Skocz do zawartości

Badanie dodatkowe VAT a wpisywanie przebiegu km w zaświadczenie.


egucio1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedź ... jednak Twój późniejszy komentarz jest bynajmniej zbędny. Na forum mam prawo zadać pytanie a jeżeli wydaje sie Tobie że owe pytanie Ciebie drażni lub irytuje to je zignoruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się - czy na takie badanie samochód musi być na stacji? I proszę głupio nie komentować, bo:

 

2 minuty temu, egucio1 napisał:

Na forum mam prawo zadać pytanie a jeżeli wydaje sie Tobie że owe pytanie Ciebie drażni lub irytuje to je zignoruj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, egucio1 napisał:

Bardzo śmieszne :) 

 

Tu nie ma co się spinać :biggrin: bo na takie zadane pytanie 

 

5 godzin temu, egucio1 napisał:

czy przy badaniu dodatkowym VAT trzeba wpisywać aktualny przebieg km w rejestr ?

 

nie dziwie się że tak reagują forumowicze  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega w " ferworze walki" znaczy w czasie przeglądu zapomniał wpisać stan licznika , a teraz nie wprost szuka drogi wyjścia , zdarza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, egucio1 napisał:

 czy przy badaniu dodatkowym VAT trzeba wpisywać aktualny przebieg km w rejestr ?

US sprawdzi sobie jaki przebieg i czy to możliwe aby użytkownik pojazdu spalił X tyś litrów paliwa nie poruszając się tym pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Nie jestem diagnostą samochodowym - uczę się i akuratnie tego nie wiedziałem - ale po tej "jeździe" na moją osobę  niektórych, zapewne nieomylnych i wszystko wiedzących kolegów z forum, już na pewno będę pamiętał :)

Ps. Wielkie dzięki za odpowiedzi "dzik"`a oraz "wojteczek"`a - konkretnie i na temat.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egucio1 napisał:

Nie jestem diagnostą samochodowym - uczę się

Trzeba było od tego zacząć, ale nie zniechęcaj się, bo to swego rodzaju też jakaś "lekcja na przyszłość" dla nas wszystkich. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egucio1 napisał:

... wszystko wiedzących kolegów z forum, już na pewno będę pamiętał :)...

Nikt nie jest wszystkowiedzący... a tak przyswojoną wiedzę możesz mi wierzyć, bardzo długo się pamięta. Z autopsji wiem, w końcu na tym forum szukałem wiedzy doszkalającej przed egzaminami jak i teraz gdy się już uprawnienia się ma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojteczek napisał:

US sprawdzi sobie jaki przebieg i czy to możliwe aby użytkownik pojazdu spalił X tyś litrów paliwa nie poruszając się tym pojazdem.

Jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Jak

w historiapojazdu.gov.pl ( z ostatniego badania:biggrin:) i na żywo z licznika przebiegu pojazdu po wezwaniu do kontroli, pewnie nikt nie odmówi pomocy US:hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję, że skarbówce ustawowo udostępnia się dane zgromadzone w centralnej bazie! 

Może ktoś ma koleżankę/kolegę by się o szczegóły dowiedzieć. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 100ah. 93 [Udostępnianie danych ewidencyjnych]

1. Dane zgromadzone w ewidencji udostępnia się, o ile są one niezbędne do realizacji ich ustawowych zadań, następującym podmiotom:

....15) organom Krajowej Administracji Skarbowej;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nowe - obt po trzech latach jak się pamięta zrobić ;)

Korekta wskazania licznika też nie jest specjalnie trudna w niektórych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ta korekta licznika, że co, że po co?

Czyżby w skarbówce pracowali ułomni, że nie doliczą się?

To nie posłowie, którym pokrywa się koszty podróży do 35 tysięcy i nikt w nic nie wnika.  ;-)

http://www.mylomza.pl/home/region/item/14755-pos%C5%82owie-podr%C3%B3%C5%BCnicy-ile-wydaj%C4%85-na-paliwo?.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

auto nowe

 

8 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

Korekta wskazania licznika też nie jest specjalnie trudna

Oczywiście nie było ani razu w serwisie, zatem o przebiegu nikt nic nie wie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.