Skocz do zawartości

Pompa do betonu


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem taką zagwozdkę - pompa do betonu ze Słowenii - TDT -OK - Na TZ 44000 F.1 - 32000 G. - 38000 . Czy w ogóle występować o odstępstwa przy takich niezgodnościach

pompa.thumb.jpg.2d0602cdda3bf51dfa2817e1832a9988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze Słowenii

 

Ze Słowacji.

 

F.1 - 32000 G. - 38000

 

Ile wynosi F.1 na tabliczce? Z dokumentów to wygląda na sytuację niemożliwą, by pojazd ważył więcej niż przewidział producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - wg tego DR maksymalna masa całkowita, czyli MMC (czyli nawet nie DMC!!!) jest wyższa od masy własnej pojazdu!!

W mojej ocenie DR posiada poważną wadę prawną i poprawienie tego jest dość miałką i nie oczywistą kwestią.

Są dodatkowe dokumenty? Jakieś CoC albo coś?

Na TZ tylko jeden rząd danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli F.1 wynosi 44000 (oczywista omyłka w DR). Musi dostać odstępstwo na F.2 i G, gdyż samo G przekracza wartość dopuszczalną, a musi jeszcze dojść jakaś ładowność (choćby na kierowcę i pasażera). Odstępstwo może też być potrzebne na naciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa czy gruszko-pompa ? cztery osie to wygląda jak gruszko pompa.

 

Masa własna do ustalenia - może MB coś wie na temat tego "vozidla" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa czy gruszko-pompa ?

 

Co za różnica?

 

może MB coś wie na temat tego "vozidla"

 

A niby skąd? Przecież oni tylko podwozie wypuścili.

 

Michał - a dlaczego odstępstwo na F2? Już nie ograniczasz po prostu do wartości dopuszczalnej?

A już pomysł na odstępstwo na "G" to skąd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica?

 

Pompo-gruszka by tyle nie ważyła chyba.

 

dlaczego odstępstwo na F2?

 

Bo F.2 zgodnie z warunkami może wynosić tylko 32 tony. A tutaj sama masa własna wynosi 38. Źle się wyraziłem z tym odstępstwem na G, bo to się "łączy" z F.2 (musi wynosić G + jakaś, choćby minimalna ładowność na osoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalna masa całkowita, czyli MMC (czyli nawet nie DMC!!!) jest wyższa od masy własnej pojazdu!!

ale skąd to zdziwienie - tak jest we wszystkich pojazdach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z WK zalecam przed dalszymi krokami. DR jest zwyczajnie błędnie wystawiony

Problem jest z tym iż nie wiem gdzie to będzie rejestrowane - to ta sama firma co od Arocsa - pojazd na handel - czy w ogóle rozpoczynać badanie - jeśli w takiej formie wysłał bym zaświadczenie na odstępstwa do Ministerstwa to chyba nie jeden dostał by zajadów ze śmiechu - na razie kazałem im udać nie do przedstawiciela MB - może coś mają na temat tego pojazdu - ale bardziej rzetelnie było by do CIFY - bo to oni wykonali zabudowy i z II etapu mają dane bo na razie to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że sprzedali pojazd kompletny,

Nawet jak sprzedali kompletny to bez homo. Kiedyś w nówce pomnie na 4-oście robiłem dopuszczenie jednostkowe. Z Cify miałem wszystkie potrzebne dane łącznie z wysokością położenia środka ciężkości a wymiarach i masach nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zważyła go - nie wiem przy jakich parametrach gdyż nie byłem przy tym - czy z pełnym wyposażeniem czy coś tam pozdejmowali - ale i tak wyszło 35480kg - ktoś to cudo dostanie do rejestracji bo klient kupił już bez rejestracji i sam resztę będzie załatwiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.