Skocz do zawartości

samochód do przewozu gołębi


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest wśród diagnostów gołębiarz? bo  odwiedził mnie dzisiaj samochód ciężarowy do przewozu gołębi.

Pani z WK prosi o ustalenie podrodzaju i przeznaczenia , różne warianty brałem pod uwagę  co wy na takie rozwiązanie  pojazd ciężarowy podrodzaj  inny , przeznaczenie do  przewozu innych  towarów

Pozdrawiam gołębiarzy :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dobrze określiłem , nie można porównać żywych zwierząt z gołębiami, zerknijcie w objaśnienia” inne weryfikacja do danego podrodzaju i przeznaczenia nie określonego w zasadniczym podziale", Nie znalazłem w podrodzajach gołębiowóz a w przeznaczeniu do przewozów gołębi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz wszystko inny do przewozu żywych zwierząt musi mieć pojemik na wodę wentylacje przegrody albo boksy, robiłem kiedyś takiego na skrzyni miał ule i przewoził pszczoły i co byś wtedy napisał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania ze przewóz żywych zwierząt , gołąb to nie zwierze ? przewożony jest chyba jak każdy ptak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zerknąłbym do homologacji , a jeśli tam nie było by określone to bym wybrał dyplomatyczne słowo " inne":oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak to wygląda bo widziałem takie ze na zwykłą skrzynie założono kontener z klatkami , ryba ty sam sobie piszesz podpowiedzi ? , masz szczęście ze właściciel nie chce zrobić z tego specjalnego bo miałem taki przypadek konsultacja z its i według nich ciężarowy przewóz zwierząt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryba - bardzo proszę powiedz mi co w Twojej ocenie określa zwrot "żywe zwierzęta" i kiedy go można zastosować? Do jakich konkretnie stworzeń, a do jakich już nie?

I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie - mówisz że nie znalazłeś gołębiowiozu w katalogu.

A powiedz dlaczego ograniczasz się tylko do tego gatunku ptaków?

Może katalog powinien zawierać przynajmniej kilka tysięcy przeznaczeń dla każdego w miarę popularnego gatunku ptaka?

Orłowóz, Sokołowóz, Indykowóz, Kurowóz itd...

A gdzie tu o innych zwierzętach mowa? Koniowate np... Albo ryby?

Ależ to byłby katalog!!!

 

Ktoś pisze "drób"... A ja mam inne pytania:

1. Co jeśli w tych klatkach pojadą... papugi, które nie są już drobiem?

2. Co decyduje o tym jaki ptak może zasiąść w takiej klatce/boskie? Jak będzie indykowóz (tak by kolega @ryba chciał) to już kaczek ani gołębi wieźć nie można??

 

Wiecie - czasami się zastanawiam kto pisze te nasze przepisy i dla kogo... I z tym drugim zaczynam na podstawie tego forum powoli rozumieć... Niestety :confused:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak spode łba rzucę okiem na wróbla, to i taki poczciwy szaraczek spełni wykładnie co do dekoracyjnej roli drobiowego ptaszydła. :evil:

Jak se boćka udomowię, to też będzie drobiem. :evil:

Już nie mówiąc, że coraz więcej strusi za ptaki przydomowe robi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia:

Inny * / inna * - pojazd, który na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji lub

zaświadczenia z badania technicznego zakwalifikowano do danego podrodzaju lub

przeznaczenia nie określonego w zasadniczym podziale.

 

i chyba tyle na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, smaug napisał:

 masz szczęście ze właściciel nie chce zrobić z tego specjalnego 

No wlasnie u  mnie chodzą 2 - obydwa specjalne, ale to już staruszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie te "specjalne" badania przechodzą B|

Swoją drogą ciekawa to sytuacja, kiedy ryba mówi... i w dodatku mówi, że ptak to nie zwierzę :657:

Żarcik taki, ale nie mogłem się opanować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staruszki są zarejestrowane według starego podziału  jako specjalne to nie ma podstawy zmieniać dawno temu np.  pojazdy adr  też były specjalne i tak zostawały do końca eksploatacji , miałem taki przypadek w firmie dwa takie same pojazdy i jeden specjalny a drugi sprowadzony później i już ciężarowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę o konkretne daty kiedy taki pojazd mógł wg Ciebie być specjalny, a kiedy nie?

 

Bo ja znam tylko jedną wykładnię w tym kierunku - z samego ministerstwa, czyli autora przepisów.

I musiała by dotyczyć aut w praktyce z dwójką z przodu... A takich aut już mało. Zatem słucham.

 

Pozostają przepisy podatkowe i ich interpretacja - grząski temat. Uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rejestrowałem z PZHGP - samochód + przyczepa - ciężarowy /przewóz zwierząt / i przyczepa to samo - nie ma w tym nic specjalnego - w porównaniu z gościem co przewozi kury ten z PZHGP je wypuszcza na loty  :D

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale drób przewieziesz  w skrzynkach nawet pod plandeką, a w gołebiarskim ,masz poidła ,rynny do karmienia , korytarz do obsługi ,nawiewy, termometry, odpowiednie klatki , które współgrają np z roletami i umożliwiają prawie równoczesny start. Nawet po wyciągnieciu klatek zostaje ci specyficzna konstrukcja.

19 godzin temu, blakop napisał:

Ciekawe gdzie te "specjalne" badania przechodzą B|

 

Może raczej kto to tak porejestrował - masz do sprawdzenia stacje  z 2 powiatow

14 godzin temu, blakop napisał:

z dwójką z przodu... A takich aut już mało. 

 

 o jaka 2 chodzi? jeżeli o RP to te maja jeszcze 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień specjalizacji przestrzeni ładunkowej nie wpływa na uznanie pojazdu jako pojazd specjalny.

Śmieci można przewozić wysoce wyspecjalizowaną śmieciarką, a można wrzucić na zwykłą skrzynię. Ale jeden i drugi to samochód CIĘŻAROWY.

 

A auta te porejestrował ktoś tak, jak wykonano dla nich pierwsze badanie na SKP.

 

Z dwójką miałem na myśli auta mające więcej niż 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o autach z 2 z przodu  gołębie wożą parę razy w roku więcej stoją , auta rejestrowane według starej tabeli przeznaczeń pojazdów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.