Skocz do zawartości

Data ważności badania Rocznik '96 - pierwsza rejestracja 2015


iii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zagadka:

 

Motocykl rocznik 1996.

Data pierwszej rejestracji 20.10.2015.

Przyjeżdża klient na badanie (11.05.2015) - jaką datę wbijacie na następny przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyjechał coś koło pięciu miesięcy przed konkretnym terminem trzyletnim, tak?

No to termin następnego badania od dzisiaj na dwa lata = 11 V 2020 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No taką też datę program mi ustala.

Tyle że w dowodzie dwie pieczątki termin badania do .05.2016/2017 - już teraz nie pamiętam i druga do 18.05.2018.

 

I teraz kwestia jak traktować zapis z PORD?

Bo tam jest: 3 lata NASTĘPNIE 2 lata NASTĘPNIE co roku.

Czy w to "następnie" rozumieć tak, że niezależnie ile tych badań by nie miał porobionych, zawsze dopełniamy do 5 lat- nie dłużej niż 2?

Czy też to drugie badanie, jeśli jest zrobione na krótszy okres (np. jednego roku- jak w tym przypadku), że tak powiem kasuje promocje na 2 lata i trzeba jechać już co roku?

 

Dodam też, że w WK w UM, gdzie pojazd będzie przerejestrowywany, pan utrzymywał, że należałoby wbić datę 11.05.2020, jednak nie on zajmował się tą sprawą więc odesłał mnie do

pani która nie miała zielonego pojęcia, zaczęła mnie przepytywać z danych osobowych, ustalać coś z koleżanką, po czym ucięła, że dlaczego ja dzwonię w ogóle do nich z pytaniem skoro powinienem wiedzieć co należy zrobić (a dzwoniłem, żeby zapytać czego oni konkretnie oczekują- co by klient nie musiał biegać).

Natomiast w starostwie pod które podlegam utrzymują że poprawna data to 11.05.2019.

 

PS. Wszystko dzieje się w jednym mieście :)

Edytowane przez iii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iii napisał:

jeśli jest zrobione na krótszy okres (np. jednego roku- jak w tym przypadku), że tak powiem kasuje promocje na 2 lata i trzeba jechać już co roku?

Dokładnie tak.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, dla pewności spytam:

Jeśli mamy hipotetyczną, abstrakcyjna sytuację - auto rocznik 2015 przyjeżdża na przegląd 11.05.2018, a w dowodzie pieczątki wcześniejsze z przeglądów z datami 11.05.2017 i 11.05.2016 to wbijam następny przegląd 11.05.2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwały 3. 2. 1. 1. 1... i tak dalej stosuje się tylko i wyłącznie systematycznie gdy żadna sytuacja ich wcześniej nie pogmatwała.

Nie istnieje mieszanie w tych interwałach. Jak ktoś coś zburzył, to pozostają tylko terminy roczne do stosowania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.