Skocz do zawartości

Nabicie numeru + badanie okresowe


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, adamos napisał:

ZK nie wbijam do DR.

Zależy jakie zmiany, niektóre skutkują zmianą terminu kolejnego badania.

 

3 godziny temu, Mecher napisał:

A identyfikacja, to już nie obowiązuje ?

Literalnie masz rację jest niezgodność, ale nie zapominaj że masz decyzję ze starostwa i swoje zaświadczenie z nabicia nr i wykonania TZZ.  Czyli starosta musi potwierdzić że Ty nabiłeś prawidłowo abyś mógł wykonać okresowe? Ciekawe jak to zrobi jak on nie widzi pojazdu. To jak na skrzyżowaniu dróg równorzędnych, z każdego kierunku ktoś jedzie i ktoś musi przejechać pierwszy, albo wszyscy będą stać bo zawsze będzie ktoś z prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi zatem, dlaczego właściciele tych pojazdów zawsze! wykonują tę czynność po upływie terminu BT, dlaczego przy zakupie nie kontrolują tak ważnego elementu pojazdu? I na koniec, dlaczego ja za tą całą patologię mam brać odpowiedzialność na klatę?

Jeszcze żeby ten pojazd się w ogóle nadawał do BT....Szkoda strzępić ...

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, adamos napisał:

Jeszcze żeby ten pojazd się w ogóle nadawał do BT.

Przypomina mi to pewne Vito... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, adamos napisał:

zawsze! wykonują tę czynność po upływie terminu BT

Bo dopiero na badaniu zostają uświadomieni że ten ich pojazd już nie ma nr, zanim przejdzie całą procedurę i trafi gdzieś na nabicie to jest już miesiąc albo dłużej bez ważnego badania.  Nie wiem jaki to pojazd i w jakim stanie, rozważamy tu wynik badania pod kątem  identyfikacji a nie reszty pojazdu, to ocenisz jak sprawdzisz. Jesteś diagnostą to na pewno nie raz słyszałeś że nr jest na naklejce, za szybą itd. Taki fach wybrałeś że musisz lawirować w gąszczu przepisów , jeżeli myślałeś że będziesz robił wszystko zgodnie z regulaminem to porozmawiaj z kolegami i koleżankami z WK czy tam jest tak kolorowo. Rozporządzenia nie precyzują jak postąpić w takim przypadku jak Twój , ja nikogo nie zmuszam. Moim zdaniem można wykonać okresowe, klient w obecnym stanie prawnym może robić okresowe kiedy chce, więc skoro już jest u Ciebie to o nie wnioskuje. Skoro trafił się to trzeba mu sakiewkę przetrzepać co by przepukliny nie dostał, chcesz go przeczołgać to na pewno będzie jeszcze inny powód albo nawet kilka do N, na niezgodności między stanem faktycznym a DR masz kwity.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra, a jak klient sam zniszczył sobie numery, skorodowały w międzyczasie, a OBT ważne jeszcze dwa miesiące. Klient zauważył, że potrzebuje mieć te numery wyprostowane do następnego OBT więc jedzie do rzeczoznawcy, ten opisuje co i jak, z tym jedzie do WK po decyzję o nabicie nowych numerów i wydania nowej Tabliczki, to jaka jest podstawa prawna żeby mu automatycznie robić OBT po nabiciu numerów skoro OBT jeszcze ważne. Albo podobna sytuacja, tyle że OBT się skończyło, tyle że przyczepa jest w trakcie remontu i OBT nie przejdzie, ale klient chce mieć już nabity numer żeby dokończyć dalej remont i nie chce OBT w tym momencie.
Co w takiej sytuacji, jest podstawa prawna, że takie OBT trzeba wykonać, czy nie ma?
Nie jest to gdybanie tylko akurat przerabiam dwa takie tematy. Klienci nie chcą OBT, a WK im mówi, że ma być OBT z wynikiem negatywnym żeby im numery w Pozwoleniach czasowych i CEPie zmienili. Dlatego pytam o podstawę prawną, że takie OBT trzeba obligatoryjnie wykonać, bo ja nie znalazłem podstawy prawnej. WK chce ode mnie OBT z wynikiem negatywnym, a klient za takie nie chce zapłacić i pyta o przepis, który o tym mówi, bo w Szczecinie mu powiedzieli, że robić nie trzeba.

