Skocz do zawartości

zatrzymany dowód


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze to nie bardzo rozumiem pytania, jakby do mnie przyjechał to zrobiłbym badanie dodatkowe, po stwierdzeniu naprawienia usterek określonych w pokw. policji, pobrałbym opłatę za dwie usterki + oe razem 41 zł wystawił zaświadczenie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś cezary człowiek pyta o techniczną sprawę w programie Stacja SQL. I ma słuszne pytanie. Ja bym wybrał jedną opcję i tyle. piszę że usterki usunięto i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz albo pod tym albo pod tym - Norcom rozdzielił to na kilka pozycji bla porządku - system nie pozwoli Tobie na wykonanie 2-dodatkowych na raz - więc wybór należy od Ciebie a z tyłu zaznaczysz środowisko + bezpieczeństwo - takie kropeczki na pod uwagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydziwiajcie jakiś elaboratów. Jedno badnie, po prostu dodatkowe a w opłacie odpowiednia pozycja. Po cóż sami sobie utrudniacie życie. Pamiętajcie, im mniej wynika z papieru tym się krócej siedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, po 13.11.2017 obowiązują nowe słowniki, a w nich pełne nazwy BT (zgodnie z rozporządzeniem). W Patronacie mamy dwa BT skierowanych przez OKRD - warunki techniczne i pokolizyjne. Nie ma możliwości wyboru samego DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wybór należy od Ciebie a z tyłu zaznaczysz środowisko + bezpieczeństwo - takie kropeczki na pod uwagami
- no właśnie... czy aby na pewno o te kropeczki chodzi? Udzielając odpowiedzi, pierwsze co, to wyświetliły mi się te kropeczki. Jednak pytającemu bardziej o słownik badań dodatkowych (chyba) się rozchodzi. W każdym razie jak mam auto po urwanym kole i wyciekach płynów, to wszystko pod jednym wpisem jak na razie robię. A którym? - A pierwszym z brzegu dotyczących oddziałów kontroli ruchu drogowego: DBT... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech:

DODATKOWE - KRD - bezpieczeństwo

DODATKOWE - KRD - środowisko

DODATKOWE - KRD - wypadek

- najbezpieczniej wybrać 'bezpieczeństwo', co nie. ;-)

 

A jak nie, no to dodać sobie do słownika samo 'DODATKOWE - KRD' i koniec. Też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SQL wejść możesz w administrację dalej w rodzaje badań i tu się kończy chyba nasz dostęp, badania są przyporządkowane przez Norcom. Ja osobiście nie widzę w tym problemu robię jak pisał Paprock "pierwsze z brzegu" dodatkowe KRD (oprócz wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 08:31, Paprock napisał:

DODATKOWE - KRD - bezpieczeństwo

DODATKOWE - KRD - środowisko

DODATKOWE - KRD - wypadek

No i mleko się rozlało także i w tym zagadnieniu. Akurat stacja jest dzień po kontroli i przynajmniej zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru), a to dlatego, że w zaświadczeniu mowa jest o rodzaju badania jako jednego badania i pogadane. :|

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru),

to jednak trzeba będzie wrócić do wycinki lasów bo papieru braknie na zaświadczenia, 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 13:59, yatsek napisał:

... badania są przyporządkowane przez Norcom. Ja osobiście nie widzę w tym problemu robię jak pisał Paprock "pierwsze z brzegu" dodatkowe KRD (oprócz wypadku).

 

Nie do końca - przez nas porządkowane.

CEPiK nie zezwala na przeprowadzanie więcej niż jednego badania dodatkowego w jednym wpisie do rejestru BTP.

 

Może pełniej, dla jasności - CEP zezwala na następującą kombinację badań:

- 1x okresowe + Nx dodatkowe lub

- 1x dodatkowe


Dlatego i my to blokujemy.
Dlaczego tak jest ? Nie wiem, to nie moja interpretacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2018 o 21:57, Paprock napisał:

Akurat stacja jest dzień po kontroli i przynajmniej zdaniem zespołu kontrolującego taki przypadek powinien być zadośćuczyniony przez wykonanie trzech osobnych badań (każde pod różnym wpisem do rejestru)

A jak szanowni państwo kontrolujący podeszliby do zagadnienia OBT poprawkowego, w przypadku stwierdzonych więcej niż jedna usterek. Bo słowniki CEPiK-u narzucają tylko po jednej i mam interpretację urzędu (słowną), że należy wykonać zgodnie ze słownikami. Tyle tylko, że CEPiK nie przewiduje, że pojazd może mieć więcej niż jedną grupę usterek jako przyczynę N. Dlatego ja daję każdorazowo OBT z informacją, że to poprawka i do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.