Skocz do zawartości

Odbiór OSKP


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, podpowie ktoś jaki jest czas oczekiwania na odbiór stacji przez TDT? Znalazłem jakieś stare wątki z 2005 r. i była mowa o miesiącu oczekiwania ale wole dopytać bo pewnie coś tam się zmieniło. Pozdrawiam!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisałem kiedy przyjeżdżają ? 

Powtarzam, od momentu wpłynięcia papierów do momentu wydania decyzji (czyli  papiery wysłane z W-wy z decyzją - by było lepiej zrozumiałe :P) maja miesiąc.

A przyjazd na odbiór skp to inna sprawa B|

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo... po kontroli muszą dopełnić papiery i wysłać do siedziby głównej ( czyt. gdzieś gdzie podbiją pieczątkę dyrektora). Tam przeanalizują czy nie brak przecinka, tudzież kropki lub innego znaku interpunkcyjnego, literki. Do tego czas niezbędny. 

A na koniec odeślą na adres podany w wniosku, dołączając pewnie fakturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się tutaj bo nie umiem znaleźć na forum. Jaka jest teraz dostępna geometria do osobówek i ciężarówek w miarę świeża żeby nie okazała się stara na odbiór stacji na początku 2019r.? Możecie coś polecić i podać namiar. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zaciski mocujące zespoły pomiarowe (muszą mieścić się od-12"do najlepiej 20", ale nie mniej niż 19") w urządzeniach do geometrii 3.5t. Starsze urządzenia miały do 17"- kwestia dokupienia i działać na swoim starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Paprock napisał:

Rozumiem, że Autodata one-line na abonament, tak?

Nie pełna wersja z kluczem sprzętowym - mówimy oczywiście o danych do geometrii - a co do COID to trza mieć dla kontrolujących "coś" świeżego bo sprawdzali

Tak ogólnie o odbiorze - najlepiej nie pracować w ten dzień - Sprawdzić oznakowanie stacji - przygotować karty okresowe + certyfikaty /najlepiej w kolejności zgodnej z protokołem odbioru/ - to bardzo ułatwia przebieg kontroli / -wyłożyć urządzenia w miarę możliwości w takiej kolejności jak będą sprawdzane - sprawdzić automat wentylacji /czy zadziała automatycznie/ oraz cz można włączyć go manualnie - oświetlenie /200lux na m2/ - mierzą  - stanowisko zewnętrzne /dźwięk + angol/ zgodne z wymiarami dla SKP lub OSKP + oznakowanie,  ława pomiarowa jest mierzona - uszkodzenie płytek / wyszczerbienia nie pęknięcia - aktualne katalogi /dane + geometria/, WC+ ogrzewanie 

Ocena usterek - aktualna, wykaz diagnostów , stary protokół - jeśli odbiór powtórny  

Pełnomocnictwo - jeśli nie ma na kontroli właściciela

Jeśli jest to pierwszy odbiór - to jeszcze dopuszczenie budynku do eksploatacji 

Instrukcje stanowiskowe

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski kafli w obrębie ławy pomiarowej, czy latają po całym stanowisku?

Trochę czasu do ponownego odbioru jeszcze mi zostało, ale ciekawe co powiedzą gdy zobaczą mobilne stanowisko dla angoli i do pomiarów 'hałasu'. :silent:  :biggrin:

 

175702.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia płytek na całej powierzchni - nie tylko na ławie - a co do tego "mobilnego " stanowiska to może być ciekawie - osobiście mam zaznaczone narożniki  i punkt centralny - żadnej "koperty" a angol na linii parkingowej dla ciężarówek z zaznaczonym "0" "10" i w bok "2,5" na żółto + dwa słupki  z miarkami co 10cm

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IVVO napisał:

 trochę boli zakup Autodaty 2018  + COID 2018 - 1720 pln

 

Kolego ta Autodata 2018 to jest tylko do osobówek i dostawczych czy do ciężarowych też. Bo jak szukam to dostępna do ciężarówek jest tylko 2015-2017, a nie chciał bym kupić i żeby się nie okazało na odbiorze że już będzie za stara. Czy jest coś może nowszego na rynku do geometrii ciężarowych?

I mam jeszcze pytanie bo w programie na którym pracuję są katalogi z danymi technicznymi poj. ADAC. Nie ma w nich nacisków osi. Czy będą wystarczające do odbioru stacji. Może się wypowiedzieć ktoś kto przeszedł lub nie odbiór z w/w katalogami.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wtrącę i powiem tak, a kilka odbiorów przeszedłem. Nie wnikali mi w katalogi do geometrii dla samochodów osobowych i ciężarowych uważając, że dane zgromadzone w urządzeniu wyczerpują temat. Jakby co, to polski sprzęt z Bydgoszczy i chiński wiadomo skąd. Bardziej domagali się katalogów ogólnych do niszowych pojazdów jakim bywają ciągniki i motocykle. Niestety, na stacjach na których miałem okazję popracować, takie pojazdy to była rzadkość. Wszystko zależy od inspektorów. No coś tam niby wypada mieć, ale każdemu i tak nie dogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka odbiorów i nie czepiali się za bardzo , ale niekiedy później za miesiąc na kontroli to katalogi nie starsze niż 2 lata , wyciag spalin na odbiorze ok a kontroli nie obejmuje całej ławy pomiarowej , pytanie przecież niedawno był odbiór ?  i odpowiedź na odbiorze ma być i mieć certyfikat a na kontroli sprawdzamy czy dany wyciąg spełnia wymagania na konkretnej skp i aktualność katalogów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.