Skocz do zawartości

Ważność certyfikatu VPN


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że nie. Zmiany mają na celu wykluczenie wszelkich odstępstw i termin BT nie widoczny w CEPiK-u równoznaczny będzie z brakiem badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - tryb awaryjny jest nadużywany z pełną premedytacją - a powinien być wyjątkowym działaniem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zaprzyjaźniona stacja przez 3 miesiące pracowała w trybie awaryjnym. Z nie swojej winy.

Wniosek o certyfikat wysłali 2 miesiące przez jego końcem, a dostali go po 3 miesiącach więc 1 miesiąc robili na awaryjnym. Okazało się, że certyfikat został wystawiony źle więc na nowy czekali kolejne 2 miesiące.

Żeby zminimalizować problemy każde auto przed badaniem sprawdzali na historiapojazdu.gov.pl i kazali kierowcom nosić przy sobie DR i zaświadczenie z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radekd2 napisał:

i kazali kierowcom nosić przy sobie DR i zaświadczenie z badania.

Kazać to sobie można... I co daje takie zaświadczenie czy DR skoro policja na drodze nie ma prawa ich żądać? 

Nadchodzące zmiany mają właśnie zapobiec takim sytuacjom. Od strony urzędowej jest prosto, czyli nie działa system Pojazd nie można zarejestrować samochodu a w prywatnej SKP "wszystko się da" i pewnie by się tacy przedsiębiorcy znależli, że nawet przy braku prądu byli by skłonni ręcznie wypisywać zaświadczenia aby tylko wziąć kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację ale co ma robić SKP jak przez kilka miesięcy, z nie z ich winy, nie mają dostępu do CEPiKu? Zamknąć interes i żądać odszkodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać zdecydowaną poprawę w obsłudze wniosków, w grudniu występowałem o o certyfikaty vpn, ssl - udało się poniżej 14 dni spokojnie od wygenerowania wniosku do zestawienia połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, danielg539 napisał:

Od strony urzędowej jest prosto, czyli nie działa system Pojazd nie można zarejestrować samochodu

Nie do końca. Literalnie istnieje procedura awaryjna i wydanie PC "ręcznie". A to, że urząd z tego nie korzysta, to już inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Widać zdecydowaną poprawę w obsłudze wniosków,

To prawda. Jak nie trafimy na jakąś kumulację czy sezon urlopowy to 2-3 tygodnie wystarczają na recertyfikację. Certyfikatów błędnych też już nie ma tak dużo jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

Jak nie trafimy na jakąś kumulację czy sezon urlopowy to 2-3 tygodnie wystarczają na recertyfikację.

W zeszłym, roku chyba trafiłem na kumulację bo dostałem certyfikat dopiero po interwencji. Czekałem prawie 8 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

Zamknąć interes i żądać odszkodowania?

U mnie prawie tak było. Powiedziałem szefowi, że ja na chybił trafił nie będę klepał i ryzykował utraty uprawnień. Chłopu się to za specjalnie nie podobało, więc wysłał mnie na 2 tygodniowy bezpłatny urlop, natomiast stacja jako żywo zatrzymała się do czasu wydania nowego certyfikatu. 

Natomiast znam kilka stacji, gdzie dostali "pisemko" z tutejszego WK iż mogą klepać bez dostępu do CEP... I sobie tak klepali kilka tygodni/miesiecy, póki co wszyscy cali i zdrowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 13:30, Czolgista napisał:

znam kilka stacji, gdzie dostali "pisemko" z tutejszego WK iż mogą klepać bez dostępu do CEP.

Jestem ciekaw tego pisma, bo nie chce mi się wierzyć, że WK wydał na piśmie takie zalecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten sam WK dał do podpisania petentowi gleit, iż petent zobowiązuje się dostarczyć tego samego dnia zaświadczenie o pozytywnym wyniku OBT. Zadzwoniłem do WK z zapytaniem co to za cyrograf dali chłopu do podpisania, bo samochód BT nie przechodzi i co teraz? Pani w słuchawce powiedziała "bo my tak robimy"... Już mi się nie chciało drążyć na jakiej podstawie, ale sytuacja została wyjaśniona i klient już bez pośpiechu udał się naprawić pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nic, nie będziesz mógł robić przeglądów (albo inaczej - nie powinieneś) bo w trybie awaryjnym można przetrzymywać badania przez max 3 dni i trzeba je wysłać. My kiedyś przez 3 tygodnie robiliśmy bez cepa i jakoś się rozeszło po kościach (machnęliśmy się we wniosku i się przeciągnęło. Panowie od certyfikatów podpowiedzieli, żeby zapytać nadzór czy możemy robić w awaryjnym do czasu otrzymania certu i po rozmowie z nimi powiedzieli że nie ma problemu. Tylko że jest to niezgodne z przepisami, bo nie ma tam zapisu o wyjątkach, ale skoro oni nas kontrolują to tak zrobiliśmy. Uprzedzaliśmy tylko klientów żeby mieli ze sobą zaświadczenie bo przegląd do cepu wyślemy do max miesiąca).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej89 Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie został mi tydzień ważności certyfikatu a drugi diagnosta wysłał wniosek około miesiąc temu. Niestety okazało się, że wniosek wymagał jakiś wyjaśnień. Diagnosta tego nie zauważył wiadomości i dopiero dziś z nimi się skontaktowałem w tej sprawie. No i jeszcze się okazało że stary certyfikat był wystawiony na naszą firmę pod jakimś dziwną nazwą. No cóż, czekam jak sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 4.11.2021 o 14:30, Andrzej89 napisał:

Nic, nie będziesz mógł robić przeglądów (albo inaczej - nie powinieneś) bo w trybie awaryjnym można przetrzymywać badania przez max 3 dni i trzeba je wysłać.

U nas zrobiliśmy dokładnie tak samo, 3 tygodnie bez cepiku po uzgodnieniach i błaganiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, michal_RHD napisał:

3 tygodnie

U nas tydzień bez cepiku ze względu na awarię karty ale sprawnie poszło, a do nazdoru wystarczył mail z informacją o awarii karty i pracy w trybie awaryjnym. Teraz mamy już 2 karty, bo po co się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.