Skocz do zawartości

Badania pojazdów koncernu VW i dodatkowe obowiązki dla SKP ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

A co w sytuacji, jak nie sprawdzisz na stronie czy ma wykonaną akcje. Wykonasz badanie.
Klient pojedzie do Austrii albo Niemiec tym autem. A tam muszę mieć wszystkie pojazdy wykonana akcje.
A nie daj Boże zatrzymają go Niemcy zrobią kontrolę i się okaże ze nie spełnia wymagać , a świeżo po przeglądzie!
Pytam teoretycznie.

A to dlatego ze kolega miał klienta którego właśnie w Niemczech zatrzymali , sprawdzili ze nie spełnia warunków, dodatkowa okazało się ze użytkownik z prawie nowej bmw wyciął DPF.

Klient dostał 5000Eu mandatu, dodatkowo holowanie na jego kosz Niemiecka laweta z urzędu podobno + koszt lawety.

Jak trafisz ta "artyste" który powie on się nie zna i byl na stacji niech Stacja płaci i pójdzie do sądu i wygra? .

Cwaniaków, pyskaczy zastraszaczy coraz wiecej..

Tylko co ten biedny diagnosta ma w tym bałaganie zrobić jak każdy interpretuje przepis jak chce...



Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granth napisał:

Klient pojedzie do Austrii albo Niemiec tym autem. 
 użytkownik z prawiee nowej bmw wyciął DPF.

Trochę się rozpędziłeś- to są 2 różne sytuacje.(tym autem w domyśle gr.VW)

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granth napisał:

Klient pojedzie do Austrii albo Niemiec tym autem.

a może jechać i na księżyc, a co mnie do tego, ja wykonałem badanie zgodnie z polskimi przepisami, spełnił wymagania obowiązujące na teraz, dostał P i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem fakt z życia zvcia BMKa. Klient tyle zapłacił mandatu w Niemczech. Do tego go musiał zapłacić za holowanie niemieckiemu holownikowi wezwanemu prze policję niemiecka i założyć dpf nowy. W Bmw i Mercedesie też są te akcje tylko na mniejszą skalę i tylko nie nagłośnione. Bo to jedna i ta sama firma robiła to oprogramowanie z powodu małych zbiorników na ad blue.

A co do sprawy w sądzie to kolejny fakt z życie tylko z ASo VW klient nie zgodził się na wymianę tarcz klockami bo ich nie było.. Podpisał oświadczenia ze został poinformowany ze grozi to wypadkiem itd.

Ale zrobił taka zadumę ze mu jego własności nie chce wydać ze mu wydali to auto.

Doszło do wypadku bo i sędzia na rozprawie w sądzie , ponieważ obywatel powiedział ze on się na tym nie zna i ze nic nie wiedział itd i ze dali mu coś do podpisania ale on nie rozumiał itd

Będzie po zapoznaniu się z dokumentacją . Nakazała ASo zapłacić za naprawę pojazdu, pokryc wszystkie szkody i odszkodowanie za narażanie na utratę zdrowia. Kwota ponad 50 000 zł.

Takie sa fakty...

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest kto poniesie odpowiedzialność, klient cwaniak który się rzuca, ustawodawca który .... nie do sprecyzował co z tymi autami robić czy diagnosta...?

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, bo sytuacja opisana tak dziwnie, jakbyś miał gonitwę myśli w głowie.

Co w ogóle SKP ma wspólnego z tą sprawą? Bo tylko coś tam o ASO przewija się w tych chaotycznych wypowiedziach.

Poza tym akcje serwisowe są przeróżne. Dotyczą wielu marek i najróżniejszych aspektów. To każde auto należy sprawdzać na OBT na stronach producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam do precyzuje...

1Skp ma robić raport " nieoficjalnie" sprawdzać akcje 23r7 ponieważ użytkownicy pojazdów nie wykonywali akcji i wysyłać do urzędu.

Powód wszystkie auta muszą być zgodne z homologacja, a ponieważ VW nie może ich zmusić ... Resztę trzeba sobie dopowiedzieć Polityka

Rząd Niemiec ma udziały w VW itd Polityka podobnie jak z ciapatymi..

W Niemczech i Austrii auta bez wykonanej akcji nie mają prawa poruszać się po drogach.

