Skocz do zawartości

daty nauki jazdy


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

tu ma zastosowanie ust
PORD 9. Okresowe badanie techniczne autobusu przeprowadza się przed upływem roku od dnia pierwszej rejestracji i następnie co 6 miesięcy.

poz. 776 § 4.  pkt2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. 

 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozumowanie. Dla autobusu stosujesz ust. 9, ale dla motoroweru już nie chcesz 7 tylko 6.

 

Zero logiki i konsekwencji. Tylko pogratulować temu "prawnikowi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście takich osób wynika ani z takiej czy innej umiejętności interpretowania prawa, czy nawet logiki, tylko z prostego podejścia opierającego się na zasadzie:

 

APARAT ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ MA ZA ZADANIE UTRUDNIAĆ I OGRANICZAĆ SWOBODĘ OBYWATELI ORAZ JĄ KONTROLOWAĆ MOŻLIWIE NAJSKUTECZNIEJ, DLATEGO ZAWSZE NALEŻY WYBRAĆ ROZWIĄZANIE NAJMNIEJ KORZYSTNE DLA OBYWATELA.

 

To naprawdę (niestety) nie jest złośliwość z mojej strony. Większość aparatu administracyjnego taka działa i tak postrzega swoją misję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, blakop napisał:

 

To naprawdę (niestety) nie jest złośliwość z mojej strony. Większość aparatu administracyjnego taka działa i tak postrzega swoją misję.

Takie też odnoszę odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze oficjalne pismo do WK niech sie ustosunkuje prawnik na piśmie w sprawie terminu motoroweru jako nauka jazdy. Dam znać kolegom jak poszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi tylko o ten motorower, tylko o zasadę, rozumiesz?

Autobus ma badanie na pół roku, tak?

A autobus marki SAM?

A takich przykładów można by dać kilka...

Chodzi o zasadę pojmowania tzw. przepisów wyłączających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do mnie przyjechał autobus , w dowodzie ma tak, Marka pojazdu Autosan, Model pojazdu A1010T.05.DW,  rodzaj pojazdu samochód Specjalny - na ile mu dasz badanie? 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak służby więziennej , taki ładny niebieski , jako autobus nie zaliczał badań , to go przerobili na pojazd specjalny, a jaki dasz termin badania ?

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "przyjechał autobus"... A z czego taki wniosek, skoro zapisy w DR określały co innego?

Na bazie takiego autosana to można zrobić kamper, pogotowie techniczne i inne. I w tym momencie jest to pojazd specjalny, a nie autobus.

 

Zgadzam się, że więźniarki to specyficzny temat ale jestem za opcją klasyfikowania ich jednak jako SPECJALNE, a nie autobusy, bo one w żaden sposób nie spełniają warunków dla autobusów, oprócz wypełniania ogólnej definicji z uwagi na liczbę miejsc. No ale tu szkoły są różne.

 

Niemniej jednak pozostawiając na boku temat klasyfikacji - czy była słuszna, czy nie, to skoro specjalny, to wiadomo, że rok.

I akurat przykład ten ma się nijak do omawianej kwestii myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, blakop napisał:

Piszesz "przyjechał autobus"

Bo na pierwszy rzut oka to jest Autobus 

co do tematu nauki jazdy to jeszcze wrócimy do niego , sam jestem ciekaw jak szanowni Panowie z WK uzasadnią swoja wypowiedź 

Edytowane przez kurant2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.