Skocz do zawartości

Odbiór OSKP


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Acha rozumiem,ale i tak mam ostatnio pecha w lutym tego roku sprzedali moją byłą stacje,a jak znalazłem nowa prace

to po dwóch tygodniach mojej pracy zamkneli -brak ważnego odbioru...

 

To prawda -cezary-zawsze bije się najsłabszego....ale tak jak pisze michał sprawa odbiorów należy do pracodawcy i on 

ma zachować ciągłość tych poświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, praktyk napisał:

Brak aktualnej decyzji Dyrektora TDT nie jest powodem do zaprzestania działalności regulowanej.

Było kiedyś takie pismo MI, które dopuszczało prace SKP bez poświadczenia. Jak znajdę to wrzucę. 

 

 

 Uważam, że nie należały od razu zamykać SKP, za brak poświadczenia, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, czy w okresie braku poświadczenia wymagania odnośnie wyposażenia i warunków lokalowych SKP nie były spełnione. Starosta powinien moim zdaniem wszcząć postępowanie o skreślenie przedsiębiorcy prowadzącego SKP z rejestru i postępowanie to zawiesić do czasu wydania nowego poświadczenia. A w zależności od tego jakie to poświadczenie będzie skreślić przedsiębiorcę z rejestru bądź postępowanie umorzyć. A tu w załączeniu pismo MI, o którym pisałem wcześniej i które mówi o podobnej sytuacji.

Pismo.pdf

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

jestem właśnie po corocznej kontroli, wynik :OK:,  odniosłem wrażenie, że te podcięte skrzydełka TDT spowodowały nieco mniejszą "agresywność" w sposobie dokonywania kontroli. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "na spoko" - ostatnio czepiają się z tego co słyszałem - katalogów i danych regulacyjnych oraz przyrządu do świateł za brak bocznego przesuwu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

jestem właśnie po corocznej kontroli, wynik :OK:

No to git. :wink:To sobota i niedziela ze " spokojną głową " na rybach ( mam rozumieć..... ):silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sobotę to nie, pracuję (w każdą), 

8 minut temu, Paprock napisał:

Stać kielecki WK na opłacanie inspektorów z dozoru?

:nausea:, kontrolują już z 10 lat. 

10 minut temu, leski66 napisał:

sobota i niedziela ze " spokojną głową " na rybach

no nie, sobota w pracy jak zawsze, w niedzielę też nie jeżdżę, za duża presja "łikendowców", a głowa spokojna zawsze, czy kontrola będzie, czy nie będzie. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak kiedyś pracowałem i też mi pasowało, zwłaszcza, że w sobotę to 6 godzin byłem a miałem za to wolne 8 ;) .

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie do tych którzy niedawno mieli odbiór, czy wystarczy uruchomienie wentylacji tylko z czujnika CO, czy również z pozostałych. Miałem juz kilka odbiorów tylko z wentylacją sterowaną czujnikiem CO. Ale słyszałem ze wymagane ostatnio jest uruchamianie went. ze wszystkich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to po stokroć i z twardogłowymi, sknerowatymi, przemądrzałymi pracodawcami vel szumnie się zwanymi bossami, właścicielami, przedsiębiorcami, szefami... No za pioruna nie da rady.

Wentylacja ba być uruchamiana AWARYJNIE z czujnika. Ale jak zawodzi technika, no to trzeba podbiec do włącznika i z ręki uruchomić nawiewo-wywiewy, bo tak podpowiada zdrowy rozsądek, dbanie o własne lub cudze zdrowie i zwykła logika! Tyle w temacie. Amen.

 

Z tego, co rozumiem, to tylko jeden jedyny czujnik ma zapewniać "awaryjne" uruchamianie.

§ 15. Wyposażenie technologiczne stanowiska kontrolnego powinno obejmować co najmniej: 

4) wentylację naturalną oraz mechaniczną nawiewno-wywiewną, zapewniającą dodatkową awaryjną wymianę powietrza, przy czym stanowisko kontrolne powinno być wyposażone w alarmowy czujnik niedopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla, który automatycznie uruchamia tryb awaryjny wentylacji; 

 

Czyli mamy trzy sposoby wentylowania hali:

1. Furta do góry plus otwieranie wszelkich drzwi i okien.

2. Jak punkt pierwszy za mało wietrzy, no to heblem włączyć nawiewo-wywiewy.

3. Jak jestem wczorajszy lub idę z klientem na udry albo śliczna laska wpadła do kanału i nie panuję nad sytuacją, no to wtedy zdaję się na czujnik.

 

Halo! @cezary! Tu masz "powinność" jasno rozpisaną, bo gdzieś tam podobno kłopocik z nią miałeś. No tak słyszałem. :silent:

;-)

PS.

To są wymagania minimalne. Nikt nikomu nie broni nawieszać czujników CO do woli. No i kalibrować jak mówi instrukcja. :silent:

Cały czas mowa o CZADZIE, który jest mianowany cichym zabójcą organizmu ludzkiego. Niewidoczny bez smaku i zapachu. Dlatego też, ten czujnik na hali powinien być zamontowany na wysokości głowy, która wiadomo, nozdrzami i otworem gębowym zasysa powietrze potrzebne organizmowi. A jak za dużo CZADU wystąpi na tej wysokości, no to czujnik swoje powinien zrobić.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To ekspresowo. Podobno na koniec roku szykuje się kumulacja odbiorów i należy wcześniej wysyłać wnioski. Tak nam mówił inspektor na ostatniej corocznej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewaliśmy  na trzeci tydzień od wysłania wniosku , teraz nie ma dużo odbiorów i kontroli i dla tego tak szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hej . Jak w obecnym czasie 'pandemii' wgląda odbiór 5 letni? Robią? Ktoś miał w ostatnim czasie? Długo się czeka i czy jest inaczej niż zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.