Skocz do zawartości

Opłata za badanie samochodów o DMC powyżej 3.5 t


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Witam

Mam taki problem-kupiłem auto z USA

 

Nadwozie : 12-osobowe

Dop.masa całkowita : 3 946

 

Samochód w USA zarejestrowany jako osobowy ale chcąc go zarejestrować w PL jest problem-byłem na 3 stacjach diagnostycznych i nie wiedzą co z tym zrobić,jedem mówi że to autobus(12 miejsc) następny że to samochód cięzarowy(przekracza 3.5t).Ja odpowiadam że autobusem nie może byc bo nie ma takiego wyposażenia a cięzarowym tez nie bo w dokumentach widnieje "osobowy"Oczywiściw ja chce zarejestrować go na osobowy(8 osób) ale w komunikacji mówia ze NIE bo przekracza 3.5t

 

Samochód to FORD ECONOLINE MODEL CLUB WAGON Z SILNIKIEM 5,4 V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem takie pytanie to diagnosta powiedział że musi być w aucie jakaś szafka i kibelek :-D ,a moze ktoś wie jakie musi spełniać wymogi na kempingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę Ci pomóc w tym temacie ale spróbuję coś napisać.

 

Akurat w dn.24.06. kolega robił pojazd kempingowy/ale taki typowy/ z USA na podwoziu

VW Transporter.Kabina kierowcy była elegancko połączona zabudową cześci gospodarczej tj.umywalka,kibelek itp.W trakcie badania posiłkował się ocena rzeczoznawcy /trzeba na nie uwazac gdyz napisał trochę glupst-wątpię czy ten sam.widział/

Z tego co wiem to w WK gosciu wszystko załatwił pozytywnie bo był u mnie i poprawiałem jedynie typ/z EUROVAN na MULTIVAN/ W twoim przypadku jezeli chodzi o DMC nie wiem co mogę Ci doradzić/tamtem DMC miał3300kg/Musisz porozmawiać z konkretnymi "fachowcami" w branzy samochodowej moze cos Ci doradzą jak wybrnąć z tego problemu!!

Pozdrówka i powodzenia ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No tak, mamy przepisy jeszcze nie bardzo "światowe". Nie wiadomo co z takimi przypadkami zrobić. A co dopiero, kiedy spotkamy się z takim "tworem", jak np. Hummer - limuzyna na 20-osób? Chyba pozostaje tylko ubieganie się o odstępstwo w MI. W Warszawie jest firma, która wynajmuje takie limuzyny na różne okazje. Ciekawe w jaki sposób mają te limuzyny zarejestrowane. Bo przecież nie mogą to też być autobusy (nie spełniają wymagań dla autobusów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.