Skocz do zawartości

Peugeot 508


Bartek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na przegladzie peugeota 508 olej napędowy plus hybryda. Czy w DIP-ie należy wpisać silnik dwupaliwowy DP i rodzaj paliwa D/EE?? Dobrze myślę?? Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę że silnik jest jedno paliwowy D a silnik D/EE, oczywiście jeżeli silnik elektryczny jest zasilany ze silnika diesel, a nie z gniazdka elektrycznego.

 

Edytowane przez arekkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilany z silnika. We francuskim Dr P.3-GH

Po konsultacji z WK, w którym będzie rejestrowany ustalono, że ma być DP i D/EE oraz w uwagach w zaświadczeniu należy dopisać moc silnika elektrycznego. A teraz z inne pytanie odnośnie tego pojazdu. Na TZ oraz w DR dane odnośnie mas ma następujące:

2265 kg - pojazd

2765 kg - zespół

Mamy tylko 500 kg różnicy, natomiast dla tego pojazdu mamy O.1:1500 kg i O.2:700 kg. Wiadomo, że się nie odejmuje ale przeważnie różnice są nieduże a tutaj mamy 1000 kg różnicy. Jak to wytłumaczyć?? Jak by na TZ było 3765 kg to było by idealnie, może to pomyłka w TZ??

Czy nie patrzeć na różnice i wpisać w DIP-ie:

F1, F2: 2265 kg

F3: 2765 kg

O1: 1500 kg

O2: 700 kg

Bo jak wiemy F3 to dopuszczelna masa zespołu, a O1 i O2 to maksymalne masy przyczep. A co do ładunku to wiadomo jak będzie miał mniej w aucie to więcej załaduje na przyczepę i odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,

Chciałbym widzieć montaż takiego pojazdu, szyby, pasy 2015,

podsufitka 25.01.2016 i taka data na CoC , zarejestrowany w marcu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 23.05.2018 o 14:30, Bartek24 napisał:

A teraz z inne pytanie odnośnie tego pojazdu. Na TZ oraz w DR dane odnośnie mas ma następujące:

2265 kg - pojazd

2765 kg - zespół

Mamy tylko 500 kg różnicy, natomiast dla tego pojazdu mamy O.1:1500 kg i O.2:700 kg. Wiadomo, że się nie odejmuje ale przeważnie różnice są nieduże a tutaj mamy 1000 kg różnicy. Jak to wytłumaczyć?? Jak by na TZ było 3765 kg to było by idealnie, może to pomyłka w TZ??

Odświeżę temat bo przerabiałem własnie 508 hybrydę , kombi Francja  , moja miała O1 ; 1100 kg (,matematyka -800) ;O2 : 750 , dane na podstawie książki serwisowej.

W dniu 23.05.2018 o 14:30, Bartek24 napisał:

Zasilany z silnika. We francuskim Dr P.3-GH

Po konsultacji z WK, ..., że ma być DP i D/EE oraz w uwagach w zaświadczeniu należy dopisać moc silnika elektrycznego. 

Jak to wpisałeś?Moc mi przeszła ale o żadnym EE nie było mowy.

W dniu 23.05.2018 o 14:23, arekkos napisał:

Ja piszę że silnik jest jedno paliwowy D a silnik D/EE, 

 

jak to opisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W dipie jest opcja wybrania DP i D/EE, a moc silnika elektrycznego wpisalem w uwagach w zaswiadczeniu z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozumiem, że jest to pojazd hybrydowy.

W takim razie w pole: rodzaj silnika wpisujemy    H+    lub  H-

Takie są symbole w Patronacie. Ja ostatnio tak napisałem

H+   - Hybryda Plug IN

H-    - Hybryda Non Plug IN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.