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2.
1. Cechę identyfikacyjną, którą w przypadku pojazdów określonych w art. 66a ust. 2 ustawy jest numer nadwozia, podwozia lub ramy, nadaje się na wniosek właściciela pojazdu.

2. Do wniosku o nadanie cechy identyfikacyjnej właściciel pojazdu dołącza odpowiednio:

1) oświadczenie, że pojazd jest pojazdem, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 1 ustawy;

2) dowód własności ramy lub podwozia pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 2 ustawy;

3) dokumenty stwierdzające odzyskanie pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 3 ustawy;

4) dokumenty stwierdzające nabycie pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 4 ustawy;

5) prawomocne orzeczenie sądu ustalające prawo własności pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 5 ustawy;

6) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu lub opinię rzeczoznawcy samochodowego, w przypadku pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 6 ustawy;

7) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu zgodności pojazdu, o którym mowa w art. 66a ust. 2 pkt 7 ustawy, z warunkami technicznymi;

8) opinię rzeczoznawcy samochodowego, jeżeli jest wymagana;

9) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd jest zarejestrowany;

10) kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tym bardziej że pkt 6 odnosi się do :

Cechy identyfikacyjne, o których mowa w art. 66 wymagania techniczne pojazdu uczestniczącego w ruchu ust. 3a, nadaje i umieszcza producent.

6)
w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TeDe napisał:

WK im mówi, że ma być OBT z wynikiem negatywnym żeby im numery w Pozwoleniach czasowych i CEPie zmienili.

Poradź klientom złożenie dokumentów na dziennik podawczy. WK (nieuki) musi wydać decyzję z podaniem podstawy prawnej.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz tak właśnie zrobię. Dziękuję Koledzy.

WK w Goleniowie twierdzi, że bez OBT z wynikiem negatywnym nie mogą zmienić numeru w CEP i na pozwoleniu czasowym, który ma klient. Koniec i kropka, bo takie jest prawo chociaż paragrafu podać nie potrafią. Można się kopać z koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TeDe napisał:

WK w Goleniowie twierdzi, że bez OBT z wynikiem negatywnym nie mogą zmienić numeru w CEP i na pozwoleniu czasowym, który ma klient

Bzdura.

41 minut temu, TeDe napisał:

takie jest prawo chociaż paragrafu podać nie potrafią. Można się kopać z koniem.

Nadszedł czas ich wyprostować.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michal_k napisał:

Bzdura.

Nadszedł czas ich wyprostować.

No ok, tylko kto ma to zrobić, bo klient dostał odpowiedź, że nie zmienią mu numerów w CEPie i Pozwoleniu Czasowym jak nie będzie miał OBT z Wynikiem Negatywnym, jak ja zadzwoniłem to mi Pani Dyrektor Powiedziała, że nie będzie ze mną dyskutować tylko może wnioskować o odebranie uprawnień. To kto ich ma wyprostować?

Klientowi już powiedziałem, żeby wysłal papiery, tylko nie wiem czy będzie mu się chciało to robić, czy nie przyjedzie jak skończy remont na OBT i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech odbiera. Tylko jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś stracił uprawnienia za robotę wykonaną dobrze. Tak samo jej odpowiedz, że zawnioskujesz o dochodzenie w sprawie stosowania 'widzimisię' przez panią dyrektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś punkt wyjścia. Zadzwonię jeszcze w Poniedziałek do WK, który mi nadawał uprawnienia w Stargardzie bo tam znam kierownika i porozmawiam z nim jak on to widzi, bo jak coś to tylko on może mi zabrać uprawnienia jeśli się nie mylę więc będę miał porównanie jak inny WK podchodzi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TeDe napisał:

Pani Dyrektor Powiedziała, że nie będzie ze mną dyskutować tylko może wnioskować o odebranie uprawnień.

