Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Jacdiag napisał:

Raczej tyle nieznajomości przepisów

@Jacdiag ja przepisy znam nie musisz mi przypominać.

Pisałem, że 

W dniu 14.05.2021 o 11:20, Wacek napisał:

interpretacja naszego WK jest inna. Klient ma udać się do urzędu z naszym zaświadczeniem i oni skrócą badanie 

To jak mam postępować ? rozmawialiśmy z wydziałem komunikacji ich stanowisko jest takie , że my nie możemy skracać badania, mamy odesłać klienta do nich. 

Wg paragrafu który cytujesz "uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu" , w mojej ocenie zgadza się pod warunkiem, że klient opłaci za badanie 99 zł , ale klient nie ma zamiaru płacić. Nie skrócę mu badania jaki ma w dowodzie tylko na podstawie badania dodatkowego. Wyznaczając mu nowy termin wykonam badanie okresowe, które jest płatne.

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wacek napisał:

rozmawialiśmy z wydziałem komunikacji ich stanowisko jest takie , że my nie możemy skracać badania

Czyli WK zabrania diagnostom wykonywać badania zgodnie z prawem. Niezłe.

 

39 minut temu, Wacek napisał:

mamy odesłać klienta do nich. 

Klient ma zaświadczenie z DBT i w głębokim poważaniu wizyty w WK.

 

40 minut temu, Wacek napisał:

Wg paragrafu który cytujesz "uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu" , w mojej ocenie zgadza się pod warunkiem, że klient opłaci za badanie 99 zł ,

No, no. Zmiana TNBT wynikająca ze zmiany przeznaczenia i art. 81 PORD, a ty chcesz dodatkowo kasować klienta.

 

42 minuty temu, Wacek napisał:

Nie skrócę mu badania jaki ma w dowodzie tylko na podstawie badania dodatkowego.

Bo?

 

42 minuty temu, Wacek napisał:

Wyznaczając mu nowy termin wykonam badanie okresowe, które jest płatne.

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aboz napisał:

Klient ma zaświadczenie z DBT i w głębokim poważaniu wizyty w WK.

@abozmam się kopać z koniem? Popatrz na to z innej strony , skracając mu badanie do roku wbijasz swoją pieczęć w dowód - tylko wbijasz czy też sprawdzisz auto z zakresu badania okresowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wacek napisał:

skracając mu badanie do roku wbijasz swoją pieczęć w dowód

No i?

 

8 minut temu, Wacek napisał:

wbijasz czy też sprawdzisz auto z zakresu badania okresowego?

Skracam to tylko stawiam stempel. Myślisz, że jak WK skraca TNBT to każe robić OBT? Czy może bazują na przepisach i przedstawionych dokumentach? Np. wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji zasilania gazem LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyrok SKO co @Paprock przytoczył wszystko wyjaśnia.

Stawia się auto typu (taxi, uprzywilejowany,adr itp.) to pieczątka i skrócony NTBT do DR ląduje. Mimo że trochę głupio to wygląda że  np za 43 Zeta na pieczątka ląduje do DR.

Osobiście kiedyś podzielałem tok myślenia jaki ma  @Wacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aboz napisał:

Zmiana TNBT wynikająca ze zmiany przeznaczenia

A co się zmienia w przeznaczeniu pojazdu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aboz napisał:

Skracam to tylko stawiam stempel. Myślisz, że jak WK skraca TNBT to każe robić OBT?

Jest minimalna różnica między WK a SKP - WK ma dostęp do CEP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michal_k napisał:

A co się zmienia w przeznaczeniu pojazdu?

A taxi, L to zmiana przeznaczenia?

 

10 minut temu, IVVO napisał:

WK ma dostęp do CEP

Szkoda, że SKP nie mają... A nie, czekaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yogi1984 napisał:

Mimo że trochę głupio to wygląda że  np za 43 Zeta na pieczątka ląduje do DR.

