Skocz do zawartości

Fiat doblo cargo maxi kombi - ilośc miejsce


JarekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogólnie temat wałkowany ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Sprawa wygląda tak, że w 2016 roku dostałem ofertę na nowe auto Fiat doblo cargo maxi kombi z homologacja ciężarową. na ofercie napisane było że jest to 5 miejsc+ chyba 450kg ładowności.

Oglądam auto i fajne duże, ma 5 siedzeń.

Odebrałem auto bez zastrzeżeń niestety :(:(

Z jakiejś przyczyny pare dni temu wyszło, że auto zarejestrowane na 3 osoby :(:(:( Nie sądziłem, że tak może być. Mam 5 fabrycznych foteli, bez kratek i innych przegród, bez sztucznych blokad foteli.

Co zrobić i jak to zrobić, żeby zmienić wpis w dowodzie na 5 miejsc ??

Czy konieczne bedą badania np w ITS czy wystarczy badanie u diagnosty ??

Z postów jakie czytałem wynika, że potrzebne zaświadczenie o prawidłowym zainstalowaniu foteli. Tylko jak to zrobić skoro są już takie fabryczne fotele ??

Proszę o jak najwięcej info na ten tema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a kto tą ofertę przedstawił, co było/jest w homologacji, co zawiera oświadczenie producenta o danych niezbędnych do rejestracji?

Pytam i zakładam, że to nowe auto prosto z autoryzowanego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta była z salonu. Auto jest jeszcze do lipca w leasingu więc nie mam wszystkich dokumentów.

W dowodzie w punkcie K jest e3*2007/46/0002*26

a punkcie J N1

jako model opisany jako DOBLO 263 WXF1B LS5CN

nie wiem czy to coś pomoże...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwykły błąd wkradł się w dowód. Trzeba zwrócić się do Leasingu o przeanalizowanie dokumentów, o których wspomniałem. Znane mi były przypadki, że hurtowa rejestracja dla leasingów najczęściej zawierała omyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też w WK poprosić o wgląd w dokumenty.

Błąd w WK mało prawdopodobny, chyba, że w tej homologacji dla liczby miejsc siedzących są "widełki". Ewentualnie z katalogu omyłkowo wybrano podobną pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już zrobiłem i czekam na kopię dokumentów - ma być w poniedziałek

i też mam taką nadzieję, że ktoś się pomylił.

 

Ale czy istnieje możliwość, żeby wypuścili auto z pełnymi siedzeniami a z homologacją na 3 miejsca siedzące ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyję to błędnie wystawionej homologacji nie spotkałem. Ale trafiłem na przypadek, że salon wydał ludziom nie takie samochody. Kowalskiemu wydali wóz Malinowskiego i na odwrót.

Tu trzeba sprawdzić wszystkie dane zaczynając od numeru VIN = od numeru identyfikacyjnego!

 

Numer VIN na samochodzie zgadza się z dowodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, VIN się zgadza

 

 

to jeszcze do mojego pytania wrócę - czy jeśli w dowodzie są 3 miejsca siedzące to fizycznie w aucie może być 5 pełnowartościowych fabrycznych foteli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd musi być zgodny z danymi w dowodzie. Jak osobowy to osobowy. Jak trzy miejsca do siedzenia, to trzy miejsca. Za niezgodność danych grozi utrata dowodu podczas kontroli drogowej, oraz problemy podczas badania na stacji skutkujące wynikiem negatywnym najprawdopodobniej.

Już nie wspomnę o przewozie pięciu osób na pokładzie! CAŁKOWITY ZAKAZ! Tych miejsc nie ma, nie istnieją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce powinien być jeszcze nr homologacji wariant i wersja - czy są zgodne z tym co tu podałeś?

 

Błędnie wystawiona homologacja może się zdarzyć - w sensie, że po prostu podłożono do auta nie ten dokument co trzeba, tylko od podobnego auta.

Jeżeli jednak sprzedano pojazd niezgodny z homologacją to hoho... Niezłe kłopoty by spadły na producenta/importera i to w sumie jemu powinno zależeć na wyjaśnieniu tego stanu rzeczy, bo konsekwencje są całkiem poważne.

