Skocz do zawartości

Zabytek z Niemiec


wewe

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też z zagranicy CEP nie chce łykać,ale jak już go WK zarejestruje to leci pięknie. Czasem dzwonią że nie ma,ale oni wklepia ja wyśle i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Badanie techniczne pojazdu wykonuje się po pobraniu danych z CEPIKu, wyjątkiem jest PRe Rejestracja Pojazdu sprowadzonego. A badanie na zabytek to badanie co do zgodnosci. Wiec aby je wykonac  powinieneś pobrać dane z CEPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, soraj napisał:

Badanie techniczne pojazdu

to nie jest

 

27 minut temu, soraj napisał:

badanie co do zgodnosci.

i odwrotnie. Wcale nie musisz pobierać danych z CEP, których tam niejednokrotnie przecież nie ma. Robisz "zabytkowe" w trybie awaryjnym i WK wpisuje sobie dane do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mecher napisał:

@soraj, ale zdajesz sobie sprawę, że nikt rok nie czekał z badaniem na twój post ? ;)

 

 

Znalazlem dzis w sieci bo akurat drażyłem go obecnie to odpisuje innym na przyszłośc. Tryb awaryjny oczywiscie ale to już kombinacje a rozmawiamy o badaniu zgodnie z prawerm  bo nigdzie nie znajdziesz w rozporządzeniu, że robisz sobie zabytkowe w awaryjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, soraj napisał:

nigdzie nie znajdziesz w rozporządzeniu, że robisz sobie zabytkowe w awaryjnym

Ale także nigdzie nie ma w rozporządzeniu, że zabytku nie wolno robić w awaryjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, soraj napisał:

bo nigdzie nie znajdziesz w rozporządzeniu, że robisz sobie zabytkowe w awaryjnym :)

Nie wiem po co miałbym szukać, skoro nie robię tego w trybie awaryjnym ?

Jeśli jednak nie miałbym innej możliwości zrobienia takiego badania, to owszem, zrobiłbym w trybie awaryjnym, jak np. pojazdy KAS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,  wiem że temat był ale jakoś jednoznacznej odp nie znalazłem. Mam auto sprowadzone z Francji, 32-letnie. Biała karta zrobiona, wpis do ewidencji zabytków też. Pytanie: Na badanie techniczne potrzebne pozwolenie czasowe czy mogę zrobić na tablicach, na których przyjechał do Polski ? ( dowód rej francuski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dany18 napisał:

Biała karta zrobiona, wpis do ewidencji zabytków też.

 

Mi to wystarczy. I nie widzę potrzeby ganiania klienta po urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Mi (...)

A to czasem nie jest trzecia nuta ( dźwięk ) w gamie C-dur ? :P

Nie mogłem się powstrzymać " sorka ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na wielu SKP nie wykonasz badania bez PC bo powiedzą, że nie mają jak wystawić zaświadczenia z przeprowadzonego okresowego badania technicznego (bo tam jest rubryka nr rejestracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, blakop napisał:

że nie mają jak wystawić zaświadczenia z przeprowadzonego okresowego badania technicznego

Jakie zaświadczenie z okresowego ? 🤔 wydajemy tylko ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU CO DO ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI
TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO i PROTOKÓŁ OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU ZABYTKOWEGO i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się zastosować do tego : 

 

Poz. 337
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 
z dnia 27 lutego 2013 r.
w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych

 

I nie będzie wzajemnego przekrzykiwania się. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdego badania wydaje się zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, tylko wpisuje się bezterminowo i tyle.

 

Nawet na tym forum są piewcy tej teorii... Niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blakop napisał:

Z każdego badania wydaje się zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, tylko wpisuje się bezterminowo i tyle.

Czemu tu się dziwić skoro programy same podsuwają to zaświadczenie do wydruku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może warto tych autorów spytać dlaczego tak jest? Powinno ono być dostępne wyłącznie w przypadku transportu zarobkowego zabytkiem, czyli jak wiemy w praktyce w promilu przypadków, a więc jako opcja wręcz trudno dostępna i wymagająca celowego, najlepiej rozbudowanego działania dla jej wywołania (by uniknąć pomyłki, rutyny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, blakop napisał:

To może warto tych autorów spytać dlaczego tak jest?

To bardzo dobre pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.