Skocz do zawartości

Patronat - badanie okresowe plus nauka jazdy


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dla użytkowników Patronatu. Miałem dzisiaj na badaniu okresowym samochód osobowy ( nauka jazdy w adpowiednią adnotacją w DR). Jak wiadomo, nie ma teraz w Patronacie badania okresowe plus dodatkowe, więc chciałem zrobić jako dwie pozycje w rejestrze. Wprowadziłem dane, zaciągnąłem dane z cepa, wybrałem badanie dodatkowe (na L) i kliknąłem "pamiętaj" żeby przeszło do poczekalni. Następnie wprowadziłem drugi raz dane i zaciągnąłem z cepa i wybrałem badanie okresowe. Byłem pewien, ze w poczekalni będą dwa badania (jak to np robiąc samochód z przyczepą) ale okazało się, że to pierwsze mi zniknęło i zostało tylko jedno (okresowe). Miał ktoś taką sytuację?? Może lepiej w takim przypadku wykonać jedną pozycje w rejestrze, tzn. okresowe, a w uwagach wpisać, że spełnia warunki dodatkowe do nauki jazdy i pobrać odpowiednie opłaty, jeżeli wszystko jest w porządku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego samego pojazdu nie możesz wykonać dwóch BT jednocześnie, dlatego jak wrzucisz w poczekalnię i ponownie wybierzesz ten pojazd to tak jakbyś wyciągnął z poczekalni to pierwsze BT. Masz za to przycisk "Kolejne BT dla tego pojazdu" i jak klikniesz to tak jakbyś pobrał dane dla drugiego BT za pierwszym razem. Czasem trzeba odświeżyć dane z CEPiK przyciskiem "@", bo mogą zniknąć. Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem ten przycisk "Kolejne BT dla tego pojazdu" ale teraz jakoś go nie mam, nawet po odświeżeniu. A jaką masz wersję programu??

 

[ Dodano: 31-03-2018, 12:36 ]

W którym momencie się pokazuje ten przycisk??

 

[ Dodano: 31-03-2018, 13:35 ]

Ok załapałem. Wprowadzam dane, zaciągam dane z cepa i przeprowadzam badanie (zakres dla np samochodu osobowego z nauką jazdy). Po wykonaniu czynności i uzupełnieniu danych zapisuję do cepa i po zapisaniu pokazuje mi się "Następne BT dla tego pojazdu". Rozumiem, że klikam na to i wtedy wyskakuje mi kolejne badanie, tzn. kolejna pozycja w rejestrze dla tego pojazdu z czasem zaciągnięcia danych takim jak to pierwsze badanie i wtedy tylko uzupełniam wszystko i od razu mogę zapisać do cepa. Wówczas obie pozycje w rejestrze dla tego badania będą widniły w cepie jako równocześnie rozpoczęte. dobrze rozumiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję programu??
12.342
W którym momencie się pokazuje ten przycisk??
Po zapisaniu BT w CEPiK.
Rozumiem' date=' że klikam na to i wtedy wyskakuje mi kolejne badanie, tzn. kolejna pozycja w rejestrze dla tego pojazdu z czasem zaciągnięcia danych takim jak to pierwsze badanie i wtedy tylko uzupełniam wszystko i od razu mogę zapisać do cepa. Wówczas obie pozycje w rejestrze dla tego badania będą widniły w cepie jako równocześnie rozpoczęte. dobrze rozumiem??[/quote']Wszystko się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej w takim przypadku wykonać jedną pozycje w rejestrze, tzn. okresowe, a w uwagach wpisać, że spełnia warunki dodatkowe do nauki jazdy

 

Moim zdaniem tak. Zwłaszcza, że nie ma żadnej podstawy prawnej do powtarzania badania dodatkowego "okresowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od okresowego wykonujemy min. dodatkowe na tzw. "L"

 

Czyli nie musi być na tej samej stacji ani w tym samym terminie. A ponadto w ogóle nie musi być okresowo powtarzane, bo nie wynika to z ustawy. Co innego sprawdzenie warunków L w ramach okresowego (zgodność danych w DR ze stanem faktycznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w nim niestety L i TAXI
Jest jako DBT i część OBT (warunki dodatkowe) i nie będzie podlegać dodatkowej opłacie przy OBT. Podobnie rzecz ma się z uprzywilejowanym, pomocą drogową itp. Jedyne DBT, które będą wykonywane razem z OBT i za dodatkową opłatą za nie to ADR i 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, bardziej wynika to z obserwacji rynku. Są SKP, które nie biorą za Taxi, L itp. przy OBT. Do tego opłacalność gratisów i mamy takie a nie inne posunięcia. Zresztą przynajmniej wszyscy będą mieli jednakowo. Dla tych pojazdów dodatkowe warunki to z reguły oględziny, podobnie jak w przypadku pojazdu z urządzeniem dozorowym (z pominięciem gazu) i nikt do tej pory o te ostatnie nie płakał. Za to znika problem ilości wpisów, konieczności sprawdzenia dodatkowych warunków i ewentualnego wyniku OBT, bo będzie to w zakresie tegoż właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.