Skocz do zawartości

Prawo o ruchu drogowym Dz.U.2017.1260 v.4.06.2018


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Do pobrania najnowsza wersja ujednolicona Prawa o ruchu drogowym ze stanem prawnym na dzień 04.06.2018r.

(Dz. U. z 2017r., poz. 1260 z późn. zm.)

UWAGA: stan prawny może ulec zmianie po 20.05.2018r.

UWAGA MODERATORA: Ze względu na prace ADMINA nad uprawnieniami i edycjami post widoczny tylko w tym dziale.

 

===================================================

NOWOŚĆ - ZMIANA STANU PRAWNEGO - ZAKTUALIZOWANY DNIA 17.05.2018r.

===================================================

 

 

 

Przyjemnej lektury. Proszę zwrócić uwagę na nowy dział z nowymi artykułami Stacje Kontroli Pojazdów. Wiele z nich uległo zmianie ze względu na likwidację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i pojawienie się w okrojonej treści Prawa przedsiębiorców.

NORCOM_Dz.U.2017.1260_Prawo o ruchu drogowym_ujednolicony_2018_06_04.pdf

  • Piwo 4
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bogusław Maćkowski napisał:

 

UWAGA: stan prawny może ulec zmianie po 20.05.2018r.

 

 

No to czekam tego dnia, bo taki szum był że bez dowodu będzie można, że karać spóźnialskich, że zabytek po trzydziestu latach, że nadzór przejmie TeDeT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

 

No to czekam tego dnia, bo taki szum był że bez dowodu będzie można, że karać spóźnialskich, że zabytek po trzydziestu latach, że nadzór przejmie TeDeT...

 

 

to jednak nic się nie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać. Na dzień dzisiejszy z tego szumu, o którym wspomniałem nic nie znajdzie w ustawie. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paprock napisał:

bo taki szum był

 

https://moto.wp.pl/nie-daj-sie-nabrac-na-zmiany-w-prawie-po-4-czerwca-wszystko-zostaje-po-staremu-6252799698819201a

 

Wraz z 4 czerwca nie ustaje obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. To tylko dzień wejścia w życie ustawy, która umożliwia takie rozwiązanie – mówi Wirtualnej Polsce Karol Manys, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Cyfryzacji. – Ta zmiana jest zależna od momentu uruchomienia Centralnej Ewidencji Kierowców w wersji 2.0. Wejdzie w życie 3 miesiące po opublikowaniu w Biuletynie Informacji Publicznej przez ministra informatyzacji komunikatu w tej sprawie. Minister chciałby, żeby kierowcy zostali zwolnieni z obowiązku wożenia tych dwóch dokumentów przed końcem roku 2018 – kwituje Karol Manys. ............itd..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat Was zaciekawił. Znamy się na forum już 20 lat i przeżyliśmy niejedną kontrowersyjną zmianę przepisów. Mieliśmy już ustawy, które na bank wchodzą a po miesiącu lądowały w koszu albo nawet jak je opublikowano to odkładano ich wejście o rok.

Z mojej skromnej wiedzy wynika, że część osób mnie zapewnia, że omawiane poważne zmiany dotyczące nadzoru nad SKP w brzmieniu projektu z kwietnia ukażą się w datach granicznych 20.05.2018 inna wersja 28.05.2018. Jednakże mam też sygnał, że zaplanowano czytanie kolejnego projektu na jesień 2018r.

Nie znam człowieka, który powie na 100% co będzie a więc na spokojnie przyglądam się tym datom. Tak czy inaczej okres przejściowy może być 3 miesiące.

 

Zmieniając temat. Za bardzo "siedzę" w Cepiku 2.0, aby zaufać informacjom tam zawartych o każdym pojeździe i ryzykować jazdą bez dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy i innych pomysłów. Pewnie jak go dopracują kiedyś .... Dobrze, że prace nad wdrożeniem Kierowcy odroczono, bo wtedy było by STEREO w Cepik 2.0 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że właśnie ten chaos informacyjny w CEP 2.0  jest niektórym na rękę.

Przyznam się bez bicia - przerejestrowałem samochód na drugi koniec kraju praktycznie w tym samym tygodniu co wejście CEPIK 2.0. Pisałem o tym na forum, że z renówki zrobił mi się bodajże passat i inne takie. Efekt? Trzy zaległe mandaty z terenu DE do dziś mnie jakoś nie doścignęły :) Można? Można!! :)

A bynajmniej o parę złoty nie chodzi i koszt przerejestrowania w pełni mi się zwrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: " Dostrzegając potrzebę implementacji ww. dyrektywy 2014/45/UE, która powinna zostać wdrożona do prawa polskiego w terminie do dnia 20 maja 2017 r., natomiast stosowana od dnia 20 maja 2018 r. oraz konieczność usprawnienia i poprawy jakości badań technicznych pojazdów, niezbędne jest pilne rozpoczęcie prac nad procedowaniem projektu niniejszej ustawy. "

Dzisiaj jest 21 maja 2018 r. i https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382597#12382597

i 13.04.2018 r. widnieje ostatni wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do kańca jest to prawda:

Art. 17. 1. Do czasu wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających przekazywanie informacji do centralnej
ewidencji pojazdów o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) oraz o informacji o jego zwrocie
w sposób, o którym mowa w art. 132 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą:
1) art. 38, art. 129 ust. 2 pkt 2, art. 129b ust. 3 pkt 2, art. 132, art. 134 i art. 134a ustawy zmienianej w art. 1,
w brzmieniu dotychczasowym, stosuje się;

 

Także cały czas wozimy ze sobą Dowód Rejestracyjny i Polisę OC

Edytowane przez Andrzej65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba być czujnym. Po "poziomie wiedzy", po "Polskich Normach" przyszła pora na kolejny magiczny termin "do czasu..." 

Pół ustawy o tym trąbi! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - przepis jest uchylony, ale się go stosuje.

 

Jak mawiał Laskowik dając wytyczne dla wzorowego programu rozrywkowego - ma być śmiesznie, ale poważnie!!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie tylko projekt ale i ustawa sie zmieniła. Nic poważnego. Po powrocie do kraju naniosę zmiany. A projekt jak to projekt kolejna wersja, której nie warto się uczyć na pamięć. Dobrze, że jesteście czujni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.