Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przyjechał na diagnostykę z prośbą o wykreślenie z dowodu rejestracyjnego adnotacji "pojazd uprzywilejowany".

Klient ma aktualne badanie techniczne , moje pytanie co teraz - zrobić badanie jako dodatkowe? że auto nie odpowiada dodatkowym warunkom jako pojazd uprzywilejowany z wynikiem N (Zaznaczam, że ma wszystko zdemontowane i na dzień dzisiejszy nie odpowiada tym warunkom )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykreślenie z dowodu rejestracyjnego adnotacji "pojazd uprzywilejowany".

 

Taka adnotacja w ogóle nie powinna się znaleźć w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka adnotacja w ogóle nie powinna się znaleźć w DR.

Tak wiem

Pachnie mi resortem
zgadza się

 

[ Dodano: 28-03-2018, 13:25 ]

Żadnych badań. Kierunek WK i niech tam wykreślają ten nieprawidłowy wpis.
jak odeśle klienta a WK nie wykreśli tej adnotacji bo niestety tam tego nie ogarniają w Warszawie to podatnik zapłaci za wycieczkę do Warszawy , dlatego wole wystawić zaświadczenie i niech łaskawie wykreślą zapis uprzywilejowany . Wiele razy im mówiłem że tego się nie wpisuje do dowodu rejestracyjnego , ale to nie działa nie rozumieją tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

A co zrobić w przypadku jak przyjedzie pojazd nowy zarejestrowany np. 22-12-2020 i chce dzisiaj badanie dodatkowe jako uprzywilejowany? zaznaczam, że spełnia warunki jako uprzywilejowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem , ale czy w uwagach wpisać jakąś treść , że ma gonić do urzędu o skrócenie badania , bo pojazd jest z roku 2020 i ma badanie pierwsze na trzy lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku sam bym skrócił termin, ponieważ nie wymaga się adnotacji i po badaniu takiego pojazdu staje się on uprzywilejowany z rocznym terminem OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też tak bym zrobił, ale interpretacja naszego WK jest inna. Klient ma udać się do urzędu z naszym zaświadczeniem i oni skrócą badanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem opcji, że nie robiąc OBT diagnosta nie skraca terminu a powinien dokonać tego WK.

Choć w dobie CEPiK-u to wpisanie terminu OBT na zaświadczeniu będzie chyba równoznaczne z jego wyznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za TAXI to chcieli uprawnienia zabrać, bo diagnosta nie wyznaczył nowego terminu, jak tu, to urząd w swej łaskawości wpisze termin. Czytaj przetrenuje klienta do urzędu choć nie ma takiej potrzeby.

Art. 82 ust. 2 mówi: "... Uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego pojazdu:

...

2) wpisuje kolejny termin badania technicznego do dowodu rejestracyjnego, jeżeli jest wolne miejsce w odpowiedniej rubryce tego dowodu - po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania technicznego pojazdu.

Czyli, jeżeli nie zachodzi przesłanka do wizyty w WK (dokonanie niezbędnej adnotacji, a to ma miejsce w tym przypadku), to ten termin powinien wpisać diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adam1501 napisał:

wpisuje kolejny termin badania technicznego

Ale klient jak widać ma ważne badanie jeszcze, robimy tylko dodatkowe badanie, a w badaniu dodatkowym nie wyznaczamy terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd stając się uprzywilejowany ma badania coroczne. Skoro nie wymaga się wizyty w magistracie (bo nie dokonuje się żadnej adnotacji),to może, a nawet powinien to zrobić diagnosta, na podstawie w/w przepisu. Wszystkie przesłanki ustawy są wypełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Pojazd stając się uprzywilejowany ma badania coroczne

Moje pytanie jest takie - jak już wyznaczamy termin roczny to od jakiej daty - badania czy wydania zezwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, IVVO napisał:

badania czy wydania zezwolenia

A od kiedy diagnosta jest uprawniony do kontrolowania takich zezwoleń ?. Pojazd podstawiony na badanie spełniający wymagania uprzywilejowanego dostaje P i tu rola diagnosty się kończy.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

A od kiedy diagnosta jest uprawniony do kontrolowania takich zezwoleń

Panie kolego jeśli mam skrócić termin to nie zrobię tego na podstawie założenia koguta i napisanie "Przewóz nerki" 

Pojazd może nie uzyskać takiego zezwolenia

I co wtedy

Dla tego twierdzę - iż diagnosta powinien wykonać tylko badanie bez wyznaczania żadnego terminu - od tego są odpowiednie służby. A druga sprawa to czysta technika wykonując dodatkowe możesz zmienić termin  DR a nie w CEP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, IVVO napisał:

wykonując dodatkowe możesz zmienić termin  DR a nie w CEP

Dokładnie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, IVVO napisał:

Pojazd może nie uzyskać takiego zezwolenia

Ale to nie jest w gestii sprawdzania przez diagnostę. My mamy sprawdzić dostosowanie pojazdu do spełnienia warunków uprzywilejowanego i to wszystko, a to czy pojazd podczas poruszania się w ruchu drogowym jest uprzywilejowanym to sprawdzają odpowiednie służby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

Ale to nie jest w gestii sprawdzania przez diagnostę

Cezary -wychodzimy z założenia iż skracamy termin - więc tak jak wcześniej napisałem - jeśli miałbym skrócić termin to takowe zaświadczenie musiał bym zażądać 

W normalnych warunkach -WMT

I jeszcze raz podkreślam - zmiana dotyczył by tylko DR a nie CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tam zastanawiać.... zrobić okresowe w dniu dodatkowego i zarobić 99 - trzeba tylko żeby klient sam tego chciał:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nesiasps napisał:

trzeba tylko żeby klient sam tego chciał

A jak nie będzie chciał ? ma takie prawo i co mu zrobisz ? wg mojej oceny nie możemy mu skrócić badania. Wydział Komunikacji twierdzi, że tylko oni mogą skrócić. Co wydział to inne podejście, ile ludzi tyle opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wacek napisał:

ile ludzi tyle opinii. 

Raczej tyle nieznajomości przepisów

Cytat

ROZPORZĄDZENIE MTBiGM ... w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów ...

§ 4 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

 

np. renault trafic 9-osobowy

nówka sztuka cywilna - NTBO za 3 lata

nówka sztuka służbowa OSP "do jazdy na niebiesko" - NTBO za rok

 

opcja #2

dowolna nówka sztuka cywilna - NTBO za 3 lata

taka sama nówka sztuka cywilna, ale jako nauka jazdy - NTBO za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.