Skocz do zawartości

Nabicie numeru + badanie okresowe


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, TeDe napisał:

Tutaj co chwilę jest problem ze skorodowanymi numerami na przyczepach rolniczych, bo poprzedni diagnosta ich nie sprawdzał... 

I to co pozwoliłem sobie pogrubić, było nad wyraz niestosowne. Nie wiesz czy nie sprawdzał, ale autorytatywnie to stwierdzasz. Lepiej czasami przemilczeć niż powiedzieć (napisać) jedno słowo za dużo. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cezary napisał:

I to co pozwoliłem sobie pogrubić, było nad wyraz niestosowne. Nie wiesz czy nie sprawdzał, ale autorytatywnie to stwierdzasz. Lepiej czasami przemilczeć niż powiedzieć (napisać) jedno słowo za dużo. :confused:

Niestety wiem dokładnie, że nie sprawdzał, bo te pojazdy nawet na SKP nie były. Dalej mamy problem bo przez to CBŚ i Policja nas odwiedzają, a połowa Maszewa była na przesłuchaniu... W reklamówce DR przynosił więc jak mógł numery sprawdzić? Nie chcę tu ani nazwiska, ani świadków czy wręcz filmików pokazywać jak OBT robił, bo nie o to chodzi. Jednak nie mów proszę, że o czymś nie wiem, bo gdybym miał chociaż mały cień wątpliwości, to bym nic na ten temat nie napisał.
Uważam za to, że takie zachowania należy bardzo mocno piętnować.

W dniu 22.02.2021 o 13:49, michal_k napisał:

Zadałem jeszcze konkretnie pytanie o konkretną sprawę i czekam.

Nie dali cały czas odpowiedzi odnośnie tej sprawy?

Edytowane przez TeDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 22.02.2021 o 13:49, michal_k napisał:

Zadałem jeszcze konkretnie pytanie o konkretną sprawę i czekam.

Wydział Komunikacji w Goleniowie w końcu załatwił tą sprawę pozytywnie, tak jak powinien, chociaż nie omieszkał powiedzieć klientowi, że powinien zmienić diagnostę. Dało się jednak zmienić VIN w pozwoleniu czasowym na ten nowo nabity zgodnie z decyzją, którą sami wystawili. Okazało się, że jednak opinia rzeczoznawcy i zaświadczenie o nabiciu nowych numerów jest wystarczające, nie trzeba już było przeglądu z wynikiem negatywnym, a klientowi próbowali wmówić że gdybym wystawił od razu pozytywny, to też było by dobrze (mimo, że najpierw chcieli tylko negatywnego, a inna sprawa że poza numerami, to przyczepa będąca w remoncie bez oświetlenia i innych elementów takiego przeglądu z wynikiem pozytywnym dostać i tak nie mogła). Także stawiam piwo. Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Chciałbym nawiązać do tematu nabijania nowych nr vin na podstawie decyzji Starosty.

Klient przedstawia PC (ze starym nr vin) + Decyzje na wybicie nowego nr + TZZ

Jaki nr vin wpisujecie do systemu wystawiając zaświadczenie po wykonaniu nowego nr vin ?  Ten stary który jest na PC czy ten nowy z decyzji Starosty?

Sami doskonale wiecie że w żaden sposób nie idzie wprowadzić do systemu tego nowego który jest tylko na decyzji a nie w CEP.

Ja dokładnie miałem taki przypadek. Nabiłem nowy nr + TZZ a zaświadczenie wystawiłem na ten który był w CEP i na PC w uwagach umieściłem informacje o wykonaniu nowego wg decyzji i miejscu jego umieszczenia. I odesłałem klienta do WK aby urzędnik wprowadził w CEP i z nowym PC poprawnym nr vin przedstawił pojazd do OBT.

Odpowiedz WK była taka  że zaświadczenie powinno być wystawione na nowe nr z decyzji Starosty.

Jak wy do tej sprawy się odnosicie.

Bardzo proszę odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. bardzo dziękuje za informacje.

Ja osobiście pracuje na programie PATRONAT i dostałem cenną wskazówkę od zaprzyjaźnionej stacji że przy wyborze innych czynności  mamy do wyboru klawisz nadaj nowy nr vin i oni z tego korzystają.

Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie, jak to się ma  do tego rodzaju badania?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 17:58, rafael904 napisał:

Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie, jak to się ma  do tego rodzaju badania?

Nabicie numeru i wykonanie TZ zastępczej to nie badania techniczne tylko inne czynności. Po zaciągnięciu pojazdu z bazy CEPIK wpisujesz w system nowy numer nadany przez WK i zapisujesz jako inną czynność w bazie lokalnej. Nie wysyłasz do CEPIK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.