Skocz do zawartości

Światła obrysowe czy pozycyjne boczne?


Siyah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że te 1 są legalne powyżej szerokości pojazdu 1.8m oraz w barwie białej z przodu, natomiast te 2 czyli pozycyjne boczne są legalne w każdym pojeździe w barwie żółtej samochodowej czyli pomarańczowej.

Jak uważacie w takim przypadku, pod co można "podciągnąć" takie światła? 

Barwa biała obrysu tzn. Biała żarówka, czy cała lampa musi być biała?

received_2312260099002417.jpeg

received_2312260129002414.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, o które światło konkretnie się rozchodzi. Jeżeli problem stwarza ten na zderzaku pseudo-kierunek, to po mojemu jest to światło pozycyjne boczne.

Wracając do kierunkowskazów, to pewnie przedni jest w lampie zespolonej a boczny pod lusterkiem. Co do kolorków świateł, to właściwą barwę (białą, czerwoną, pomarańczową) powinny przyjmować w funkcji pracy czyli świecenia.

Z tym zderzakowym pomarańczowym patentem, to od zawsze jest problem. Jak nie Audi, to Volvo. Jak nie te,  to spotyka się jeszcze egzemplarze BMW, w których taki długi kierunek upchnięty w zespolonej lampie tli się non stop. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności coraz rzadziej trafiają się w nowszych produkcjach takie wynalazki. I bardzo dobrze!

Podsumowując, są to światła pozycyjne boczne o barwie pomarańczowej, które mogą migać w fazie z kierunkowskazem.

Co do świateł obrysowych, to darowałbym sobie nazywanie tym mianem i w tym aucie jakichkolwiek świateł. Szczegóły w "Warunkach Technicznych".

Historyczne materiały:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/4212-warunki-techniczne-dla-pojazdów-dzu-nr-32262-ujednolicony/&do=findComment&comment=52509

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/4212-warunki-techniczne-dla-pojazdów-dzu-nr-32262-ujednolicony/&do=findComment&comment=148460

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycyjne boczne a nie żadne obrysowe nawet w cudzysłowie. Pozycyjne boczne z przodu niewidoczne! :evil: Zapamiętać raz na jutro definicję, a zrobi się jaśniej w temacie. ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu wszystko w tym temacie zostało już powiedziane. Jak mało, to wertować forum pozostaję. Z resztą linki zapodałem.

Nie widziałem jeszcze aby w samochodzie były światła obrysowe boczne. Obrysowe to obrysowe i montuje je się z przodu pojazdu jako lampki białe, a z tyłu jako czerwone.

Przód jest z przodu, tył z tyłu, a boki po bokach. No nie ma co kombinować. ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nigdy nie widziałeś świateł obrysowych umieszczonych wzdłuż pojazdu?

To chyba od niedawna w branży jesteś :)

Proponuję powertować forum.

I zbadać raz coś więcej niż golfa III ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.