Skocz do zawartości

Pierwsza praca diagnosty


Maj16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako iż zaczynam pracę jako diagnosta samochodowy mam parę pytań odnośnie skierowania na badania lekarskie.

Stanowisko pracy to: diagnosta samochodowy?

Określenie stanowiska pracy, co tu trzeba wpisać?

Czynniki fizyczne, pyły, chemiczne, biologiczne i inne, jakie zagrożenia na tym stanowisku pracy występują? Jakie powinny pisać na skierowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę żeby coś takiego wypełniać. Takie rzeczy to podczas wywiadu lekarskiego w gabinecie. Z tego co wiem, to praca przy komputerze występuje na bank, a szkodliwych czynników brak. Czyściutko i pachnąco jak na hali serwisowej. Zero pyłów, zero oparów bo stosuje się wyciągi spalin. Zagrożenia BHP jak w każdej robocie. Trzeba przestrzegać ogólnych zasad i stosować się do instrukcji obsługi sprzętów, urządzeń, maszyn, podnośników...

;-)

Poprawna nazwa stanowiska to: Stacja Kontroli Pojazdów - stanowisko kontrolno-pomiarowe do badań technicznych pojazdów.

Stanowisko pracy/funkcja to: Uprawniony Diagnosta do wykonywania badań technicznych pojazdów,

 

Już po zaliczeniu? Szybko czas leci!

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maj16 napisał:

Określenie stanowiska pracy, co tu trzeba wpisać?

Czynniki fizyczne, pyły, chemiczne, biologiczne i inne, jakie zagrożenia na tym stanowisku pracy występują? Jakie powinny pisać na skierowaniu?

 

Powinno to być "przepisane" z oceny ryzyka zawodowego dla danego stanowiska pracy. Skierowanie powinien wypełnić pracodawca.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejmującego racę na stanowisku.................( tu należy wpisać) a dalej jest tak: określenie stanowiska pracy.............(tu należy wpisać)

Czyli będzie: 

podejmującego racę na stanowisku Uprawniony Diagnosta do wykonywania badań technicznych pojazdów. 

Określenie stanowiska pracy Stacja Kontroli Pojazdów - stanowisko kontrolno-pomiarowe do badań technicznych pojazdów.

 

To będzie coś takiego? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym słuchał się Kolegi michal_k. On siedzi bardziej w przepisach, bo ja tylko kanał.

Podejdź może do sekretarki,  do kadrowej, niech Ci która podpowie, pomoże żeby było dobrze.

Może być do szefa, szefowej. ;-)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michal_k napisał:

 

Powinno to być "przepisane" z oceny ryzyka zawodowego dla danego stanowiska pracy. Skierowanie powinien wypełnić pracodawca.

A mógłbyś podać jakie to są dla diagnosty samochodowego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wklej to skierowanie, to może  uda się coś konkretniej podpowiedzieć, jak już tak bardzo chcesz je wypełniać samodzielnie. ;-)

Ocena ryzyka to tematyka związana z przepisami BHP: https://www.pip.gov.pl/pl/bhp/ocena-ryzyka-zawodowego/o-ocenie-ryzyka-zawodowego/6287,przyklady-oceny-ryzyka-zawodowego-dla-wybranych-stanowisk-pracy-.html

Takie rzeczy to w gestii pracodawcy.  

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badania wysyłałem diagnostów i wystarczyło zaznaczenie czynników chemicznyh, hałas i praca przy komputerze, badanie krwi, laryngologa, okulisty i ogólnego, tydzień temu wizyta PIP, nie mieli uwag, czepili się oceny ryzyka zawodowego na tym stanowisku i tyle, jak mój bhpowiec to zrobi, postaram się wrzucić.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Dziś byłem w WK po numer diagnosty i tam Pani nie wpisała mi inż. Czy powinna? Czy jeśli na zaświadczeniu z nr. Diagnosty nie będę miał inżynier. A na na pieczątce już tak to będzie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani wydała "Imienne Uprawnienie Diagnosty" na obywatela i tu nie ważne są tytuły i dyplomy. Wydała dokument podobnie jak wydaje się Dowód Osobisty lub Prawo Jazdy przysłowiowemu Janowi Nowakowi. Natomiast pieczątka imienna Uprawnionego Diagnosty powinna być zgodna ze wzorem, a ten dopuszcza przed nazwiskiem różne tytuły.

