Skocz do zawartości

Ważność certyfikatu VPN


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze takie pytanie - posiadam encard 4.0.8.89 - czy on wygeneruje mi zgłoszenie na 2048bitow czy nie? dotychczasowy klucz mam 1024.

Jak probowalem zainstalować nowsza wersje encarda to nie działa mi polaczenie z cepikiem 100353 error

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2018 o 16:05, lapinskip napisał:

A mam jeszcze takie pytanie - posiadam encard 4.0.8.89 - czy on wygeneruje mi zgłoszenie na 2048bitow czy nie? dotychczasowy klucz mam 1024.

Jak probowalem zainstalować nowsza wersje encarda to nie działa mi polaczenie z cepikiem 100353 error

 

Długość klucza mas w ustawieniach kart , nie musisz wgrywać nowszego oprogramowania Dajesz wygeneruj nowe klucze RSA, zmieniasz długość klucza z 1024 na 2048 i generujesz za ich pomocą nowe zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.08.2018 o 16:05, lapinskip napisał:

posiadam encard 4.0.8.89

Numer karty mi nic nie mówi, Ale są "pierwsze karty encard", w  których nie zmienisz długości klucza z 1024 na 2048 bitów-( bo nie obsługują 2048 bitów)  to te karty- kartę trzeba wymienić. A tak poza tym to kolega @Tomek D post wyżej Ci opisał zmianę.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie a co w sytuacji gdy odrzucą wniosek z przyczyn formalnych a stary certyfikat wygaśnie ?

Czy można robić  badania w trybie awaryjnym ?? Zgodnie z literą prawa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co grozi w takiej sytuacji jak by uparcie  robić dalej badania w trybie awaryjnym aż do momentu przyznania nowego certyfikatu ?

I czy po uzyskaniu owego certyfikatu można będzie takie badania zaimportować do Cepa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bratus2000 napisał:

Zgodnie z literą prawa ..

masz  w ciągu 3 dni przesłać badania do CEP, a jak to zrobisz nie mając aktywnego połączenia :?: :?: :?:

Pieczątki "do wora" i przekwalifikowanie np. na KPP*

 

 

 

* = konserwator powierzchni płaskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bratus2000 napisał:

o grozi w takiej sytuacji jak by uparcie  robić dalej badania w trybie awaryjnym aż do momentu przyznania nowego certyfikatu

Postaw się na miejscu klienta, który wykonał BT a nie trafiło ono do CEiK-u? Ile to tłumaczenia w razie jakiejkolwiek kontroli czy wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wysłaliśmy wniosek o certyfikat w dniu 01.09.20 do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Brak kontaktu. Nawet nie można się 

do dzwonić do Warszawy. Jakiś pomysł, sugestie ? Z góry dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sucre9 pisałem już wcześniej, że oczekiwanie jest długie, dlatego wniosek o VPN napisałem 60 dni przed upływem, pisz na mejla, mnie odpowiadali, w linku jest gdzie ;)

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/zmiana-danych-adresowych-i-kontaktowych-w-zakresie-certyfikatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sucre9 napisał:

Witam, wysłaliśmy wniosek o certyfikat w dniu 01.09.20 do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Brak kontaktu. Nawet nie można się 

do dzwonić do Warszawy. Jakiś pomysł, sugestie ? Z góry dzieki !

My wysłaliśmy jeszcze w sierpniu. Ale odpisali na emaila, że wniosek jest rozpatrzony pozytywnie i mamy jeszcze czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie certufikatu SSL. Dzisiaj dostałem certyfikat VPN, wgrałem i jest ok. Przy okazji sprawdziłem sobie do kiedy mam wazny certyfikat SSL i wyszła mi rozbieżność. Sprawdzając przez CERZTMGR wychodzi, że SSL ważny jest do 09.01.2012, natomiast sprawdzając w ENCARD Zarządca Kart okres ważności wskazuje do 10.04.2020. Miał ktoś podobną sytuację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za szybko pisałem, chodzi oczywiście o rok 2021. Poniżej ponownie wklejam post z prawidłowymi datami.

Witam. Mam pytanie odnośnie certufikatu SSL. Dzisiaj dostałem certyfikat VPN, wgrałem i jest ok. Przy okazji sprawdziłem sobie do kiedy mam wazny certyfikat SSL i wyszła mi rozbieżność. Sprawdzając przez CERTMGR.MSC wychodzi, że SSL ważny jest do 09.01.2021, natomiast sprawdzając w ENCARD Zarządca Kart okres ważności wskazuje do 10.04.2021. Miał ktoś podobną sytuację??

Chodzi o rozbiezność trzech miesięcy międzi datą 09.01.2021, a 10.04.2021. 

Chyba już wiem, o co chodzi. Dnia 04.12.2018 składałem wniosek o certyfikat SSL i ten certyfikat wgrałem 09.01.2019, był ważny do 09.01.2021. Za jakiś czas padła nam karta i musiałem na szybko kupić nową plus nowy wniosek o SSL, który złożyłem w dniu 03.04.2019, po telefonach sprawę załatwiono mi ekspresowo i kolejny certyfikat wgrałem 10.04.2019 i jest ważny do 10.04.2021.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że moja teoria się sprawdzi i ta późniejsza data będzie wiążąca. Z tego co pamiętam, to chyba 30 dni przed końcem wazności SSL-a ukazuje się komunikat, to zawsze jest czas na zorganizowanie nowego. Na VPN czekałem od 24.08.2020, jak by ktoś planował zgłaszać to lepiej trochę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś wstanie udzielić informacji odnośnie w/w wniosku o certyfikację. Wysłaliśmy wniosek we wrześniu wpisując błędnie podstawę prawną Art. 80a ust. 1 pkt. 6) prawo o ruchu drogowym, natomiast powinna być Art. 80ba ust. 1 pkt. 6) prawo o ruchu drogowym. Wniosek został odrzucony, ponownie wysłaliśmy w dniu odrzucenia, na dzień dzisiejszy nadal działamy w trybie awaryjnym, jednak dostaliśmy informację o zamknięciu stacji w poniedziałek. Na infolinii nikt nie jest wstanie pomóc, przyspieszyć rozpatrzenie wniosku, kilka wysłanych e-maili i nadal nic ... Czy jest jakaś szansa na niedopuszczenie do zamknięcia ? Czy tylko pozytywnie rozpatrzony wniosek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy już tydzień w awaryjnym po uprzednim telefonie do starostwa czy możemy z powodu braku naszej winy - wniosek wysłany 1,5 miecha temu, po kilku telefonach cały czas każą cierpliwie czekać z informacją że wniosek został zarejestrowany. Tak samo zostało telefonicznie przekazane do starostwa i wyrazili zgodę na funkcjonowanie stacji. Także co starostwo to inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.