Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

wiesław

zatrzymany dowód

Polecane posty

wiesław

zatrzymany dowód przez KRD za pękniętą szybę i wyciek oleju z silnika,jak zapisać badanie dodatkowe brd i środowisko na jednym zaświadzczeniu

Paprock

A przypadkiem nie idzie tego zapisać z pominięciem tej opcji?

Bo coś mi się zdaje, że jest to możliwe.

cezary

szczerze to nie bardzo rozumiem pytania, jakby do mnie przyjechał to zrobiłbym badanie dodatkowe, po stwierdzeniu naprawienia usterek określonych w pokw. policji, pobrałbym opłatę za dwie usterki + oe razem 41 zł wystawił zaświadczenie i tyle.

yatsek

Jak zauważyłeś cezary człowiek pyta o techniczną sprawę w programie Stacja SQL. I ma słuszne pytanie. Ja bym wybrał jedną opcję i tyle. piszę że usterki usunięto i już.

IVVO

Robisz albo pod tym albo pod tym - Norcom rozdzielił to na kilka pozycji bla porządku - system nie pozwoli Tobie na wykonanie 2-dodatkowych na raz - więc wybór należy od Ciebie a z tyłu zaznaczysz środowisko + bezpieczeństwo - takie kropeczki na pod uwagami

adam1501

Nie wydziwiajcie jakiś elaboratów. Jedno badnie, po prostu dodatkowe a w opłacie odpowiednia pozycja. Po cóż sami sobie utrudniacie życie. Pamiętajcie, im mniej wynika z papieru tym się krócej siedzi :D

JANUSZ60

Wszystko ok, tylko po co program to rozbija na atomy ???

Powinno być skierowany za usterki i to wszystko ,,,

aboz

adam1501, po 13.11.2017 obowiązują nowe słowniki, a w nich pełne nazwy BT (zgodnie z rozporządzeniem). W Patronacie mamy dwa BT skierowanych przez OKRD - warunki techniczne i pokolizyjne. Nie ma możliwości wyboru samego DBT.

Paprock
więc wybór należy od Ciebie a z tyłu zaznaczysz środowisko + bezpieczeństwo - takie kropeczki na pod uwagami
- no właśnie... czy aby na pewno o te kropeczki chodzi? Udzielając odpowiedzi, pierwsze co, to wyświetliły mi się te kropeczki. Jednak pytającemu bardziej o słownik badań dodatkowych (chyba) się rozchodzi. W każdym razie jak mam auto po urwanym kole i wyciekach płynów, to wszystko pod jednym wpisem jak na razie robię. A którym? - A pierwszym z brzegu dotyczących oddziałów kontroli ruchu drogowego: DBT... :x

adam1501
po 13.11.2017 obowiązują nowe słowniki

Wiem, że po 13 to prawo tworzy system a nie zapisy prawa...

wiesław
Jednak pytającemu bardziej o słownik badań dodatkowych (chyba) się rozchodzi.
tak ,o słownik

Paprock

Z tych trzech:

DODATKOWE - KRD - bezpieczeństwo

DODATKOWE - KRD - środowisko

DODATKOWE - KRD - wypadek

- najbezpieczniej wybrać 'bezpieczeństwo', co nie. ;-)

A jak nie, no to dodać sobie do słownika samo 'DODATKOWE - KRD' i koniec. Też będzie dobrze.

JANUSZ60

Najbezpieczniej wybrać;

-warunki techniczne

-wypadek

wiesław
dodać sobie do słownika
tylko jak tego dokonać w SQL ?

yatsek

W SQL wejść możesz w administrację dalej w rodzaje badań i tu się kończy chyba nasz dostęp, badania są przyporządkowane przez Norcom. Ja osobiście nie widzę w tym problemu robię jak pisał Paprock "pierwsze z brzegu" dodatkowe KRD (oprócz wypadku).

Paprock
Napisano (edytowany)
Dnia 24.04.2018 o 08:31, Paprock napisał:

DODATKOWE - KRD - bezpieczeństwo

DODATKOWE - KRD - środowisko

DODATKOWE - KRD - wypadek

No i mleko się rozlało także i w tym zagadnieniu. Akurat stacja jest dzień po kontroli i przynajmniej zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru), a to dlatego, że w zaświadczeniu mowa jest o rodzaju badania jako jednego badania i pogadane. :|

Edytowano przez Paprock

cezary
6 minut temu, Paprock napisał:

zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru),

to jednak trzeba będzie wrócić do wycinki lasów bo papieru braknie na zaświadczenia, 8/

Norbert Jezierski
Dnia 24.04.2018 o 13:59, yatsek napisał:

... badania są przyporządkowane przez Norcom. Ja osobiście nie widzę w tym problemu robię jak pisał Paprock "pierwsze z brzegu" dodatkowe KRD (oprócz wypadku).

Nie do końca - przez nas porządkowane.

CEPiK nie zezwala na przeprowadzanie więcej niż jednego badania dodatkowego w jednym wpisie do rejestru BTP.

Może pełniej, dla jasności - CEP zezwala na następującą kombinację badań:

- 1x okresowe + Nx dodatkowe lub

- 1x dodatkowe

Dlatego i my to blokujemy.
Dlaczego tak jest ? Nie wiem, to nie moja interpretacja ...

aboz
Dnia 28.04.2018 o 21:57, Paprock napisał:

Akurat stacja jest dzień po kontroli i przynajmniej zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru)

A jak szanowni państwo kontrolujący podeszliby do zagadnienia OBT poprawkowego, w przypadku stwierdzonych więcej niż jedna usterek. Bo słowniki CEPiK-u narzucają tylko po jednej i mam interpretację urzędu (słowną), że należy wykonać zgodnie ze słownikami. Tyle tylko, że CEPiK nie przewiduje, że pojazd może mieć więcej niż jedną grupę usterek jako przyczynę N. Dlatego ja daję każdorazowo OBT z informacją, że to poprawka i do czego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.