naciągany ciągnik!

Przez wrodzoną skromność palcem nie wskaże kto zapytywał. O! :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czasami zastanawiam się czy my jesteśmy w tej samej Unii co oni - popatrzcie w jaki prosty i jasny sposób to zrobili - klient kupił sobie coś takiego - "przebudowali" z ciągnika siodłowego na powiedzmy cięgnik rolniczy - doczepili się błotników - ale to obeszli, prędkości - kaganiec + naklejka z ograniczeniem prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

@krawiec78
Jak z rejestracją Mavericka?


Sam się grubo zastanawiam nad zakupem poza UE. Mianowicie z USA - koszt takiego pojazdu ok. 50% ceny jak w PL.
Czytam już 3 dzień i się zastanawiam czy kupić coś starszego w PL czy lepszego w USA. Wiem, że rejestrują, wiem że kupując w PL sami mi ogarną rejestrację (mam na myśli tutaj salon).
Szukając na portalach z ogłoszeniami, trafiają się sztuki z USA zarejestrowane... więc jakoś się da. 
Czytałem też kilka innych tematów tutaj na forum. Trochę mi się porozjaśniało. Ale też nie do końca.

Pytania które mi się nasuwaja:
1. Czy opis TITLE ma znaczenie? Tutaj skopiowane kilka z aukcji USA? Czy któreś z nich jest bardziej respektowane, a niektóre nie?

OH - CERT OF TITLE-SALVAGE


IA - TITLE CERTIFICATE – ATV


TX - SALVAGE VEHICLE TITLE


ID - SALVAGE CERTIFICATE OF TITLE


NV - CERT OF TITLE-OHV SALVAGE


BILL OF SALE (New Hampshire)


CLEAR (Colorado)


SALVAGE (Wyoming)

2. Czy mając sam Title, dowód zakupu, przetłumaczone dokumenty, akcyzę itp - wystarczy do rejestracji? Czy np. opinia rzeczoznawcy do określenia typu pojazdu "ciągnik, samochód inny" - będzie w tym przypadku coś znaczyła?
3. Czy to czy pojazd był zarejestrowany w USA a nie - ma to jakieś znaczenie przy ewentualnej rejestracji?


Jako, że pytania dotyczą tego samego pojazdu nie chciałem zakładać nowego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojteklu napisał:

SALVAGE

For junk - na złom

Parts only - tylko na części

Non-rebuilable - nienaprawialny

Non-repairable - nienaprawialny

Według mojej oceny przytoczone wpisy nie mogą stanowić podstawy do rejestracji pojazdu.:icon_wink:

 

A i jeszcze dokument Certificae of destruction jest wydawany dla pojazdu przeznaczonego do kasacji.:icon_wink:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to nie znaczyło ni mniej ni więcej jak tylko "bez prawa rejestracji", a coś mi się zdaje, że papierzyska spoza uni na tip-top należy przetłumaczyć.  ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

papierzyska spoza uni na tip-top należy przetłumaczyć.

Nie inaczej "co nie":icon_wink:( ale niektórzy potrafią cosik z dokumentów "oderwać", żeby nie było sm.....du) a w "papirach" USA jest to możliwe.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.