Skocz do zawartości

Zmiana rodzaju pojazdu


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki przypadek pojazd star 200 1985r pojazd jest z MON wydział rejestracji też MON

Wysłałem do wydziału rejestracji MON pojazd na wymianę tablic - miał malowane jescze, urząd wymienił tablice i super , ale też zmienił zapis w dowodzie rejestracyjnym z pojazd specjalny na samochód ciężarowy ( tłumacząc się tym że w cepik jest ten pojazd jako ciężarowy i tak ma być ) mało tego pozmieniali dane DMC i nic nie zgadza się obecnie z tabliczką znamionową . Co w tym przypadku koledzy by zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zmiana zapisów w dowodzie.

Czy urząd może od tak sobie zmienić adnotację w dowodzie rejestracyjnym z samochodu jako specjalny na samochód ciężarowy?

Będę wdzięczny za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to  znaczy że wymienili  mu dowód i nagle znalazła sie adnotacja ciężarowy , a był jako specjalny 

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to pomyłka, która wynikła z rutyny i niedokładnego sprawdzenia danych po ich wpisaniu ?

I wyszło "ot tak sobie"... skąd wiesz, ze tak właśnie zmienili, dzwoniłeś, pytałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rejestrze mam ten pojazd od ponad 10 lat jak nie więcej cały czas był jako specjalny (oznakowany też jako specjalny ) , gdy się skończyły rubryki wystawiłem zaświadczenie i wio do WK , nowy dowód już z adnotacją ciężarowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może opiszesz co to za pojazd?

2. Dzwoniłeś do WK z pytaniem o co chodzi? Może to Ty przez lata źle klasyfikowałeś?

 

Załącznik nr 4 w świetle paragrafu 7 ustęp 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach jasno precyzuje, że WK może zmienić klasyfikację pojazdu.

I ostatnie pytanie - po co do Ciebie wrócił po wymianie DR?

 

Poza tym... Piszmy tutaj o normalnych sprawach. MON to... Wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, blakop napisał:

Poza tym... Piszmy tutaj o normalnych sprawach. MON to... Wiadomo...

Tak to MON, to nie znaczy że mogą robić co chcą. Wrócił , bo nie dali mu wpisu w dowodzie , wydali dowód i odesłali do mnie po pierwszy wpis, nie pierwszy raz z resztą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie star chłodnia nie jest pojazdem specjalnym , był tak przez wiele lat jako specjalny i nikt się tego nie doczepiał. Miał usterkę nie zalegalizowane tablice , dostał N  na badaniu. Urząd wymienił tablice wydał nowy dowód bez terminu badania - no bo nie było P o de mnie. Teraz pojazd przyjechał ponownie do mnie już nie ma adnotacji pojazd specjalny i dalej dostał N , bo nie ma tablic wyróżniających , są tylko znaczki pojazd specjalny, a w dowodzie jest już ciężarowy. Oznakowanie zmieniono i daje P i wpisuję do dowodu jako pierwszy.

Dlatego zapytałem czy urząd może zmienić z specjalnego na ciężarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chłodnie klepałeś przez lata jako specjalny, to się nie dziw, że w końcu WK to wyprostował bo miał taki obowiązek wręcz. W końcu ktoś się obudził. Szkoda, że w WK, a nie na SKP ale trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz , a honker wg ciebie to też pojazd specjalny? a tak ma większość z nich i jakoś WK tego nie prostuje, nie mogę dojść do ładu z ich zapisami pojazd specjalny , albo używany do celów specjalnych. Jest używany do celów specjalnych dlatego mają w dowodzie że są specjalne i są oznaczone jako specjalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie różnica - specjalny to co innego niż używany do celów specjalnych.

A już na pewno marka o tym nie decyduje. Co to za pytanie czy Honker może być specjalny?

Oj ludzie ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zaiste chodziło o Honkera specjalnego. Po monowsku specjalnego. A przecież wiadomo jest wszem i wobec, że z MON-em ładu nie dojdzie. Oni mają swoje rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych, w którym to akcie opisano oznakowanie dedykowane tym pojazdom.

MON to MON. Są znaki = jest samochód specjalny.

 

Przewinęło się coś okołotematycznego za ścianą po sąsiedzku:

https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=16403#16403

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20051160974

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosomak_(transporter_opancerzony)#/media/File:Wyzwanie_'09_(13).jpg

 

Wyzwanie_'09_(13).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.