Skocz do zawartości

Tylko obiecanki czy realizm ? (zaświadczenie zamiast DR)


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do wypowiedzi w RMF przepisem można wprowadzić wszystko nawet napisać, że CEPIK 2.0 będzie działał od 1 października 2018 r.

 

Tylko jak wytłumaczyć to CEPIKowi 2.0 aby on zaczął działać i po wprowadzeniu numeru VIN wyskoczył ten pojazd a nie inny????

 

Żeby karta kryptograficzna po utracie ważności 2 letniej i jej odnawianiu zaczęła od razu działać a nie po 2 miesiącach bo mi już przez odnawiania certyfikatów 2 stacje stoją???

 

Ja tam z ostrożności procesowej nawet jak powiedzą CEPIK 2.0 działa, będę wolał z papierowym dowodem jeździć. Jestem chyba bardziej realistą chodź nadal optymistą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technologicznego punktu widzenia polski DR jest bardziej z bawełny, a nie z papieru :)

 

Ale zgadzam się. Zatrzymają Cię i na nic tłumaczenia, że twoje auto to SKODA, bo im z bazy wychodzi, że to ciągnik siodłowy DAF i masz mieć kategorię C i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, JANUSZ60 napisał:

I komu się tu teraz poskarżyć ?

Zacytuje Rzecznika Praw Obywatelskich:

"

Tylko rodzi się pytanie, a gdzie ci ludzie mają się udać ze swoimi wątpliwościami, krytyką, postulatami? Pewnie chętnie wypraliby owe "brudy" we własnym kraju, tylko że prawie żadna "pralka" nie działa. "

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/bronmy-prawa-do-dialogu-komentarz/rp5rlzl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym za bardzo studzić optymizmu Pana Ministra Cyfryzacji w wywiadzie dla RMF, że od 1.10.2018r. ruszy CEPIK 2.0. i jazda bez dowodów rejestracyjnych, gdyż dzisiaj na Onet napisał https://wiadomosci.onet.pl/kraj/awaria-informatyczna-w-urzedach-w-calym-kraju-awaria-cepik-epuap/vrgvjdm  Awaria informatyczna w urzędach w całym kraju - padł nie tylko CEPIK.

 

Dotknęło to także mnie prywatnie. Nieopatrznie zignorowałem ostrzeżenie z EPUAP,  że za 7 dni skończy mi się profil zaufany i wystarczyło 1 klik zrobić. Termin minął i kolejny komunikat to złóż nowy wniosek. Złożyłem i walnąłem dzisiaj czułkiem w ścianę w punkcie Urzędu Miasta Bydgoszczy, gdzie padł jednocześnie dostęp do internetu, dostęp do EPUAP i dostęp do Źródła aby potwierdzić moją tożsamość. Na kontroli na SKP dziwiliśmy się trochę bo zacinał się VPN. Ot informatyzacja kraju nam się fundnęła.

Aż strach myśleć jak w tym czasie jechałbym autem na wakacje z rodziną bez dowodu rejestracyjnego i trafiłbym na rutynową kontrolę drogową - jak nic atrakcje 48 godzin do wyjaśnienia a Słowacja / Chorwacja czy co tak jeszcze odpływa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś - a możesz też przestać dramatyzować?

Możesz mi powiedzieć dlaczego - nawet na dzień dzisiejszy - ktoś miałby Cię zamknąć na 48h za brak dowodu rejestracyjnego na drodze?

Chyba, że coś przeskrobałeś, a furka nie do końca legalna - to sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.