Skocz do zawartości

Badanie poprawkowe


sdi krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Ja skasowałbym za pięć z tego trzy wpisał ponownie do zaświadczenia jako replay. No sorry, ale przyjechał sprawdzić usterki wszystkie, a nie wybiórczo po dwie, co nie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie opłatę pobierasz "z góry" - widzisz jakie miał usterki - sprawdzasz czy je usunął - nie usunął - trudno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieści się w terminie 14 dni robie poprawkowe i nie zalicza dalej , a jak wylicza wasz program te 14 dni na nowo czy od momentu pojawienia sie pojazdu pierwszy raz na stacji gdzie dostał N sprawdzaliście to może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szach-mat. Kurcze dziwna sprawa. Nie podoba mi się ciągnięcie w nieskończoność poprawkowego badania.  Przepisy zakładają czternaście dni czasu na usunięcie usterek wyłapanych podczas pierwotnego badania. Nie ma mowy o ich powielaniu i udzielaniu karencji na następne czternaście dni. Coś mnie skłania, że wypisałbym te same usterki i wyznaczył termin jaki był. To znaczy ten sam termin od daty badania, w którym wyłapano te usterki. Czyli na resztę z czternastu dni. Zasadą jest pojazd usprawnić, a nie pałować się w nieskończoność bo ktoś ma taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paprock napisał:

Nie podoba mi się ciągnięcie w nieskończoność poprawkowego badania.

nie zamierzam ciągnąć badanie w nieskończoność, ale co mam zrobić jak klient się upiera żeby zmniejszyć ilość usterek? dwie usterki naprawił resztę nie , nie moja wina że nie może poradzić sobie z naprawą hamulców , no sorry ale nie dostanie badania.

 

9 godzin temu, Paprock napisał:

Przepisy zakładają czternaście dni czasu na usunięcie usterek wyłapanych podczas pierwotnego badania.

a po poprawce gdzie dalej jest N jak wylicza wam program te 14 dni od pierwotnego badania? bo mi wyliczył jakoś dziwnie i wyszło więcej niż 14 dni , zatem olałem te badanie poprawkowe i wpisałem go jako nowe badanie już z wynikiem P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawek z wynikiem [N] to ja takich zdarzeń nie mam. Za to mam program, w którym datę/termin badania mogę zawsze wklikać z ręki niezależnie od systemowego automatu.

Napomknę, że jestem ze szkoły, która terminu poprawki nie wyznacza tak jak to się robi w przypadku okresowego badania. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

dwie usterki naprawił resztę nie

To zmniejszasz liczbę usterek i dalej N. 

1 godzinę temu, kurant2000 napisał:

a po poprawce gdzie dalej jest N jak wylicza wam program te 14 dni od pierwotnego badania?

Nie ma żadnego terminu badania technicznego wynoszącego 14 dni. Nie używaj chorej opcji programowej tylko rób badanie jak mówią przepisy prawa i nie będziesz miał wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw sprawdzam co było do poprawki w zaświadczeniu, następnie wprowadzam pojazd na stanowisko w celu fizycznego sprawdzenia  usunięcia w/w usterek, jeżeli naprawiono to wpis, jeżeli nie to won, wiem, wiem bezprawne postępowanie, krzyk rozejdzie się okrutny ale jaki ja mam spokój - bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adam1501 napisał:

nie będziesz miał wątpliwości. 

nie mam wątpliwości i wiem, że nie ma terminu badania wynoszącego 14 dni i  tak jak to nazywasz jest to chora opcja programowa. Jak zmniejszę liczbę usterek to program dziwnie wylicz ten termin 14 dniowy na usunięcie usterek dlatego należy uważać i

 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

zawsze wklikać z ręki niezależnie od systemowego automatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

koledzy a co w przypadku gdy, klient dostał negatyw np. za opony o różnym bieżniku na jednej osi. Przyjeżdża  za 3 dni na poprawkę na nowych oponach ale okazuje się, że między czasie pękła mu szyba przednia lub sprężyna. Co robicie?

Dajemy negatyw i wpisujemy nowe usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonujesz badanie poprawkowe ( dalszy ciąg wykonanego badania okresowego)  w zakresie wyszczególnienia w zaświadczeniu, jeżeli naprawiono to P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paprock napisał:

Było!  :zzz:

wiemy !!! i to pewnie nie raz ale co zrobić jak nie wszyscy są tak biegli w szukaniu? olać? w/g mnie mimo wszystko nie wypada :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.