Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

andy143

Brak pojazdu w cep2

Polecane posty

grzegorz70

Od 7 działa bez problemu.

IVVO

Mogę pobrać dane ale nie przyjmuje 

Mecher

Jak pisałem u mnie o przed 8 nie było połączenia. Ale nie przejmowałem się, bo to nie pierwszy raz. Może to wina wielu stacji próbujących na raz łączenia czy kontroli połączenia ? 

Cały dzień przed tobą na próby wysyłki  ;)

JANUSZ60
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, IVVO napisał:

Mogę pobrać dane ale nie przyjmuj

Czy nie chodzi tu przypadkiem o potrzebę aktualizacji programu ?

Jeśli nie to zresetuj kompa i vpn-a ,,,

Wczoraj miałem podobne huśtawki .

Edytowano przez JANUSZ60

sojer1disco
Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

I tak właśnie radził informator CEP

5. Jak wykonać badanie techniczne pojazdu, którego nie ma

w ewidencji CEP, a pojazd jest zarejestrowany?

Jest to taka sama procedura co w przypadku pojazdu sprowadzonego. Przed

wprowadzeniem danych nowego pojazdu należy zweryfikować parametry

wyszukania pojazdu. Jeśli są poprawne należy ponowić wyszukiwanie wg innych

danych np. numeru VIN lub numeru dowodu rejestracyjnego.

Hendryjones
Dnia 1.08.2018 o 14:19, Hendryjones napisał:

Witam!

Ja w przypadku braku pojazdu w CEP2 wymyśliłem taką strategię...

Robię pre-rejestrację-okresowe przed 1 rej, wypełniam DIP z danymi pojazdu i wysyłam-dzięki temu pojazd jest już w CEP.. Po chwili wchodzę w korektę tego badania, zmieniam na zwykłe okresowe i kasuję Dip..

Zrobiłem już tak kilka razy, ciekawe czy coś z tego wyniknie-do odważnych świat należy

Z tym moim "Mykiem" już się nie da bo program nie dopuszcza korekty rodzaju badania, więc zostaje rzeczywiście Prerejestracja tak jak sprowadzony lub wysłanie niezgodności

vatman
Dnia 4.05.2018 o 16:42, Norbert Jezierski napisał:

Pytałem o zgłoszenie niezgodności, tj. informacji o braku pojazdu w CEP, via formularz CEP. Czy ktoś z Was załatwił w ten sposób sprawę ?

Przepraszam wyraziłem się nieprecyzyjnie ...

Miałem 3 przypadki. Dotyczą ciągników rolniczych z lat 60-tych i początku 70-tych. Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Brak pojazdów

smaug

Ja bym nie komplikował sprawy pre-rejestracje wykonujemy tylko w przypadku okresowego przed 1 rejestracją , w większości przypadków sprawa dotyczy  sprzętu rolniczego w którym nowy właściciel robi obt bo chce zarejestrować pojazd na siebie , badanie w trybie awaryjnym i po później wysyłka do cepik , a jak właściciel się nie zmienia  to najpierw wizyta w WK i pojazd jest w cepik, i dopiero badanie tech.

Arizona

a dlaczego uzależniasz od właściciela czy robisz w trybie awaryjnym czy wysyłasz do WK? Tryb niezgodności na stronach CEP jest wpisany nadal do 04.06.2018 r. ale wtedy chyba miały wejść nowe przepisy. Skoro działamy po staremu to awaryjny + email niezgodności.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.