Skocz do zawartości

Ważność certyfikatu VPN


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz VPN wygasł 19.10 W dniach 20,21,22 badania techniczne w trybie awaryjnym. 23.10 otrzymaliśmy nowy VPN - wszystkie zaległe BT, łącznie z okresowymi przed I rej. bez problemu zostały przesłane do CEP.

Dodam, że pozytywnie rozpatrzony wniosek leżał u nich od 8.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobra Panowie, mam oba kody ale jaką bym przeglądarkę nie zainstalował jest komunikat

Cytat

W przeglądarce jest wyłączona obsługa javy. Proszę włączyć obsługę java i spróbować ponownie.

Tylko jak to odblokować jak w ustawieniach nic nie ma o javie tylko jest javascript która jest włączona, tak samo jest java zainstalowana na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej89 napisał:

Tylko jak to odblokować jak w ustawieniach nic nie ma o javie tylko jest javascript która jest włączona, tak samo jest java zainstalowana na komputerze.

miałem dzisiaj podobnie, zadzwoniłem pod nr telefonu 42 253 54 99 (obsługują od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 19:00) i w przeciągu 5 min uprzjmy pan z COI wgrał certyfiakat na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 11:11, leski66 napisał:

Na stronie CEPiK jest komunikat/prośba :smile:

Cytat

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z informacją dostępną na niniejszej stronie, od dnia 3 sierpnia 2020 r. nastąpiła zmiana danych adresowych w zakresie rozpatrywania wniosków certyfikacyjnych. Wnioski oraz korespondencję związaną z wydawaniem certyfikatów należy wysyłać bezpośrednio na poniższy adres:

Centralny Ośrodek Informatyki
ul. Gdańska 47/49
90-729 Łódź

A jak ostatnio generowałem wnioski dla dwóch SKP to cały czas drukuje, iż dokumenty wysyłać na stary adres.

Na przyznanie nowych certyfikatów czekałem 2,5 miesiąca.

22 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Dobra Panowie, mam oba kody ale jaką bym przeglądarkę nie zainstalował jest komunikat  

Cytat

W przeglądarce jest wyłączona obsługa javy. Proszę włączyć obsługę java i spróbować ponownie.

Tylko jak to odblokować jak w ustawieniach nic nie ma o javie tylko jest javascript która jest włączona, tak samo jest java zainstalowana na komputerze.

Generalnie, aby wgrać certyfikaty należy w komputerze mieć zainstalowaną ostatnią, aktualną wersję JAVA i użyć Internet Explorera. Na przeglądarkach z silnikiem Chromium i Firefox nie chciało ruszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leski66 napisał:

Internet Explorer jakby to powiedzieć :

- radzi sobie najlepiej

 

Ciotka Wiki na to

Cytat

Ostatnim wydaniem był Internet Explorer 11. 17 marca 2015 Microsoft ogłosił, że domyślną przeglądarką internetową w Windows 10 będzie Microsoft Edge, a Internet Explorer nie będzie dalej rozwijany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu na win10 i nowych przeglądarkach nie poszło, w pracy na win7 i explorer 11 poszło od razu bez problemu. Włączyłem tylko w javie w zaawansowanych debugowanie i konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odgrzewam temat. Czy ktoś pomoże mi to ogarnąć do kiedy jest VPN. SSL na pewno do 04.12.2022 wprowadzano przy mnie (ten podkreślony na rysunku).

certyfikaty.jpg

certyfikat 1.png

Czy VPN jest ważny 5 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VPN ważny jest dwa lata, jak używasz cisco  clijent  to ustaw tak jak na pierwszym załączniku i zobaczy do kiedy jest załącznik 2

 

vpn1.png

vpn 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "Pat ronat" sam informuje:

2021-02-12.png  

 

Cośik nie teges. 😬

Edytowane przez zbitur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Efendi napisał:

daty wygaśnięcia certyfikatów są za więcej niż rok czy dwa lata

Bo to są zapewne inne certyfikaty tzw. zaufane i niezaufane firm trzecich. Możesz sobie to sprawdzić w "magazynie certyfikatów". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Efendi napisał:

Masz na myśli certmgr.msc ?

