Skocz do zawartości

adnotacja w niemieckim DR


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro do nowych pojazdów, do nowych pojazdów ze świadectwem homologacji, przy rejestracji jest jeszcze dodatkowy dokument wymagany - oświadczeniem producenta zwany, w którym to te same dane techniczne co w homo należy zapodać wedle naszych przepisów, no to sorry, lecz podobna procedura powinna obowiązywać też przy DiP-ie.

A jak komuś nie pasuje robić po naszemu, to należy zmienić rozporządzenie w sprawie rejestracji tworząc dodatkową adnotację: "---DANE BYLE JAKIE---", co oznacza bezmyślne ich zerżnięcie z zagranicznego dokumentu rejestracyjnego. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproch - konkretnie poproszę - bo zaczynam się gubić w Twoich wpisach.

Wpiszesz wartość z pola O1 czy zwiększoną wartość z pola adnotacji w opisanym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 22:19, blakop napisał:

Wpiszesz wartość z pola O1 czy zwiększoną wartość z pola adnotacji w opisanym przypadku?

Ja skłonny jestem wpisać większą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Ja skłonny jestem wpisać większą wartość.

 

Ok , tylko na jakiej podstawie ,?

- DR i adnotacji w dowodzie?

- czy homologacji, pisma od producenta o podniesieniu mas O1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielg539 napisał:

Ja skłonny jestem wpisać większą wartość.

Czyli należ rozumieć że w przypadku 2  aut , bliźniaków, sprowadzonych 1-z terenu Niemiec ,z takim wpisem w briefie (poz. O1-2000 kg  i uwagi 2300) i 2 sprowadzony z innego państwa  - dokonasz nast wpisów : w 1 -2300 ; 2- 2000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, duchu napisał:

Czyli należ rozumieć że w przypadku 2  aut , bliźniaków, sprowadzonych 1-z terenu Niemiec ,z takim wpisem w briefie (poz. O1-2000 kg  i uwagi 2300) i 2 sprowadzony z innego państwa  - dokonasz nast wpisów : w 1 -2300 ; 2- 2000 ?

Skąd taka pewność, że jedno auto będzie miało 2000 a drugie 2300. Prędzej to Niemcy obniżają do 2000 kg podając zwiększoną masę w uwagach. 

Zawsze pozostają jeszcze katalogi i instrukcje obsługi o homo nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pewność ale stwierdziłeś ze wpisałbyś wyższą wartość a  dyskusja jest właśnie o aucie z niemieckim briefem i to własnie Niemcy dopuszczają takie wpisy w swoich DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

Prędzej to Niemcy obniżają do 2000 kg podając zwiększoną masę w uwagach

 

Obstawiam dokładnie odwrotnie - "typową" wartością jest 2000 kg, które w niemieckich uwagach bywa podnoszone po spełnieniu odpowiednich warunków. Przy porównywaniu z katalogiem ITS wartość O.1 zawsze zgadzała się z wartością O.1 w niemieckim DR (a nie w uwagach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym badanie polega na ustalaniu, porównywaniu, określaniu, analizowaniu pod kątem przepisów i warunków technicznych obowiązujących w Polsce, a nie na  przeklepywaniu  zagranicznego dowodu do DiP-u!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś kiedyś CoC czy tam inną homologację, czy nawet słynny dodatek do tegoż, czyli oświadczenie producenta wymagane do rejestracji, w którym parametr O1 zawierał by jakiś dodatkowy opis, opcję umożliwiający podniesienie tego parametru? Albo jakieś rozbicie go na różne wartości?