 

Auto z tej homologacji nie musi mieć kratki, żeby być uznane za ciężarowe i tu jest pies pogrzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest Doblo i jak już FCA zaczął wystawiać CoC wzorem tego co się spotyka w niemieckich dowodach, choć wątpię, a dotyczy maksymalnej liczby miejsc do siedzenia, to w homo powinno być podane najwięcej pięć miejsc do siedzenia. Mowa o opcji ciężarowej. Ostatnio tej klasy samochody zaczęli wzorem większych blaszaków wyposażać w trzy miejsca do siedzenia w jednym (pierwszym) rzędzie i bezwarunkowo z przegrodą za oparciami. No ale nie może być tak, że ilość miejsc podaje się w widełkach od trzech do pięciu. Owszem, widełki zgoda ale od jednego miejsca minimum do iluś tam maksymalnie, albo samo maksymalnie. Osobiście z przykładowym zapisem od 3 do 7 się nie spotkałem, ani nikt tu czegoś takiego nie zapodawał. Różnice były przerabiane między tym co w dowodzie wpisane, a co na pokładzie zamontowane, czy tam do montażu przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo! Panowie Diagności! Ma któryś może skan/kopię homo lub zagranicznego dowodu rejestracyjnego z zapisem miejsc siedzących od 3 do 5?

Z góry dzięki.

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP też w Leasingu zaiste! :evil:

Ja już miałem do czynienia z leasingowymi zawiadowcami, że na kserówkach dowodów puszczali w ruch samochody!

Udałem, że zapomniałem, bo też pojawiali się na stacji. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wspomniane o błędzie w WK. Uważam to za mało prawdopodobne, bo WK wybiera gotową pozycję z katalogu, więc pomylić się może tylko przy wyborze tejże pozycji.

Względnie wybrane pozycje mają czasami możliwość edycji określonych pól - ale tylko czasami. I w przypadku liczby miejsc czasami jest to opcja 3-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej w dowodzie jest auto opisane jako :

DOBLO 263 WXF1B

 

znalazłem info na temat tego kodu

263 to oznaczenie modelu

W - N1 Furgone 2 miejscowy o zwiększonej nośności / Combi 5 miejscowy

XF - 2.0 MutliJet 135KM

itd

Wychodzi z tego, że kompletny galimatias :(

wg oznaczeń mogło być albo 2 miejsca albo 5 a na pewno nie 3 :(

Idę jeszcze sprawdzić dzisiaj numer homologacji na tabliczce,

Nie bardzo wiem gdzie w doblo to może być, w komorze silnika czy raczej na jakimś słupku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po środku ściany grodziowej.

Te numery wersji i wariantu też powinny na tej tabliczce być i powinieneś to właśnie porównać, czy to co opisane w dowodzie to jest to co na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat doblo cargo maxi kombi

- ten opis w żaden sposób nie pasuje do załączonych fotek. Cargo to blaszak, a Maxi to przedłużony troszkę blaszak. Nigdy Cargo nie było więcej jak trzymiejscowe/trzyosobowe.

Na tabliczce można znaleźć zaszyfrowany typ oraz wersję. Wersję nadwozia pojazdu, która niekoniecznie o liczbie miejsc siedzących cokolwiek konkretnego powie.

Trzeba posprawdzać w papierach:

1. CoC - Certificate of Conformity - Świadectwo Zgodności / Świadectwo Homologacji

2. Oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów

Na podstawie tych dokumentów powinny zostać określone dane w dowodzie rejestracyjnym i od tych dokumentów należy zacząć wyjaśniać sprawę.

 

Co do szyfrów na tabliczce znamionowej pojazdu:

Wychodzi z tego, że kompletny galimatias
- żaden galimatias, bo z tego opisu:
W - N1 Furgone 2 miejscowy o zwiększonej nośności / Combi 5 miejscowy
- wynika, że literka W mówi o miejscach dla ciężarowego blaszaka tu Furgona a po Polsku VANA lub o miejscach dla zwykłej wersji (osobowej) o nadwoziu typu kombi a po polsku podrodzaju kombi. No mniej więcej tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.