Skocz do zawartości

Opłata za badanie okresowe taxi


karloss

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po raz kolejny L i TAXI robię tylko okresowe i kasuję tylko za okresowe i dzięki temu mam więcej klientów w tym temacie. A dopóki jest tak jak jest,  to tak jak napisał adam1501  Dopóki nie będzie jasno określone dopóty wszyscy robią dobrze.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rewers napisał:

L i TAXI robię tylko okresowe i kasuję tylko za okresowe

a czy w zakresie badania okresowego jest sprawdzenie dodatkowych warunków na L czy Taxi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karloss to nie tak, bo:

Cytat

który ma być używany jako taksówka

to nie to samo co:

Cytat


sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych.

 

Zwłaszcza, że w powyższych paragrafach nie ma zapisów dotyczących TAXI natomiast są zapisy dotyczące gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kurant2000 napisał:

czy w zakresie badania okresowego jest sprawdzenie dodatkowych warunków na L czy Taxi ?

 

Jest - zgodność danych w DR w stosunku do stanu faktycznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem młodym diagnostą więc moja odpowiedź nie jest podparta doświadczeniem, które wraz z wiedzą cały czas zdobywam.
Wydaje mi się jednak, że w rozporządzeniu jest zapisane, że tylko przy wpisie HAK w DR nie pobiera się opłaty za dodatkowe badanie techniczne, a gdyby za TAXI czy L się nie pobierało, to również by to wyszczególnili... Myślę również że zgodność danych w DR w stosunku do stanu faktycznego polega na sprawdzeniu czy przyjechało np. TAXI (oznaczenia), a nie sprawdzeniu czy taksometr działa i całą resztę jaka jest w warunkach dodatkowych bo w rozporządzeniu są jasno określone czynności co mamy sprawdzić na badaniu okresowym.
Notabene na egzaminie praktycznym miałem pytanie czy jak przyjedzie TAXI L-ka albo pojazd uprzywilejowany, to robimy również badanie dodatkowe i pobieramy opłatę czy wykonujemy w ramach badania okresowego. Odpowiedziałem, że robimy badanie dodatkowe i to była dobra odpowiedź (bo egzamin teoria i praktyka zdana za pierwszym podejściem - chwalę się wiem i przepraszam).
Wiem, że w Stargardzie większość SKP nie pobiera opłaty za badanie dodatkowe na TAXI, ale jak zapytałem w Starostwie, to dostałem odpowiedź, że należy pobrać więc ja pobieram... (ale w Stargardzie za wiele rzeczy nie pobierają opłaty, np za poprawkowe badanie zawsze pobierają 20 zł nawet jak wypiszą listę usterek na dwie strony w tym ustawienie świateł, hamulce, amortyzatory, itd.)
Fajnie by było jednoznacznie uregulować takie kwestie, ale znając życie to jak zaczną zmieniać, to jeszcze więcej niewiadomych będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta! Jednoznacznie! :evil:

W tym kraju jedne i te same truskawki tu po dwadzieścia, a gdzieś tam po dwadzieścia pięć za kilogram.

Mam nadzieję, że chociaż jednostka miary taka sama w różnych zakątkach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka sama. Tu za kilogram, tam za słoik, gdzie indziej za pół kobiałki, w innym miejscu za platikowy pojemnik. :evil:

I która tu z układu SI ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeDe ładnie napisałeś ale tan temat wałkowaliśmy nie raz dlatego wszyscy zeszli na truskawki. Ja pobieram i nie mam taksówek na badaniach. Może to i dobrze.

Edytowane przez yatsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.