 

Przyznam szczerze, że z jednej strony rozumiem argument, że "maks. to maks." Ale gdy rejestrowałem pojazd i wg homologacji wariantu i wersji podanych w DR pojazd pasował mi w 100% z odpowiednią pozycją z katalogu ITS, to nie zmienił bym wpisu w polu O1 w oparciu a adnotację z Niemieckiego DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka dowodzi, że wartość z rubryki O1 w niemieckim DR jest uzyskana z odejmowania danych z TZ, natomiast wartość podana w uwagach przewyższa tą wartość a dla aut francuskich to właśnie ta wartość jest parametrem poprawnym.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - nie wiem jak teraz, ale w przeszłości nigdy nie spotkałem się, aby O1 z Niemiec nie zgadzało mi się z Polskim katalogiem ITS dla identycznego wariantu i wersji.

Problem w tym, że byłem w skali kraju jednym z 2-3 znanych mi pracowników, którzy potrafili w ten sposób zarejestrować sprowadzony pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 danielg539 -"Praktyka" dowodzi ze się mylisz- przykład trojaczki sharan/galaxy/alhambra.Dla francuzów (renault)poprawna wartość  będzie też w poz O1 , i będzie wyższa o ok 300 kg od wyliczanki

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blakop napisał:

Daniel - nie wiem jak teraz, ale w przeszłości nigdy nie spotkałem się, aby O1 z Niemiec nie zgadzało mi się z Polskim katalogiem ITS dla identycznego wariantu i wersji.

Problem w tym, że byłem w skali kraju jednym z 2-3 znanych mi pracowników, którzy potrafili w ten sposób zarejestrować sprowadzony pojazd.

 

- z tym katalogiem zaiste zgadza się też 90% parametrów [G], co w 90% nieprawdą jest! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "G" przeważnie były widełki - to raz. Dwa - podstawa do "prostowania" tego parametru też od biedy się znajdzie.

Na temat tego, że parametr można jakoś tam modyfikować w zależności od tego jak gdzie i z czym porusza się pojazd to już nie jest rzecz którą można znaleźć w polskich przepisach.

Dodam tylko, że dla wielu pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy w Niemieckim DR jest też podawana informacja, że w przypadku podpięcia tejże, DMC pojazdu może wzrosnąć o tyle a tyle, a nacisk osi o tyle a tyle. Czy wtedy też należy do Polskiego DR wpisać te wyższe dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to zweryfikować, ale nie będzie to łatwe

3 minuty temu, Paprock napisał:

nie wiem jak teraz, ale w przeszłości nigdy nie spotkałem się, aby O1 z Niemiec nie zgadzało mi się z Polskim katalogiem ITS dla identycznego wariantu i wersji.

Muszę to zweryfikować i od tej pory będę przeliczał  masy zapisane w niemieckich DR.

W DIP-ach wpisywałem masy przyczep tak jak było w niemieckim DR ale gdy w uwagach była podana większa masa wpisywałem adnotację, że "Producent pojazdu zezwala na zwiększenie masy przyczepy z hamulcem do [...] pod warunkiem poruszania się pojazdu po drogach o nachyleniu nie większym niż [...]" - co z tym zapisem robiły WK  nie wiem i nigdy nikt nie dzwonił z WK w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

w Niemieckim DR jest też podawana informacja, że w przypadku podpięcia tejże, DMC pojazdu może wzrosnąć o tyle a tyle, a nacisk osi o tyle a tyle. Czy wtedy też należy do Polskiego DR wpisać te wyższe dane?

Właśnie nie wpisywać, ja nie wpisuje . W niemieckim DR wpisują też rozmiary opon, a u nas, kogo to obchodzi jakie kto ma opony. W DIP-ie wpisujemy opony, a WK wDR ich już nie wpisują, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blakop napisał:

Dodam tylko, że dla wielu pojazdów przystosowanych do ciągnięcia przyczepy w Niemieckim DR jest też podawana informacja, że w przypadku podpięcia tejże, DMC pojazdu może wzrosnąć o tyle a tyle, a nacisk osi o tyle a tyle. Czy wtedy też należy do Polskiego DR wpisać te wyższe dane?

Podobnie jest ze zwiększeniem nacisku osi tylnej, który jest podawany w formie np.: 1100/1175 kg. Którą wartość należy wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.