Skocz do zawartości

Badania pojazdów koncernu VW i dodatkowe obowiązki dla SKP ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak jestem tradycjonalistą, używam z reguły muszli (nazwijmy Moto GP - ładnie się kojarzy) przy użyciu Spłuczki - ładniej brzmi :P

 

 

Choć pewnie nie oto ci chodziło :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo jak się nie potrafi czytać szybko i ze zrozumieniem (łącznie z czytaniem między wierszami).

Bo w tym kraju wprost nie można nic powiedzieć to najlepiej "użyć spłuczki. "

Jak się nie potrafi i nie chce zrozumieć.

Przepraszam nic osobistego i proszę nie brać tego do siebie.

Nie wszyscy muszą a w końcu wiedzieć do końca dlaczego urzędujący nakazali robić raporty z wysyłką do urzędów.

Cech nie wada ...

Napisałem dla przestrogi. Przed cwaniakami...

Ale widocznie jeszcze nie natrafiliście , na cwaniaka co by was przeciągnął po różnych instytucjach i sądach. Szanowni krytykując...

Zamykam temat i proszę bez "mądrych" komentarzy.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Granth napisał:

Ale widocznie jeszcze nie natrafiliście , na cwaniaka co by was przeciągnął po różnych instytucjach i sądach. Szanowni krytykując...
Zamykam temat i proszę bez "mądrych" komentarzy.

Cała fala negatywnych komentarzy nie wynikała z opisanych przez ciebie wydarzeń tylko z pisowni... a mianowicie twój słownik w telefonie robił dość duży bałagan... ale z tego co widać po ostatnim poście, da się z tym walczyć ;). Wystarczy czytać wiadomość przed wysłaniem ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

A ja zadam zapytanie jak tam z tymi napisze po chamsku volkswagenami dalej zgłaszacie:)

nawet jednego:)

 

Edytowane przez al41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to opóźnienie jest najlepsze. Nikt nie wie nad kim tajne oko wielkiego brata wisi. Wniosek taki, że brudy mogą wywlec i po dziesięciu latach wstecz. Z resztą takie sprawy są rozwleczone w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 19:52, al41 napisał:

A ja zadam zapytanie jak tam z tymi napisze po chamsku volkswagenami dalej zgłaszacie:)

nawet jednego:)

Nie zgłosiłem ani jednego ani nie sprawdzam bo nie mam takiego obowiązku ?

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę, że golf 1.9 TDI z 1999r, który palił 4,5 L/100 km zanieczyszczał mniej lu tak samo co 2.0 TDI ze zużyciem 8L /100. Nie mogę wyjść z podziwu jak tak można było spieprzyć świetne silniki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

golf 1.9 TDI z 1999r, który palił 4,5 L/100 km zanieczyszczał mniej lu tak samo co 2.0 TDI ze zużyciem 8L /100

Biorąc pod uwagę, że emisja dwutlenku węgla jest wprost proporcionalna do zużycia paliwa to bez wątpienia stare auta były bardziej eko. Emitowały za to dużo więcej sadzy i tlenków azotu.

Naj mniej ekologiczne są auta elektryczne (biorąc pod uwagę emisje powstała podczas produkcji i użytkowania samochodu) ale UE zdaje się tego nie zauważać!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas produkcji pojazdów o napędzie spalinowym nie emituje się CO2? A podczas produkcji benzyny/ oleju napędowego nie produkuje się CO2? Paliwa trzeba dystrybuować na na stacje paliw co też wytwarza dwutlenek węgla. Policzenie ekologiczności pojazdów że względu na sposób zasilania to trudna sprawa.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas siedzenia w chałupie przed telewizorem nikt nie mówi ile domowe klimatyzatory emitują na zewnątrz ciepła, a każdy tyłek chłodzi i gra gitara! ;-)

Też czepili się tego bidnego producenta, nie wiadomo w sumie po co. :-?

A Grenlandia topnieje! 8/

:piwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej  wysyłam. Tzn od kwietnia jak tylko zacząłem pracę to dostałem info od diagnosty pracującego że trzeba wysyłać takie info. Także to robię, ale czy to ktoś później sprawdza, oraz komu to jest potrzebne to nie wiem... Według mnie to każdy właściciel pojazdu  powinien dostać informację pocztą o aktualizacji i po problemie, a nie jeszcze nas obarczać dodatkowym obowiązkiem... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Co prawda nie VW tylko BMW 120 D z 2016 r miało na TZ normę zadymienia 0,09, dla mnie ciekawostka. :disagree:

P.S. żeby nie było - dziewięć setnych

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW serii 3 z 2016 r z silnikiem 2.0 D również na tabliczce widnieje norma 0.09. Użytkownik, który ma auto od nowości opowiadał, że miał na garancji wymieniany dpf, bo pęka wkład, chyba od tej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.