Skocz do zawartości

daty nauki jazdy


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

@cezary - czytaj dalej - zmiana przeznaczenia powoduje konieczność skrócenia badania - nawet przez SKP.

A definicji "przeznaczenia" nie ma, czyli pozostaje słownikowa.

- przeznaczony do nauki jazdy

- przeznaczony do transportu zarobkowego itd.

A nie tylko przeznaczenie w sensie klasyfikacji RPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N a jakiej podstawie Michał Diagnosta ma wpisać termin  badania ?wykonując badanie dodatkowe ,mało tego brak wpisu ,,L'' w D .R .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie dodatkowe w przypadku zmiany PRZEZNACZENIA rodzi obowiązek określenia nowego terminu badania. Nawet jeśli to tylko dodatkowe.

Przepisy wyraźnie o tym stanowią i cytowałem je wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jarek1 napisał:

N a jakiej podstawie Michał Diagnosta ma wpisać termin  badania ?wykonując badanie dodatkowe

 

A na jakiej podstawie twierdzisz, że wpisuje się termin tylko przy okresowym? Zacytowany przeze mnie przepis nie zawęża wpisu wyłącznie do badania okresowego. Inna sprawa, że "tak się przyjęło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam takie pytanko i proszę o pomoc. Pojazd kat "L1e" nauka jazdy. Czy termin na rok wynikający z Art. 81 pkt 6 czy dwa lata wynikający z Art. 81 pkt 7. Jak dla mnie te dwa punkty troszkę się gryzą? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie Michale kontrolujących mnie ,nie mam zamiaru się kopać z nimi,to oni mnie kontrolują nie ja ich Pozdrawiam mogę ci podać namiary porozmawiasz ale na PW do ciebie nie można wysłać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzegorz30 napisał:

Jak dla mnie te dwa punkty troszkę się gryzą? 

 

Gryzą nie gryzą. Nie ważne. Pojazdu do nauki jazdy podlegają corocznym badaniom. I nie ma co wyciągać przykładów z autobusami lub traktorami.

Po mojemu, a może i nie tylko po pojemu, właśnie takie pojazdy eksploatowane w sposób nadmierny i dziwaczny powinny i przechodzą badania okresowe częściej niż wyjątki zarezerwowane dla samochodów nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

Po mojemu, a może i nie tylko po pojemu

tak, tylko mnie chodzi o interpretacje prawną a nie dywagację mianowicie, czy rzeczony pojazd interpretować ogólnie zgodnie z treścią art. 81 pkt 6 jako "pojazd", czy zgodnie z art. 81 pkt 7 jako "motorower", ponieważ do tej pory robiłem na rok ale od pewnego czasu, zagłębiając się w przepisy, zaczynam mieć wątpliwości. Jeżeli chodzi o "autobus - nauka jazdy" przepisy chyba też jednoznacznie tego nie precyzują.

Edytowane przez grzegorz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_k napisał:

Na jakiej podstawie WK miałby dokonać wpisu nowego terminu? Rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności mówi tylko o montażu gazu lub przywróceniu do ruchu po czasowym wycofaniu.

Sugerujesz zatem, iż większość WK nie zna tego zapisu ?

Jak dotąd spotykam tylko taki sposób skracania TNBO (gaz,L,taxi) tzn. przez przekreślenie i wpisanie nowej daty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grzegorz30 napisał:

tak, tylko mnie chodzi o interpretacje prawną a nie dywagację mianowicie

 

Dla mnie sprawa prosta. Ustęp szósty opisuje pojazdy takie jak samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, przyczepy, pojazdy przewożące materiały niebezpieczne, taksówki, pojazdy marki SAM, wybiórczo ZABYTKI i pojazdy do nauki jazdy z naciskiem na POJAZDY.

Więc czym jest MOTOROWER zgodnie z definicją z ustawy? Czym jest MOTOROWER służący do nauki jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Więc czym jest MOTOROWER zgodnie z definicją z ustawy?

no jak by nie patrzył jest POJAZDEM więc pkt 6. dzięki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blakop napisał:

zmiana przeznaczenia powoduje konieczność skrócenia badania - nawet przez SKP.

A definicji "przeznaczenia" nie ma, czyli pozostaje słownikowa.

różnimy się punktami widzenia ze względu na miejsce siedzenia, Ty jako analityk, ja praktyk, czegoś czego "nie ma" ja nie biorę pod uwagę, będzie jednoznacznie zawarte w przepisach nie będzie polemiki, oby tak kiedyś było, na teraz - dbt (o których tu rozprawiamy) nie wpływa na tnbt i ja jako wykonujący to badanie tak robię( nadmieniam w uwagach o potrzebie skrócenia terminu ale to już jest w polu działania wk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak trafisz na takiego samego praktyka w WK to nie skróci badania bo jak sam mówisz on tez takiego obowiązku nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzegorz30 napisał:

Pojazd kat "L1e" nauka jazdy. Czy termin na rok wynikający z Art. 81 pkt 6 czy dwa lata wynikający z Art. 81 pkt 7

 

2 lata, bo motorowerów dotyczy ust. 7. W ust. 6 nie ma o nich mowy.

 

Czy dla autobusu nauki jazdy wydłużasz termin na rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blakop napisał:

No to jak trafisz na takiego samego praktyka w WK to nie skróci badania bo jak sam mówisz on tez takiego obowiązku nie ma

nie napisałem, że wk takiego obowiązku nie ma, wręcz przeciwnie, napisałem, że leży to w gestii właśnie wk, a jak wk terminu nie poprawi to czyż to mój problem, na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale idzie właśnie o to, że stanowisko WK jest wprost proporcjonalne do stanowiska diagnosty. WK nie wpisze, bo nie wpisze. Diagnosta też nie, bo nie. I każdy ma swoje przepisy i każdy ma swoją rację. Co nie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

I każdy ma swoje przepisy i każdy ma swoją rację. Co nie. ;-)

no, i klient szczęśliwy bo na bt przyjedzie po 3 latach:hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

2 lata, bo motorowerów dotyczy ust. 7. W ust. 6 nie ma o nich mowy.

ale w ust. 6 jest zapis "Nie dotyczy uywanego do nauki jazdy lub egzaminu pastwowego" zatem  jeżeli motorower nie będzie używany jako nauka jazdy to oczywiście dwa latka i tu ust.7  a jak będzie używany jako nauka jazdy to roczek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal_k napisał:

2 lata, bo motorowerów dotyczy ust. 7. W ust. 6 nie ma o nich mowy.

w ust jest o nich mowa - pojazd przeznaczony do nauki jazdy i egzaminu państwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kurant2000 napisał:

Nie dotyczy uywanego do nauki jazdy

 

Doczytaj dokładnie. Napisane jest "nie dotyczy TO". A "TO" oznacza, że chodzi o pojazdy wymienione w zdaniu poprzednim, czyli w ust. 6, a tam motorowerów nie ma.

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis jest "Nie dotyczy uywanego do nauki jazdy lub egzaminu pastwowego" zatem czy to będzie ust 6 czy 7 nie ma znaczenia. Konsultowałem sie z prawnikiem w naszym wydziale komunikacji i potwierdził moje zdanie. Jeżeli wasze wydziały uważają inaczej niż mój i ja to ich sprawa. 

Ta sama sytuacja jest z pojazdami specjalnymi w MON albo używany do celów specjalnych w MON  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.