Skocz do zawartości

Zabytek z Niemiec


wewe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Cześć,

 

w rzeczywistości CEPiK2 jak wygląda badanie na zabytek? Auto przyjedzie do mnie na lawecie i chce badanie szybko ogarnąć bo klient płaci za postój lawety.

 

Auto  nie ma żadnego DR. Z dokumentów jest tylko wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi plus biała karta. Auto nie widnieje w CEPiK.

Jak to zrobić najlepiej? Wysłać klienta do WK po pozwolenie czasowe czy robić bez PC? Czy prerejestracja w ogóle przejdzie jak nie ma numeru rejestracyjnego oraz numeru i rodzaju dowodu rejestracyjnego.

@Psuj napisałeś, że zrobiłeś od razu zgodność bez prerejestracjij Jak? U mnie StacjaSQL na to  nie pozwala. Wymusza prerejestracje.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

U nas ostatnio WK stwierdził,że PC ma być, gdyż jedyne badanie można wykonać bez tablic i pc to sprowadzony.

Wydawali PC bez żadnego problemu.

Czy to zależne od interpretacji WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . To moze tak , wysyłam klienta po czerwone tablice i oczywiście czasówkę i później bez żadnych problemow pisze zabytek. Z początku robiłem jak pojazd przyjechał z zagranicy prerejestrację i później zabytek. Okazało sie e WK ma problemy z rejestracją tego pojazdu ponieważ cepik widzi tylko bananie z zagranicy. Wiec musieli zarejestrować jako zwykły pojazd a później zabytek . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 4.10.2018 o 21:48, DARIO64 napisał:

No nareszcie . CEP-a zabytek nie interesuje . 

To ja dopytam, bo nie zostało to rozstrzygnięte. Czy badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami tech. wysyłamy do CEPiKu ? ( pojazd bez DR nie ma go w CEP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirek.g napisał:

Zabytek do Cepa nie idzie

Mnie się wydaje, że idzie do Cepa i pobiera się opłatę ??? Pogrzebię w przepisach. Jak coś znajdziecie wcześniej to wrzućcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy taka sytuacja.

Pojazd sprowadzony z zagranicy nie zarejestrowany w kraju.

Zrobiłem badanie zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego w trybie awaryjnym.

Dzwoni WK że nie mogą zarejestrować pojazdu bo nie ma go w Cepku i chcą żebym wprowadził go do systemu.

Co zrobić z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pablo napisał:

Dzwoni WK że nie mogą zarejestrować pojazdu bo nie ma go w Cepku i chcą żebym wprowadził go do systemu.

 

Zacytuj im przepis, że prerejestracji dokonuje się przed badaniem okresowym, któremu pojazd nie podlega.

 

Nie mają prawa odmówić rejestracji "bo go nie ma w CEP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.