Skocz do zawartości

Błąd w nr VIN


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomyliłem się w nr VIN przy pierwszej rejestracji i gdyby auto nie było zarejestrowane to bym sobie poradził, ale auto ma już twardy dowód i klient zauważył to przypadkiem. I teraz nie wiem czy zrobić panu ustalenie danych z opisem i wydział komunikacji to poprawi, czy ja mam poprawić to pierwsze badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dla czego WK tego nie wychwycił. BT-pierwsze trzeba poprawić.

Edytowane przez Tomasz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WK z czym dane porównywało, że omyłkowy VIN zaakceptowało?

No trzeba podzwonić, pogadać i obrać jakiś tok postępowania aby wilk syty i owca cała się została.

Czego ta pomyłka dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, „poprawić badanie”, ale to można było zrobić jakby bez szkody jeszcze przed wystawieniem dowodu. A teraz co, jak do badania pobrać dane pojazdu, którego zaś nie ma w bazie? Kolejna pre-rejestracja? A co z obecnym dowodem (seria, numer, cechy legalizacyjne), jako śmieć pozostanie w bazie?

Jaką konkretnie zastosować procedurę z 'zakresu' aby już tak powstałą niestety niezgodność danych bezboleśnie wyjaśnić?

Trochę się to gmatwa, bo wynikła niezgodność dotyczy bazy CEP jak i dowodu w stosunku do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

jako śmieć pozostanie w bazie?

Nie przeżywaj, nie pierwszy to i nie ostatni śmieć w Cepie, już kiedyś po roku robiłem korektę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwszego badania nie da się poprawić. Trzeba usunąć pierwsze i wprowadzić ponownie z prawidłowym nr. VIN  wtedy WK musi go zarejestrować ponownie no i  DR do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arekkos napisał:

Panowie pomyliłem się w nr VIN przy pierwszej rejestracji i gdyby auto nie było zarejestrowane to bym sobie poradził, ale auto ma już twardy dowód i klient zauważył to przypadkiem. I teraz nie wiem czy zrobić panu ustalenie danych z opisem i wydział komunikacji to poprawi, czy ja mam poprawić to pierwsze badanie?

 

Pomyłka była przed 13 listopada 2017 czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po 13 listopada.

Gdyby nie był zarejestrowany to bym usunął  i wprowadził jeszcze raz, ale jak do tego błędnego numeru jest już przypisany nr rejestracyjny to nie wiem czy to przedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to uzgodnij z wydziałem co i jak. Bo drugie badanie z poprawną pre-rejestracją zawsze można wykonać. Tylko co dalej z dowodem tego pojazdu, co dalej z VINEM tego pojazdu w tym dowodzie. Kto i gdzie koszty korekty dowodu / wymiany  dowodu poniesie. Bo błędy błędami, śmieci śmieciami, ale żeby nie było tak, że za rok w centralnej bazie pojazdu BRAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób korektę zgodnie z D.u 2017 poz2089 § 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:
1) wydanym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony
w stacji kontroli pojazdów, która przeprowadziła badanie techniczne pojazdu, prostuje ją w rejestrze, wprowadza
dane do centralnej ewidencji pojazdów oraz wydaje nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym
pojazdu;
Pomyliłem vin jak ? czy vin aucie zgadza się z zagraniczny dowodzie rejestr. jak tak to nie jesteś sam część winny ma wk. który rejestrował pojazd jak właściciel nie upierdliwy to może poprawi a w adnotacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe pytanie czy zagraniczny DR posiadał poprawny nr VIN, bo jeśli nie to w prosty sposób poprawić się tego nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rubryka może nie odpowiednia , ale jak diagnosta się pomylił w badaniu tow wydz.komunikacji hasło do właściciela" niech diagnosta zapłaci za dowód" ale pani /pan w wydz. komunikacji  nie sprawdziła czy zaświadczenie zgodne z zagranicznym dowodem i trzeba sie na dowód się złożyć ( diagnosta + urzędnik ) to najczęściej "daj pan dowód poprawimy w adnotacjach "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej nie tak działa. Procedura rejestracyjna została uruchomina i finalnie zatwierdzona i teraz co?

Jak mojemu kumplowi po narodzinach córeczki ktoś machnął się o dzień wystawiając kwit urodzenia, to dziewczyna ma tak do dzisiaj. :x

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wiem to z własnego przypadku poprawią w cepiku i w dowodzie ale tylko jak pomylona np. 6 z z 9 lubi B z 9 i vin zgodny z zagranicznym dowodem, ale ciągle nie wiemy jaka to pomyłka i czy vin zgodny z dowodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo tam zostało do następnego badania ? Nie lepiej będzie na następnym okresowym dać negatywa, dopisać że VIN odczytano z natury, brak ingerencji w pole numerowe. Wydział gdzieś tam powinien mieć zagraniczny dowód do porównania tak że nie powinno być z tym problemu.

Ostatnio robiłem podobnie z tą różnicą że pojazd był kupowany w Polsce i na pierwszym badaniu wyszła niezgodność. Coś musieli źle przepisać z homologacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po sześciu (przy wymianie DR) i wszystkie pieczątki z mojej stacji. Ale tam był błąd taki, że sam bym pewnie się machnął (zamienione znaki w ciągu takim, że jak go odczytywałem to się cztery razy upewniałem), gdyby klient nie powiedział. Klient dostał nowy DR i nową KP na koszt urzędu, bo pomyłka nastąpiła przy pierwszej rejestracji (dokumenty zagraniczne i pierwsze BT były ok).

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam podobny problem, na okresowe badanie przyjechal ciągnik rolniczy Renault, zarejestrowany w kraju. Jst bład w cepie i w dowodzie rej w nr vin, zamiast S, powinno być L. Dalem  na okresowym badaniu n i odesłałem do WK. dodam, że numer na ramie i na tabliczce w vinie jest L i nie widać sladów matactw.. 

 

Panie z nasze WK, które uchodzą za postokomune i ciemnogród stwierdziły, że to powinien sobie obecny wlasciciel wyjasnic z byłym wlascicielem, żenada jak cholera. Po klótniach w WK wyciagnieto dowód francuski i tam tez jest bład , który u nas był dalej powielany (z ta literą S) Co teraz ?  Opinia rzeczoznawcy i na podstawie tego wk powinien to wyprostować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soraj napisał:

Opinia rzeczoznawcy i na podstawie tego wk powinien to wyprostować ?

Są WK w których ta opcja przejdzie ale literalnie, to we Fracji trzeba szukać przyczyny błędu i tam go poprawić.

4 minuty temu, soraj napisał:

wyciagnieto dowód francuski i tam tez jest bład , który u nas był dalej powielany

Jest to doskonała okazja do wszczęcia postępowania o odebranie uprawnień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielg539 napisał:

na miejscu WK wszczął bym postępowanie o uchylenie rejestracji pojazdu.

 

Dokładnie, a następnie właściciel pojazdu powinien dostarczyć dokumenty zgodne ze stanem faktycznym (DR, dowód własności itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.