2 Co do klocków i tarcz to zgodnie z prawem musisz oddać klientowi jego własność. A ze klient był cwaniak...A sąd wydał wyrok zapłaciła stacja ASo

Boję się jednej rzeczy ze w przypadku tych niejasnych przepisów, co do emisji spalin i raportowania któraś z Skp , diagnosta dostanie fakturę , jak w przypadku klockow hamulcowych..

Na przykładzie BMK dpf widać ze Niemcy się nie pięr... A jak już na Polskich tablicach to dawaj...

Wniosek. ....?

Czy diagnosta SKP zostanie ochroniona przez ustawodawcę przed ewentualnymi roszczeniami w sytuacji nie jasnych przepisów.?

Ja nie zgadza się żeby dalej był taki bałagan z tym.

I obrywal diagnosta... Albo żeby jakiś cwaniak się po nim wydzieral...

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Granth napisał:

A co do spraw w sądzie to kolejny fakt z życie tylko z ASO. VW klient nie zgodził się na wymianę tarcz i klocków bo ich nie było (zapewne na stanie a klientowi nie chciało się dłużej czekać)...

Zrobił taka zadymę że mu jego własności nie chcą wydać no to ASO przygotowało oświadczenia że klient został poinformowany grozi to wypadkiem i wydało pojazd na odpowiedzialność właściciela.

 

Doszło do wypadku. W sądzie, obywatel powiedział, że on się na tym nie zna i że nic nie wiedział itd... i że dali mu coś do podpisania ale on nie rozumiał itd... 

Sędzia po zapoznaniu się z dokumentacją, nakazała ASO zapłacić za naprawę pojazdu, pokryć wszystkie szkody i odszkodowanie za narażanie na utratę zdrowia. Kwota ponad 50 000 zł.

Takie  fakty...

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Tłumacz google ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - czyli kolega zza granicy pisze? Rozumiem :)

Kolega się nie bać - w Polska nie ma ciapatych i nie ma obowiązek sprawdzać na SKP akcji serwisowych :) W Polska być (jeszcze) prawdziwa wolność i demokracja czasami - nie policyjno-lewacki bałagan jak za Odra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolega z Polski pisze... Tylko ze kolegi koledzy mają klientów którzy przemieszczają się po całej Europie i mają różne problemy, to kolega innych kolegów ostrzega przed cwaniakami.. Może Wy nie macie takich " cwaniaków popaprancow" ale ja przynajmniej 2 razy w tygodniu mam takich świrów .

Z reguły w poniedziałek i środę, Moi koledzy z okolicznych stacji też mają w te dni...

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Granth napisał:

w przypadku tych niejasnych przepisów, co do emisji spalin i raportowania

 

W sprawie raportowania nie ma przepisów żadnych. W sprawie spalin - są jasne (opisane metody badań w rozporządzeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład pierwszy lepszy z brzegu. Niektóre Hondy H-RV mają błędnie wskazane masy przyczep. Honda zorganizowała na ten temat akcję serwisową. W Polsce dotyczy to 143 pojazdów. Sprawdzasz to na SKP? Jeśli nie to dlaczego? A co jak przyczepa się urwie i pozabija ludzi? A były takie wypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie pociągnąć dalej, ale wątek trafi do Hyde Parku.
Wątek Hondy czy emisji spalin? I co znaczy że wątek trafił do Hyde Parku? Przepraszam ze pytam ale nie siedzę na tym forum często...

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy pisać pierdoły, typu recytowanie alfabetu:

1 godzinę temu, ddaro napisał:

d

 

1 godzinę temu, blakop napisał:

e

 

:)

Itp, to wątek (w którym piszemy) trafi do działu "Hyde Park" i tam będziemy mogli pisać głupotki do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Granth napisał:

Wątek Hondy czy emisji spalin?

 

Wątek tyczy tego czy się przejmować akcjami serwisowymi. Masz odpowiedź - NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ddaro napisał:

poprosił o podanie podstawy prawnej

A masz podstawie prawną?

jak napisał Paprock 

22 godziny temu, Paprock napisał:

- robić to, co w ZAKRESIE! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Granth napisał:

co znaczy że wątek trafił do Hyde Parku?

 

Jest jeszcze opcja, że trafi "w kosmos" 

 

no, może nie cały, ale część postów z pewnością ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch stron nie kumam o co biega. No może po za faktem, że jedna osoba ma chyba rozwolnienie i pisze na szybko, między wizytami w WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

pisze na szybko, między wizytami w WC

nie,nie, pomyłeczka, przecież wykorzystuje:

 

Dnia 24.11.2018 o 13:08, Granth napisał:

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.