Skocz do zawartości

Zabytek z Niemiec


wewe

Rekomendowane odpowiedzi

Program nie jest wykładnią prawa (żeby nie było, żaden, nie wspomnę o apkach :wink: ), to przekaźnik do bazy tego co diagnosta ma wykonać na podstawie ustaw i rozporządzeń.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2020 o 08:30, cezary napisał:

Program nie jest wykładnią prawa

Nie jest ale pewien program umożliwiał wykonanie badania ADR w motorowerze - pytanie gdzie jest granica absurdu.

Programy posiadają podpowiedzi i przynajmniej jakiś dymek z ostrzeżeniem powinien się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trafił mi się pierwszy zabytek na OSKP. Staż pracy niecały rok. Wiem że dla was to banalne ale nigdy tego nie robiłem a na kursie powiedzieli, że w praktyce na SKP się nauczymy

Chcę wykonać to badanie, mam parę pytań:

Auto sprowadzone z USA Volvo P1800 Coupe z 1962 r

klient dostarczył mi następujące dokumenty:

Ocenę techniczną Polskiego związku motorowego (ocena spełnienia kryteriów pojazdu kolekcjonerskiego i zabytkowego w rozumieniu przepisów prawa celnego)

Corrected Tittle (to chyba dokument własności amerykański)

Wniosek o przeprowadzenie badania co do zgodności z warunkami technicznymi poijazdu zabytkowego

Kartę ewidencji ruchomych zabytków techniki wykonana przez rzeczoznawcę wraz ze zdjęciami.

 

Moje pytanie jest takie, jak wygląda wpis do ewidencji zabytków? To jest ta karta ewidencji? Czy mam prosić jeszcze o jakieś dokumenty?

 

Dodatkowo jako że robię to pierwszy raz to mam pytanie jak to ugryźć w patronacie? W obecnej wersji nie widzę bazy danych zabytków (była w poprzednich wersjach). Mogę wykonać wpis do rejestru i wybrać badanie zabytkowego co do zgodności. Patronat chcę nr rejestracyjny i  czy mam mu wpisać --- zamiast nr? Drugie pytanie czy program patronat wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu którego wzór określa załącznik nr 3 do rozporządzenia oraz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu oraz protokół oceny stanu technicznego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, veg napisał:

Mogę wykonać wpis do rejestru i wybrać badanie zabytkowego co do zgodności. Patronat chcę nr rejestracyjny i  czy mam mu wpisać --- 

Ja tak robię i jest ok, średnio 3-5 w miesiącu tak idą.

Tak program patronat wydaje takie zaświadczenie i protokół,jak u góry wybierzesz opcję"badanie ci do zgodności" w wydrukach pojawiają ci się kafelki z tymi zaświadczeniami.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yogi1984

Jak wygląda jak wygląda wpis do ewidencji zabytków (to jest ta biała karta ewidencji ruchomych zabytków)? Mógłbyś mi podesłać przykładowe badanie głownie chodzi mi o przykład wypełnienia zaświadczenia i protokołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na priv wyślij e-mail to jutro ci podeślę.

A wpis do ewidencji to jest jedna kartka A4,ale tak naprawdę ona nie jest nam do niczego potrzebna i wymagać jej obligatoryjnie nie możemy. Najważniejszy jest prawidłowo wypełniony wniosek o przeprowadzenie badania.

Edytowane przez yogi1984
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, veg napisał:

Mógłbyś mi podesłać przykładowe badanie głownie chodzi mi o przykład wypełnienia zaświadczenia i protokołu?

@veg tu masz przykładowe zaświadczenie i protokół :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14927-badanie-co-do-zgodności-prośba-o-pomoc/&tab=comments#comment-280285

 

( spokojnie wszystko jest na forum ) :smile:

--------------------------------

A tu reszta :

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/10825-przeglą-pojazdu-zabytkowego/page/2/

Ps " najlepsze ceny " za badanie zabytku są w warszawskim programie stacyjnym . :silent:

:smile:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone, czy nie mając informacji, że to zabytek możesz mu zrobić badanie zgodności.

Ja bym wymagał na miejscu Diagnosty, szczególnie tego, który nie jest w temacie kuty na cztery litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to albo to, ale powinieneś to widzieć.

Auto może nie spełniać pewnych współczesnych warunków technicznych, ale jednocześnie jeśli mimo tego masz je dopuścić do ruchu jako zabytkowe, to musisz mieć pewność, że właśnie zabytkowe jest. A nie Ty o tym zdecydujesz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, yogi1984 napisał:

tak naprawdę ona nie jest nam do niczego potrzebna i wymagać jej obligatoryjnie nie możemy.

Hola, hola. Żeby wykonać BT co do zgodności pojazdu zabytkowe z warunkami technicznymi, musimy mieć pojazd spełniający co najmniej ustawową definicję pojazdu zabytkowego. Więc albo klient przedstawi dokument od konserwy, albo inny świadczący o wpisie do ewidencji muzealiów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.