Skocz do zawartości

motocykl marki sam a dmc


cabrio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem który nie do końca wiem jak rozwiazać. Posiadam motocykl trójkołowy marki sam zwany trajką. Zarejstrowany w 1996 pojemność 1200 ccm w dr masa własna 300 kg ładowność 205 kg dmc 505 kg. Silnik z garbusa niestety wyzionął ducha. Zmieniłem silnik na 1800 ccm z audi 80 , dołozyłem układ chłodzenia, dodatkowe mocowania silnika, chłodnicy, inne większe koła, hamulce tarczowe a nie bębny garbusowe. Ogolnie pozmieniałem troche rzeczy i dolozyłem przydatne. I tu pojawił sie problem gdyz masa wlasna sporo poszla do gory bo teraz wazy 580 kg a gdzie dwie osoby i dmc. Z tego co wyczytałem w pojeżdzie sam mozna zmienic wagi łacznie z dmc poprzez zmiany konstrukcyjne ?? Jak to w rzeczywistosci wyglada ? Oswiadczenie o zmianach konstrukcyjnych to nie problem gdyz od 16 lat prowadze warsztat , ale co dalej , czy wogole oskp moze mi to zrobic ?? Przepraszam za wywód ale chciałem jak najlepiej opisac problem. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojeździe marki SAM DMC można zwiększyć, ale prawda jest taka, że wielu diagnostów oraz wielu urzędników będzie miało opory, by to wykonać.

 

Literalnie przeprowadza się badanie po zmianach konstrukcyjnych na stacji okręgowej, a diagnosta może oprzeć się na opinii rzeczoznawcy samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. To chyba nie ma co czekac bo jak TDT bedzie sie tym zajmowac to pewnie bedzie duzo ciezej to zalatwic i napewno duzo drozej. Domyslam sie ze od czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswiadczenie o zmianach
To nie będzie potrzebne. Proponuję zrobić najpierw rundkę po okolicznych stacjach znaleźć diagnostę który będzie chciał się zająć tym tematem, bez rzeczoznawcy raczej nikt się tego nie tknie ale to już uzgodnisz z konkretnym diagnostą. Opinia musi być solidna i właściwie wszystkie dane tech muszą być w niej ustalone na nowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszą przyjąć zmiany zaproponowane w projektach i ogłosić w ustawach coś tak do 20 maja. No a w tych ustawach określą zaiste czas obowiązywania, czas wejścia w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju raczej nie zdążą, czerwiec też pod znakiem zapytania, raczej na koniec roku bym się spodziewał. Natomiast w projektach zmian PORD jest zapis, że TDT odbiera OSKP badania na zmiany konstrukcyjne. Jak już coś chcieliby zabrać to raczej ADR !!! Przecież to nie logiczne, żeby z klient cysterną ADR najpierw badał cysternę w TDT potem jechał na OSKP badać pojazd i ponownie do TDT po czerwony pasek. Niech zrobią od początku do końca wszystko w jednym miejscu. Ale może ja zbyt dużo wymagam bo może przepisy nie muszą być logiczne i przyjazne ludziom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie logiczne, żeby z klient cysterną ADR najpierw badał cysternę w TDT potem jechał na OSKP badać pojazd i ponownie do TDT po czerwony pasek.

Co w tym nielogicznego widzisz ?

Dlaczego diagnoście nie wolno regulować, ustawiać ? dokładnie z tego samego powodu, by nie oceniał swojej pracy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego diagnoście nie wolno regulować, ustawiać ? dokładnie z tego samego powodu, by nie oceniał swojej pracy,,,

Czy Ty na badaniu ADR sprawdzasz panów z TDT czy dobrze przebadali cysternę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pojazdu marki SAM = producent??

No chyba ne zawsze i nie wszędzie... Ale to akademickie dywagacje.

 

Jedno jest pewne.

 

Z auta o parametrach malucha i tak dopuszczonego do ruchu, ktoś nagle chce zrobić poloneza... I to wszystko na drodze "zmian konstrukcyjnych". Oczywiście nie jest to zabronione. Ale też nie jest zabronione w takim akurat przypadku aby diagnosta zrobił wszystko, aby od takiego badania się powstrzymać...

Opisany przypadek to jeden z bardzo wielu nielicznych, w którym zgodził bym się z kolegą z Ełku, że wymagałbym baaaardzo rzeczowej opinii rzeczoznawcy - z wyliczeniami, rysunkami, objaśnieniami... Choć i to trochę pic na wodę tak naprawdę. No ale literze prawa było by dość.

Jest jedno ale.

Żaden przepis nie określa jakie dane ma zawierać, jak bardzo szczegółowa być i jak dalece opisywać zakres wprowadzonych zmian OPINIA REZCZOZNAWCY, którą należy przedstawić na SKP...

Co zatem, jeśli opinia w jakiś tam sposób nie "zadowoli" oczekiwań diagnosty, ale jako taka jest?? Za co N wtedy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taki wytwór techniczny ma poruszać się po drogach . Jeżeli konstruktor takiego wytworu, chce być zgodny z prawem, to niech odda ten pojazd do Ośrodka badawczego i uzyska aprobatę dopuszczenia do ruchu .Panowie diagności szanujcie swoje d.....y.prokurator nie ma litości. Tak na marginesie, żaden rzeczoznawca nie jest w stanie rzetelnie dokonać opisu

takiego pojazdu ,bo nie posiada takiej wiedzy by TO bezpiecznie mogło poruszać się po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RKaz napisał:
Jeżeli konstruktor takiego wytworu, chce być zgodny z prawem, to niech odda ten pojazd do Ośrodka badawczego i uzyska aprobatę dopuszczenia do ruchu

To dotyczy nowych pojazdów, a tu mamy zarejestrowany.

RKaz napisał:
Tak na marginesie' date=' żaden rzeczoznawca nie jest w stanie rzetelnie dokonać opisu

takiego pojazdu ,bo nie posiada takiej wiedzy by TO bezpiecznie mogło poruszać się po drogach.

 

Dlaczego nie szanujesz rzeczoznawców? Wielu z nich posiada i odpowiednią wiedzę i doświadczenie, żeby takie rzeczy wyliczać. Ba, niektórzy mają do dyspozycji zaplecze akademickie czyli potężną bazę sprzętową, żeby przeprowadzić chociażby symulacje komputerowe. Nie wszyscy rzeczoznawcy piszą opinie na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie o koszt takiej opinii - i tutaj boję się, że jest pogrzebany...

 

"Wielu z nich posiada..." - ale i tak są w mniejszości :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.