Tak, otwórz sobie np. "zaufane urzędy certyfikacji", są tam certyfikaty z ważnością nawet do 10 lat, być może któryś "zaplątał się" do VPN Client który pokazuje certyfikaty, ale czy tak jest musisz zapytać bieglejszego w IT. Niemniej ja nie zawracałbym sobie tym głowy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie "infrastruktura" jest z datą do 2023 i 2024 (?). Masz rację zostawiam to dla IT. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Efendi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zbitur napisał:

U mnie "Pat ronat" sam informuje:

2021-02-12.png  

 

Cośik nie teges. 😬

informuje kiedy są wprowadzone daty do programu ale najpierw ktoś je musi wprowadzic ręcznie i mozna tam wrzucić urodziny szefa i tez wyskoczy komunikat o zblizajacej sie dacie

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vaandee napisał:

informuje kiedy są wprowadzone daty do programu ale najpierw ktoś je musi wprowadzic ręcznie

Ja nie wprowadzam i informuje tak SSL jak VPN.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yogi1984 napisał:

Ja nie wprowadzam i informuje tak SSL jak VPN.

Ok. a czy przypadkiem ustawienie systemowe nie przypomina z wyprzedzeniem 30 dni ? Coś mi się zdaje, że tak, a to może być zgubne bo w ciągu 30 dni można nie zdążyć z wszelkimi formalnościami i 31 dnia budzimy się z ręką w nocniku. Być może się mylę, ale wolę nie sprawdzać i w przypominajkę Patronatu ustawiłem alarm na 60 dni.

Alarm się pokazuje, Czarek o certyfikat natychmiast wnioskuje i z terminem wzorowo się wywiązuje. :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W związku z tym, że dochodzą nowe podmioty które muszą uzyskać certyfikaty do CEPIK 2, może powstać zator z wydawaniem. Rada moja taka, tym którym niedługo kończy się ważność certyfikatów niech z odpowiednim wyprzedzeniem o nie wystąpią. 

Komunikat dla podmiotów uprawnionych, które uzyskały decyzję o profesjonalnej rejestracji pojazdów. - Zawartość | Portal Informacyjny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (cepik.gov.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak VPN'y, ale w zeszłym tygodniu wysyłałem zgłoszenie o recyrtyfikacje SSL. W poniedziałek poszedł list, w środę miałem potwierdzenie o wszczęciu procedowania, a dziś mam wygenerowany klucz.

Jeszcze co prawda nie zgrywałem na kartę, ale takiego ekspresu (7 dni) to jeszcze nie miałem. 😁 

I to bez poganiania przez telefon.

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cezary napisał:

W związku z tym, że dochodzą nowe podmioty które muszą uzyskać certyfikaty do CEPIK 2, może powstać zator z wydawaniem. Rada moja taka, tym którym niedługo kończy się ważność certyfikatów niech z odpowiednim wyprzedzeniem o nie wystąpią.

Dzięki za info.

Ale to nie powinno być tak, że w CEPiKU zatrudniają dodatkowych ludzi aby wydać certyfikaty w ustawowym terminie?

Ja, jeżeli nie dostałbym certyfikatu w ustawowym terminie, to z pełną świadomością robiłbym BT w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 10:51, radekd2 napisał:

Ja, jeżeli nie dostałbym certyfikatu w ustawowym terminie, to z pełną świadomością robiłbym BT w trybie awaryjnym.

Wszystko do czasu, bo sa przymiarki do zmiany w przepisach uniemożliwiającej wykonywanie BT w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, danielg539 napisał:

uniemożliwiającej wykonywanie BT

Ale to w sensie że jak nie można pobrać danych to nie będzie można wykonać BT? A jak w czasie badania będzie np; brak internetu to chyba tryb awaryjny zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.