Skocz do zawartości

Brak pojazdu w cep2


andy143

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem u mnie o przed 8 nie było połączenia. Ale nie przejmowałem się, bo to nie pierwszy raz. Może to wina wielu stacji próbujących na raz łączenia czy kontroli połączenia ? 

Cały dzień przed tobą na próby wysyłki  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Mogę pobrać dane ale nie przyjmuj

Czy nie chodzi tu przypadkiem o potrzebę aktualizacji programu ?

Jeśli nie to zresetuj kompa i vpn-a ,,,

Wczoraj miałem podobne huśtawki .

Edytowane przez JANUSZ60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

 

  I tak właśnie radził informator CEP

 

5. Jak wykonać badanie techniczne pojazdu, którego nie ma

w ewidencji CEP, a pojazd jest zarejestrowany?

Jest to taka sama procedura co w przypadku pojazdu sprowadzonego. Przed

wprowadzeniem danych nowego pojazdu należy zweryfikować parametry

wyszukania pojazdu. Jeśli są poprawne należy ponowić wyszukiwanie wg innych

danych np. numeru VIN lub numeru dowodu rejestracyjnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

 

Z tym moim "Mykiem" już się nie da bo program nie dopuszcza korekty rodzaju badania, więc zostaje rzeczywiście Prerejestracja tak jak sprowadzony lub wysłanie niezgodności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 4.05.2018 o 16:42, Norbert Jezierski napisał:

Pytałem o zgłoszenie niezgodności, tj. informacji o braku pojazdu w CEP, via formularz CEP. Czy ktoś z Was załatwił w ten sposób sprawę ?

Przepraszam wyraziłem się nieprecyzyjnie ...

Miałem 3 przypadki. Dotyczą ciągników rolniczych z lat 60-tych i początku 70-tych. Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Brak pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie komplikował sprawy pre-rejestracje wykonujemy tylko w przypadku okresowego przed 1 rejestracją , w większości przypadków sprawa dotyczy  sprzętu rolniczego w którym nowy właściciel robi obt bo chce zarejestrować pojazd na siebie , badanie w trybie awaryjnym i po później wysyłka do cepik , a jak właściciel się nie zmienia  to najpierw wizyta w WK i pojazd jest w cepik, i dopiero badanie tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

a dlaczego uzależniasz od właściciela czy robisz w trybie awaryjnym czy wysyłasz do WK? Tryb niezgodności na stronach CEP jest wpisany nadal do 04.06.2018 r. ale wtedy chyba miały wejść nowe przepisy. Skoro działamy po staremu to awaryjny + email niezgodności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Odświeżę znowu temat, a mianowicie powróciło w tym roku auto które nie widniało w CEPiK a do którego wysłałem zgłoszenie niezgodności.

W tym roku nadal go nie ma w CEPiK (a do tego auto zostało sprzedane i nikt z tego powodu nie chce mu zrobić badania)

i znowu pobiera mi najbardziej zbliżony pojazd do tego mojego.

Pytanie czy znowu wysyłać im maila , że niezgodność, czy może ktoś coś ciekawego opracował na ten temat. 

 

Pojazd pewnie po badaniu, zostanie przerejestrowany na nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pojazd i z którego jest roku.

Spróbuj znaleźć pojazd po numerze dowodu rejestracyjnego.

 

Ja ostatnio miałem na OBT Junaka z 1962 r z ostatnim badaniem wykonanym w 1986 r i ku mojemu zdziwieniu pojazd był w CEPiK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takiej sytuacji: pojazd ma w dowodzie 5 pieczątek z przeglądu. 3 pierwsze zrobił diagnosta A, 2 następne diagnosta B i przyjechał na szóste badanie do diagnosty A.

Problem? Trzy pierwsze badania diagnosty A są w cepiku, 2 kolejne diagnosty B nie ma. Wychodzi że mimo pieczątki w dowodzie przegląd nie został wysłany do cepiku i to 2 razy pod rząd rok po roku. Nieuczciwy diagnosta co wziął kasę w kieszeń?  6 badanie wysłane w cepik i rezultat: jest, jest, jest, brak, brak, jest. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diagnosta A i B pracowali na jednej SKP?

 

Był (być może nadal są) SKP, które nie wysyłały badań do CEPiK-u a nawet jak wysyłały to nie sprawdzały raportów i badania mogły nigdy nie być zaimportowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale było tak że B przyszedł za A gdzie A poszedł do innej, więc ta stacja w której przeglądu brak w cepiku regularnie wysyłała raporty badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pojazd jest mój i jak byłem kilka dni temu na badaniu to diagnosta się zdziwił że taka sytuacja wyszła i mówił że dziwne bo on wcześniej tam pracował i badania szły w cepik ale mówił aby się tym nie przejmować bo i tak badania już nieaktualne i tak chciałem się Was podpytać co to mogło zajść a jak tego to tam olać to i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to. Najnowsze badanie zapewne pojawiło się już w CEP, a poprzednie nie mają już żadnego znaczenia (chyba że jesteś miłośnikiem historiapojazdu.gov.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd przyjechał, przeszedł badanie techniczne, niestety nie odnalazł się w CEPiK więc tryb awaryjny i zgłoszenie niezgodności do CEPiK.

I o dziwo dostałem maila zwrotnego automatycznego, że zajmą się problemem i poinformują o postępie naprawy niezgodności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 10:40, klosek napisał:

o dziwo dostałem maila zwrotnego automatycznego

Pewnie wszystkim takiego wysyłają jako potwierdzenie odebrania wiadomości. 

Ciekaw jestem ile czasu zajmie dopisanie tego pojazd do rejestru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Qnick napisał:

poinformowania o naprawie problemu się nie doczekałem aż zmieniłem prace

to więcej nie informuj bo znowu będziesz musiał pracę zmieniać:icon_wink:, taki żarcik przedświąteczny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.