Absolutnie. Pojazd dla którego wymaga się adnotacji nie dostanie pieczątki na SKP, ponieważ spełni on wymagania dla np. TAXI w momencie otrzymania adnotacji w DR i wówczas WK wstawi stosowną datę (od dnia adnotacji). Natomiast dla pojazdu uprzywilejowanego nie wymaga się adnotacji i staje się on takowy po wykonaniu BT i termin w tym przypadku powinien skrócić diagnosta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aboz napisał:

Szkoda, że SKP nie mają... A nie, czekaj...

To zmień badaniem dodatkowym dane w CEP

W tym wypadku termin NTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu @adam1501 uderza we właściwą nutę. DBT taxi nie powoduje samo w sobie skrócenie TNBT, bo żeby pojazd spełniał wszystkie wymagania, musi WK dokonać wpisu w DR. Dopiero wtedy pojazd taki może być używany jako taksówka. I dopiero wtedy następuje moment skrócenia terminu. W przypadku uprzywilejowanego samo badanie dodatkowe jest momentem, w którym następuje uznanie pojazdu za właściwie wyposażony.

2 minuty temu, IVVO napisał:

To zmień badaniem dodatkowym dane w CEP

Trzeba może uświadomić administrację CEP, że są takie badania dodatkowe, które powodują zmianę TNBT i powinna powstać taka możliwość. To, że CEP nie puszcza pewnych rzeczy nie oznacza, że jest to zgodne z prawem. W tym przypadku nie jest. Vide zmiana z ciężarowego na specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

Trzeba może uświadomić administrację CEP

Ale jest jak jest - i DBT nie zmienisz nic w CEP - więc pozostaje only WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, aboz napisał:

A taxi, L to zmiana przeznaczenia?

Nie, bo rubryka "przeznaczenie" w DR nadal pozostaje nie zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aboz napisał:

Vide zmiana z ciężarowego na specjalny.

To trochę zły przykład - klient i tak idzie do WK wymienić DR - bardziej trafnym jest HAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Absolutnie. Pojazd dla którego wymaga się adnotacji nie dostanie pieczątki na SKP, ponieważ spełni on wymagania dla np. TAXI w momencie otrzymania adnotacji w DR i wówczas WK wstawi stosowną datę (od dnia adnotacji)

No ok ja też takie zdanie podzielałem i taki tok postępowania jest jak najbardziej logiczny. Aczkolwiek zdanie np.sadu w tym orzeczeniu powyżej jest inne. I kto ma rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeszcze inny przypadek, a mianowicie diagnosta wykonując DBT na zaświadczeniu wpisuje nowy termin BT natomiast nie poprawia tego terminu w DR. Jaki termin będzie widoczny w CEPiK-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem z "L". W programie PATRONAT dostałem informację zwrotną że TNB nie został do CEP wysłany.

Czyli, Użytkownik ma na Zaświadczeniu TNB i idzie z nim do WK, żeby wpisali "L" w DR i wpisali (czy wykreślili i poprawili) prawidłowy termin.

Jeszcze nikt ze Starostwa nie dzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrc69 napisał:

Ćwiczyłem z "L". W programie PATRONAT dostałem informację zwrotną że TNB nie został do CEP wysłany.

Czyli, Użytkownik ma na Zaświadczeniu TNB i idzie z nim do WK, żeby wpisali "L" w DR i wpisali

Tego się obawiałem, że od strony technicznej SKP nie może skrócić terminu OBT, gdyż w CEPiK-u wyznaczenie TNBT zarezerwowane jest wyłącznie dla OBT. W obecnych czasach tak na prawdę to obecność (lub nie obecność) pieczątki w DR nie jest wyznacznikiem posiadania aktualnego BT. Zatem wizyta klienta w WK wydaje się być nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej jest tylko jeden program do obsługi SKP który pozwala na takie zmiany łącznie z wyznaczeniem NTB przy dodatkowym ale to chyba błąd informatyka prowadzącego ten system - kolega na nim pracuje /nie będę reklamował lokowanego produktu/😎

W programie tym badaniem dodatkowym zmienisz NTB w CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z Wrocka

Nie wiem czy w najnowszej wersji ale kolega dziś dla mnie to przetestował

Miał akurat roczny pojazd na TAXI i poszło ze zmienionym NTB do CEP

Też wczoraj robiłem 2-latka z mobilną ale system wywalił - musiały być XXX

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.