Skocz do zawartości

Samochód z zagranicy zatrzymany DR przez ITD a Cepik 2


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Auto jak w tytule . ITD wzięło DR za usterkę. Usterka usunięta jak zrobić dodatkowe żeby odebrał DR od ITD. Auta nie ma i nie będzie w Cepiku jak wysłać takie badanie  żeby było "zielone" a może musi zostać na czerwono ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prerejestracją zapisać jako okresowe a potem zmienić na dodatkowe,,,

Tylko czy w ogóle takie badanie musi do cepa iść, czy nie zostawić go w trybie awaryjnym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick miał ostatnio kontrole i wszystkie badania z czerwona ikonką zostały dogłębnie sprawdzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czerwonych  i żółtych się czepili i nawet do protokołu Pan inspektor wpisał. A tu masz taki zonk zaraz po kontroli, szkoda że nie przed bo bym zapytał od razu kontrolujących :) 

Zrobiłem w awaryjnym i "wisi" w programie ale co powiedzą na następnej kontroli

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wysłać BT pojazdu, którego nie ma i nie będzie w CEPiK-u. Nie ma się co przejmować, bo brak jest podstawy do kwestionowania takiego trybu postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prerejestracje robimy tylko przy 1 badaniu przed 1 rejestracją w kraju ,  do cepiku też nie wysyłamy pojazdów z  tzw msw , a do protokołu co wpisał jak nie ma podstawy do wysyłania badań niektórych pojazdów lub nabicia tabliczki lub nr . może trzeba było panu inspektorowi pokazać w D.u co trzeba o co nie wysyłać do cepik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem taki przypadek, po konsultacji z nadzorem w Lublinie, zalecono że jeżeli wykonuję czynności  związane z BT "to pojazd powinien się znaleźć w CEP" tak też zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grzes522 napisał:

zalecono że jeżeli wykonuję czynności  związane z BT "to pojazd powinien się znaleźć w CEP" tak też zrobiłem.

To niech go OKRD wrzuci do CEPiK-u. My nie mamy takiej możliwości, więc pozostańmy przy swojej robocie. Mam oczywiście na myśli przypadek z tematu, a nie BT z art. 81 ust 3 PORD. I nie ma co kombinować z prerejestracją, bo nie do tego ona służy. Ja mam DBT pojazdów, które nie zostały zarejestrowane i wiszą. Nie przejmuję się, bo to nie moja broszka. A na pytanie kontrolujących dlaczego tak jest, pokażę czy da się taki pojazd "wysłać".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie kombinujcie, nie ma to najmniejszego sensu.

Pojazdu nie ma w CEP - to nie ma, czerwona kropka jest naturalną koleją rzeczy. I nikt nie jest w stanie tego zakwestionować.
Mało tego - skąd macie wiedzieć, że on w ewidencji pojawił się 5 min temu - przecież badanie miało miejsce 4 miesiące temu ? To, że podczas kontroli akurat się wyśle - nie jest wyznacznikiem Waszego błędu ...


A co w przypadku (dodatkowego) badania na hak ? Na siłę szukać tych wśród dostępnych rodzajów badań, które są w katalogu CEP ?

CEP nie jest doskonały, więc i Wy nie wybiegajcie za bardzo przed szereg. Dołóżcie należytej staranności - i tyle.

 

Ps. Czy wg Was jest sens dorzucić do programu STACJA.SQL nowe pola informacyjne - wysyłano do CEP w dniu itp. Wynik - negatywny, zwrócony kod błędu XXXXX ? Jakie jst Wasze zdanie na ten temat ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie - nie kombinujcie, nie ma to najmniejszego sensu.

Pojazdu nie ma w CEP - to nie ma, czerwona kropka jest naturalną koleją rzeczy.

 

I tak właśnie zostało i zostanie u mnie.

Tylko kontrolujący muszą się tego nauczyć że nie wszystkie czerwone czy żółte kropki w programie to nasze błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.