Skocz do zawartości

Podrodzaj pojazdu.


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat niechcący się nawinął. A mianowicie skąd WK czerpie podrodzaje pojazdów widoczne w AZTEC-kodzie dowodu rejestracyjnego i w Centralnej Bazie - CEPiK łącznie z historią pojazdu peel?

Idzie o to, że dla ciężarowego pojazdu o typie nadwozia Pick-Up jako podrodzaj też wpisano pick-up. Dzwoniłem w wiadome miejsce, pytałem i tylko tyle się dowiedziałem, że ten pick-up figuruje w oświadczeniu producenta o danych niezbędnych do rejestracji. Pytanie w sumie proste: czy takie postępowanie z przepisami jest zgodne, że producent stosuje klasyfikację, której nie ma w rozporządzeniu w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu? Co robić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie życie, przyjęło się, zostało... Podobnie przyczepa podłodziowa jako podrodzaj żyje własnym życiem. Ale jak już furgon i VAT, to wielki raban! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak przeznaczenia wielu pojazdów, często fikcyjne... ITS kiedyś namieszał, nie poprawił i trwa to do dziś. Wpisanie dowolnej wartości w tą rubrykę z poziomu programu POJAZD nie jest możliwe. Cokolwiek głupiego się tam nie znajdzie jest autorstwa its...

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złóż skargę na bezczynność w sprawie skargi i wezwij do zaprzestania naruszania prawa ;)

 

A nadal jest tak, że np. "L" można zrobić jako "przeznaczenie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę wałkował skargę na ministra, który w terminie 7 dni nie "rozstrzygnął" swojej bezczynności w sprawie odstępstwa, która ciągnie się już chyba z pół roku.

 

Tylko do kogo ją wysłać? Do premiera czy od razu do Jarosława?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - to proste. Możesz wysyłać formalnie lub faktycznie od razu do najwyższej władzy w Państwie. Twój wybór.

Tylko jak już najwyższa władza, to już żeby chociaż było do wiadomości Ojca TzT (nie mylić z TDT) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery, to dla większości diagnostów nie istnieje klasyfikacja podrodzaju, co z tego ze "homologacyjnie" pojazd jest wielozadaniowy, albo w dowodzie zagranicznym ma wpisany skrót AF, przeciez to sa albo VANY, KOMBIAKi albo co najlepsze TERENOWE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie zwraca uwagi na te dane, to co się dziwisz diagnostom? Kiedyś "pani z okienka" dzwoni, że zmiennik nie wpisał podrodzaju i żebym poprawił (nie powiem, rozmowa dość sympatyczna jak mało kiedy). To pytam panią co ma w ZDR (niemieckim), a on że nic nie widzi takiego. To poprosiłem żeby mi przerecytowała zawartość rubryk tegoż DR i wspólnie doszliśmy do sedna. Jeszcze tylko sprawdziłem dla pewności po wariancie i wersji co tam ITS wprowadził w homo i szczęściu i radości nie było końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.