I to jest jeden z powodów aby pozbawić nasz obecny nadzór kontroli  nad nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TeDe napisał:

WK w Goleniowie twierdzi, że bez OBT z wynikiem negatywnym nie mogą zmienić numeru w CEP i na pozwoleniu czasowym

To po co stacja ma wydać to:

"...§ 38. 1. W przypadku gdy organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych
zgodnie z art. 66a ustawy, stacja kontroli pojazdów wydaje zaświadczenie potwierdzające umieszczenie numeru
nadwozia, podwozia lub ramy
. ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam komuś się uwidziało, że słowo klienta to za mało, opinia rzeczoznawcy też nic nie znaczy dlatego cisną diagnostę o wydumane czynności. Ale OK, jak chcą mieć negatywne badanie, to niech skierują na takie i pozamiatane.

Może większość decyzji na nowe numery została wydana w oparciu o negatywne okresowe i tak się przyjęło. Aż tu nagle ktoś wnioskuje, bo ma numery skorodowane i następuje okienkowy ZONK, że jak to bez zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TeDe napisał:

jak ja zadzwoniłem to mi Pani Dyrektor Powiedziała, że nie będzie ze mną dyskutować tylko może wnioskować o odebranie uprawnień.

Ja na twoim miejscu bym się w to dzwonienie i prostowanie nie mieszał. To sprawa między WK a klientem a jak jeszcze ty się włączysz to wiedz że ty będziesz tym winnym. U mnie sprawa wygląda prosto...

Idzie w takim przypadku klient do WK wnioskuje o nabicie numeru,tam jeśli nie wywalczy nic to przychodzi do mnie i prosi o OBT. Ja je wykonuję ( nawet jak poprzednie ważne) i tyle.

Po co mi stać między młotem a kowadłem i za klienta udowadniać kto ma rację????. 

Choć w tym przypadku za wiele udowadniać nie trzeba i sprawa kto ma rację jest wydawałoby się oczywista🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

Może większość decyzji na nowe numery została wydana w oparciu o negatywne okresowe i tak się przyjęło. 

Pewnie i się przyjęło.. gdzieś....  ale bez rzeczoznawcy? no, jak tak biorą na klatę, to okej, za to pierwszy raz czytam, że wymagane jest OBT z wynikiem  N ;o Zostało tu napisane co ma być wymagane.  Nie będę cytował kolejny raz, w każdym bądź razie rzeczoznawca (tyle i aż tyle)

A sprawa jak to w życiu, jak klientowi zależy, to zrobi i rzeczoznawce i OBT z negatywnym, aby do przodu;) i wszyscy będą spokojni, i WK bo ma więcej papierów niż potrzeba, i diagności bo zrobili więcej niż trzeba, tylko klient biedny, bo za N zapłacił bez potrzeby ^.^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aboz napisał:

trzeba Goleniów wyprostować

Oczywiście mogę podjąć się załatwienia tej sprawy w imieniu klienta, jeśli mnie upoważni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 14:09, michal_k napisał:

Oczywiście mogę podjąć się załatwienia tej sprawy w imieniu klienta, jeśli mnie upoważni.

michal_k jeżeli Masz możliwość ich wyprostować, to Ja Ciebie Bardzo Proszę, bo przyda się na przyszłość. Tutaj co chwilę jest problem ze skorodowanymi numerami na przyczepach rolniczych, bo poprzedni diagnosta ich nie sprawdzał... 

Ewentualnie jeżeli chodzi o konkretną sprawę to dotyczy Przyczepy rolniczej AUTOSAN D-50 nr rej. Z35743, stary numer ramy: 30703, nowo nabity ZGL008210001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, że z nimi rozmawiałeś. Niestety klientowi każą zrobić i mi odpowiedzieli że musi być OBT z wynikiem negatywnym. Klient nadal ma niezmieniony numer w CEPie i w PC. Czyli jak to traktować? Nagle zmienili zdanie? Tylko nie przekłada się, to na załatwienie sprawy z ich strony :(

 

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.