No przecież nikt do dziekanatu nie lata, żeby dopisać uprawniony diagnosta przed inżynierem w dyplomie. :giggle:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli na uprawnieniu nie będzie, a na pieczątce może być, dzięki ! :)

Czy w WK zaświadczenie z TDT o zdanym egzaminiezostaje oryginalne, czy kopia? U mnie wszystko ksero została i oryginalne zaświadczenie z TDT :) Tak ma być? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Maj16 napisał:

Rozumiem czyli na uprawnieniu nie będzie, a na pieczątce może być, dzięki ! :)

 

- wzory pieczątek rozrysowane w ZAKRESIE na stronach pod koniec!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do drugiego zdania, to o co pytasz, w czym problem? Powoli i na spokojnie poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maj16 napisał:

Tak ma być?

Czy w tym kraju w ogóle jest coś tak jak być powinno ?

Oryginał powinien być Twój, a spróbuj go urzędnikowi zabrać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎25‎.‎05‎.‎2018 o 16:01, Paprock napisał:

Z tego co wiem, to praca przy komputerze występuje na bank

nie tylko , bo jest jeszcze czynnik stresogenny no i praca na wysokości wg naszego BHP 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiście. Jeżeli chodzi o BHP to występują zagrożenia wszystkie. Natomiast jeżeli ktoś o powypadkowe odszkodowanie się stara, to przecież żadnych zagrożeń nie było, poszkodowany na własne życzenie krzywdę sobie zrobił. Nie wspominając o wszędobylskich oparach z rur wydechowych powodujących raka, ale w życiu ich stężenie norm nie przekracza coby o szkodliwe się starać. ;-)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kiedyś tam jakaś ulotka informacyjna o ocenie ryzyka zawodowego była. Szósty tytuł/link od góry, ale dzisiaj się nie otworzyła: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/2416-_przegląd-forum-czyli-same-pożyteczne-linki/&do=findComment&comment=22926

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JANUSZ60 napisał:

Czy w tym kraju w ogóle jest coś tak jak być powinno ?

Oryginał powinien być Twój, a spróbuj go urzędnikowi zabrać,,,

Właśnie zaświadczenie z TDT o zdanym egzaminie mi zabrali, sam myślałem że oryginał jest mój, ale oni go wzięli razem z innymi dokumentami czyli kopiami praktyk i kursu. Pytam czy tak samo jest u was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem czy nie powinni zrobić sobie kserokopii. Ja mam  oryginał z czerwonymi pieczęciami i podpisem złożonym niebieskim długopisem. To jest mój dokument, tak samo jak Twój jest dyplom z tytułem inżyniera.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Maj16 napisał:

Właśnie zaświadczenie z TDT o zdanym egzaminie mi zabrali, sam myślałem że oryginał jest mój, ale oni go wzięli razem z innymi dokumentami czyli kopiami praktyk i kursu. Pytam czy tak samo jest u was?

 

U mnie też w WK zabrali oryginał, ale w domu mam ksero świadectwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2018 o 20:06, Maj16 napisał:

Czy w WK zaświadczenie z TDT o zdanym egzaminiezostaje oryginalne, czy kopia? U mnie wszystko ksero została i oryginalne zaświadczenie z TDT :) Tak ma być? ;)

W Łodzi wszystkie oryginały zostają u właściciela, a WK dostaje kserokopie poświadczone " za zgodność z oryginałem" podpisane i podstemplowane przez urzędnika,

który je przyjmował.:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy tego nie regulują wprost. Jednak "logicznym" wydaje się żeby zwrócić właścicielowi oryginały. Jakoś dyplomu czy świadectwa szkolnego nikt w oryginale nie zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właściciel nie miał kopii z pieczątkami to co mieli zabrać? Do świadectwa ze szkoły zawsze dostajemy odpis, na wyższą uczelnię wystarczało... TDT przysyła tylko oryginał, mi i moim diagnostom też zabrali.. co do tytułów nie wiem, jestem zwykły technik. A tak jak obiecałem, w załączniku ocena ryzyka w naszym zawodzie... każdy pracownik powinien zapoznać się i podpisać, bhpowiec zawołał za to 300 polskich zł, kupione ze strony bhp z google za 45 bodajże, (drugie musiałem dla mechanika wyczarować jakby ktoś potrzebował). Ogólnie ciekawa lektura:D

ORZ-990058.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie idzie o to, że pozabierali oryginały bo w załączeniu nie dostarczyli szanownemu urzędowi kopii z pieczęciami 'za zgodność z oryginałami', a ten na wyposażeniu nie posiadał kopiarki! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.