Skocz do zawartości

Brak pojazdu w cep2


andy143

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Jeżeli w żaden sposób nie możesz znaleźć pojazdu w CEPIK2 oraz na stronie historia pojazdu tez nie istnieje, to robisz badania w trybie awaryjnym i wysyłasz, mailem, wniosek o niezgodności do Ministerstwa Cyfryzacji na niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl.

Miałem już takie dwa przypadki i tak wydziały komunikacji kazały zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej odpowiedzi niestety. Co jakiś czas sprawdzam czy już pojawiły w CEPIK,  ale nadal bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - czy ktokolwiek z Was skutecznie załatwił jakąś niezgodność (brak pojazdu w CEP) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ciągnik rolniczy, którego nie było w CEP2. Zadzwoniłem do WK, wprowadzili dane pojazdu do systemu i spokojnie wykonałem to badanie. Oczywiście pojazd już figurował w CEP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o zgłoszenie niezgodności, tj. informacji o braku pojazdu w CEP, via formularz CEP. Czy ktoś z Was załatwił w ten sposób sprawę ?

Przepraszam wyraziłem się nieprecyzyjnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w listopadzie wysyłałem brak pojazdu w CEP-ie i brak odzewu do dziś autko cały czas na czerwono. Kilka było lecz po wizycie w WK i przerejestrowaniu poszły. Tylko w tych kończyły się dowody więc musieli odwiedzić WK a w pojeździe którego nadal brak były jeszcze jakieś wolne miejsca wiec nie wiem co będzie za w listopadie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem naczepę. Wyszukiwałem kilka razy na różne sposoby i nie znalazło (co dziwne żeby jej tam nie było bo nie stara była). Zrobiłem badanie w trybie awaryjnym i wysłałem zgłoszenie za kilka dni spróbowałem wysłać i poszło. Nikt z cepa się nie kontaktował więc nie wiem czy wprowadzili i poszło czy po prostu wcześniej znaleźć nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Także wysłałem niezgodności trzech pojazdów do ministerstwa cyfryzacji na początku stycznia i bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nemor20 napisał:

Także wysłałem niezgodności trzech pojazdów do ministerstwa cyfryzacji na początku stycznia i bez odzewu.

Jakiego rodzaju niezgodności zgłaszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

Akcja z wczoraj. Tak poradzono sobie z niezgodnościami przy badaniu.


1. Po numerze VIN, po numerze rejestracyjnym + data pierwszej rejestracji, po numerze rejestracyjnym + marka:
[Nie znaleziono pojazdu w bazie, czy uruchomić prerejestrację / tryb obsługi niezgodności - NIE]


2. Dopiero po serii i numerze dowodu rejestracyjnego baza wyświetliła pojazd najbardziej zbliżony do poszukiwanego, czyli marka i model pasowała. Poza tym w wyświetlonym komunikacie nic się nie zgadzało. Żadne cechy identyfikacyjne, serie i numery dokumentów, terminy badań i przebiegi nie grały do poszukiwanego.


3. Niewiele się zastanawiając badanie zostało wykonane wprowadzając dane z ręki do komputera, z pominięciem tego, co CEP wyświetla. Akurat dowód się skończył, więc petentowi dopowiedziano aby do urzędu we wszystkie samochodowe papiery się doposażył.


4. I tyle i poszło. Nawet o trybie awaryjnym w zaświadczeniu nie wspomniano.


5. Nie mnie oceniać co będzie dalej i czy cokolwiek będzie, bo tak jak mówiłem - koniec  dowodu, a pojazdu nie ma w bazie. Dodam jeszcze, że autko to Fiacik Seicento zarejestrowany od 2000 roku. Acha! To co wyświetlił cepik najbardziej zbieżne było do VINU. Wszystkie cyferki, oprócz ostatniej, były takie same. Badano pojazd o ostatniej cyfrze 6, a cepik podpowiedział 8.


Po sprawie. Resztę czas pokaże. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam

Mając polski DR w ręku. Powodzenia Kolego.

Swoją drogą, masz dużo wolnego czasu w pracy jeśli tracisz go na taką rzeźbę.

Ja robię: badanie w trybie awaryjnym i formularz niezgodności do MC...

Następny proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrc69 napisał:

Ja robię: badanie w trybie awaryjnym i formularz niezgodności do MC...

Czy mogę spytać ile ich już zrobiłeś ?

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.