Skocz do zawartości

Badania pojazdów koncernu VW i dodatkowe obowiązki dla SKP ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz na oczy widzę i chyba będę musiał zaczekać na jakieś wytyczne z macierzystego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To schodzi już w dół, więc i Ty pewnikiem to dostaniesz.

Może wchodzić w grę wystawienie stosownego zaświadczenia itp. - w zależności od "upodobań" nadzoru ... A że co kraj to obyczaj - spodziewam się wielu "interpretacji" :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, nie wspominając o możliwościach wkręcenia niektórych silników do pełnego wydatku pompy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo ma chyba dostęp do CEP - może by sami sobie to posprawdzali - sugeruję oczywiście by było to działanie "nieodpłatne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w takim przypadku N na OBT i po dostarczeniu zaświadczenia z serwisu o dokonanej naprawie P.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisk déjà vu nie miewam raczej, lecz coś mi podpowiada, że była już podobna akcja i spełzła na niczym jak mnie pamięć nie myli. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie a informacji, żeby dawać N, tylko informować klienta i prowadzić statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blakop napisał:

 żeby dawać N, tylko informować klienta i prowadzić statystyki.

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

Dodatkowe obowiązki podczas BTP, dodatkowe sprawozdania

 

Czyżby nadgorliwcy z WK już to rozsyłali po stacjach?

 

Proponuję odpowiedź o podanie podstawy prawnej i pytanie o pokrycie kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Michała

Od pewnego czasu widzę, że zamiast przepisami prawa rządy sprawuje się dekretami ( jak za cara).
W przypadku otrzymania takiego pisma proponuję wysłać zapytanie:
W związku z otrzymanym pismem nr............. sprawdziliśmy wszystkie przepisy dotyczące badań technicznych pojazdów i:
1. Nie znaleźliśmy podstawy prawnej do wykonania przedmiotowego sprawdzenia pojazdu,
2. Wszelkie informacje na temat akcji naprawczych w myśl znanym nam przepisom powinien przekazywać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
3. Nie znaleźliśmy podstawy prawnej dla sprawozdań z SKP dotyczących akcji naprawczych,
4. Nie znaleźliśmy podstawy prawnej dla sprawozdań organu nadzorującego SKP dotyczących akcji naprawczych,
W związku z powyższym prosimy o wskazanie podstaw prawnych dla w/w wymogów, wzorów dokumentów sprawozdań o których mowa powyższym piśmie oraz źródła finansowania na potrzeby powyższej sprawozdawczości.
Wyrażam zgodę na kopiowanie wykorzystanie i powielanie w całości lub w części.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

Czyżby nadgorliwcy z WK już to rozsyłali po stacjach? 

Tak, oczywiście.

 

48 minut temu, markes30 napisał:

Od pewnego czasu widzę, że zamiast przepisami prawa rządy sprawuje się dekretami ( jak za cara).
W przypadku otrzymania takiego pisma proponuję wysłać zapytanie:

Jak myślisz, Markes, ile diagnostów / eskapów zdecyduje się na taki (słuszny w moim mniemaniu) krok ?
(to było pytanie retoryczne, spoko :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Norbert Jezierski napisał:

, ile diagnostów

mam inne pytanie, ilu diagnostów w ogóle zareaguje na takie pismo, w moim mniemaniu 99,99 %, nadmienię, że ja nie dostałem takiej powiastki a jak dostanę to ją oleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nam powiedzieć, że znajdziesz się w tym 0,01% ? Jak długo ?  :D
(przepraszam, to nie sarkazm, to wyczucie polskiej rzeczywistości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Norbert Jezierski napisał:

Jak myślisz, Markes, ile diagnostów / eskapów zdecyduje się na taki (słuszny w moim mniemaniu) krok ?

 

SKP .......??? Zależy od nadzoru, ale WK powinny masowo wysyłać takie zapytania do MI zanim zaczną rozsyłać te bzdury po stacjach !!!

Edytowane przez markes30
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pobiegłem dalej i pomyślałem o stacjach, Ty mówisz o WK ...
Oczywiście - powtórzę - masz rację. Tylko - co z tego ? Co dalej ? Znów - po mojemu większość jednostek nadzoru sceduje to niżej, do nadzorowanych stacji, bez jakiejkolwiek reakcji obronnej przed takimi "dekretami" ...
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

ilu diagnostów w ogóle zareaguje na takie pismo, w moim mniemaniu 99,99 %

nie zareaguje, (w poprzednim moim poście nieco nie dopisałem i mgła pojawić się dwuznaczność), powtórzę, zareaguje i dostosuje się może  0,01%, inni dopiero jak będą przepisy narzucały taką powinność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Infrastruktury "ZALECA", podczas przeprowadzania czynności wchodzących w zakres okresowego badania technicznego, wykonanie następujących czynności:

 

Zalecają ale nie wymagają, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed chwilą robiłem Tiguan-a :-D , sprawdzam zadymienie a klient mówi do mnie Panie to ten co oszukuje, ja na to a skąd Pan wie :-D

ano, dostałem pismo z serwisu żeby przyjechać na akcje naprawczą, i co był Pan, byłem ale nie chciałem żeby mi wgrali nowego softa ,ponieważ zużycie paliwa wzrasta .

I co z tego ze Ministerstwo zaleca program naprawczy jak i tak wieku ludzi nie pojedzie :razz:.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Norbert Jezierski napisał:

Znów - po mojemu większość jednostek nadzoru sceduje to niżej, do nadzorowanych stacji, bez jakiejkolwiek reakcji obronnej przed takimi "dekretami"

 

Tyle, że nadzorowi też wciskają dodatkową sprawozdawczość bez podstawy prawnej i finansowania.  Sądzę, że we wspólnym interesie WK i SKP jest pozbycie się tego kukułczego jaja. W kupie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy jeszcze dodać, że pismo nie zostało "doręczone" do WK. Zostało jedynie zamieszczone na tzw. "Informacjach dla Starostw", na które nie ma obowiązku w ogóle zaglądać.

  • Piwo 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Zostało jedynie zamieszczone na tzw. "Informacjach dla Starostw", na które nie ma obowiązku w ogóle zaglądać.

i już wszystko wiadomo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę jak diagności będą to wykonywać, nie ma podstaw prawnych jak napisał Markes30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesz NIE jak dostaniesz odpowiednie pismo z WK z 'prosba', aby to robic?
Tu, na forum, to my mozemy sobie popisac - co to zrobimy, lub czego to nie zrobimy. Ale jest jeszcze proza zycia, a tam niewiele jest osob, ktore bedzie stac na powiedzenie NIE, nie oszukujmy sie...

Sent from my Passport using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.