Skocz do zawartości

Egzmin praktyczny Poznań 20.06.2018r


Konrad95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem podziękować wszystkim, którzy pisali na tym forum różne pożyteczne rzeczy. Zdałem egzmin dzis i chciałem zostawić cos po sobie dla innych. 

Auta na egzaminie:

-Skoda Fabia 2015 diesel 

-Reno Kango to co zawsze 

-ADR Volvo Fl6 1997r 19t

-autobus miejski chyba solaris starszy model

Pytania, napisze ile pamiętam dotyczyly tego co juz tu koledzy pisali wiele sie powtarza. A więc badanie świateł, badanie szyb, ogumienie, analiza spalin, warunki autobusu na 100 i szkolny, opony w cysternie. Wszystkie pytania sie pojawiały niejednokrotnie na forum. 

Ja miałem sprawdzic opony ich rozmiar nośność czy ocenic stan techniczny opon. I oczywiscie zaswiadczenie temat dość prosty ale stres robi swoje więc mozna sie nie miło zaskoczyć. 

Nieszczęście zdane Panowie są ogromnymi profesionalistami podchodzą do sprawy poważnie bardzo pomocni. Zdane..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, dobrze jest rozeznać sprawę jak to wygląda. A może wiesz czy są zadania typu sprawdzenie zawieszenia na szarpakach albo pytania dotyczące budowy różnych podzespołów lub pod samochodem opisać zawieszenie i powiedzieć co za co odpowiada?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michu26 napisał:

A może wiesz czy są zadania typu sprawdzenie zawieszenia na szarpakach albo pytania dotyczące budowy różnych podzespołów lub pod samochodem opisać zawieszenie i powiedzieć co za co odpowiada?

Oczywiście, że są i to coraz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTak oczywiście są takie pytania. Warto np znać budowe instalacji lpg, zawieszenia, ukl kierowniczego, wielozaworu lpg, bud zwalniaczy wszystkich, dyferencjalow, przekladni kierowniczej, bud amortyzatorow, nawet skrzyni i silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko "po staremu". Od marca nic się nie zmieniło i dobrze. Dlatego na praktyczny polecam Luboń k/Poznania.

Konrad95 napisz jaka zdawalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jankowalski napisał:

Koledzy mam pytanko jak się wchodzi na praktyczny w Poznaniu jak kto chce czy według listy

 

 

Jak kto chce ( kolejka tworzy się sama ) bo RODO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy się, bo jak kto chce. Jeden na rękach, inny czołganiem, jeszcze inny w podskokach, ktoś tam na czworakach. Jednego wrzucili, kogoś wnieśli. tamtego wepchnęli, tego wturlali.  :rotfl:  sorry ale nie mogłem się powstrzymać

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie udzielałem się w dyskusjach, jedynie czytałem, teraz jestem już po egzaminie i mogę dodać coś od Siebie. :)

Egzaminatorzy naprawdę w porządku, nie poganiają, jak ktoś czegoś nie wie to pojawiają się pytania.

Moje pytanie dotyczyło Autobusu miejskiego, ukł. kier, zawieszenie,  (od razu egzaminator zaznaczył że jest kopia dokumentów, bo na egzamin etc... oraz że zakładamy że pozostałe podzespoły są w porządku, a mam się skupić na tych konkretnych w zadaniu) 

Autobus jaki był to miejski (MAN) - numer vin na ramie p.przód.

Losujemy pytanie, mamy czas żeby na spokojnie podejść do tematu, sprawdzić wszystkie usterki (tabela dostępna na parapecie- wystarczy poprosić), wypełnić zaświadczenie i udać się do egzaminatora, w celu weryfikacji oraz pytań.

Jeżeli macie do sprawdzenia np. układ kierowniczy i potrzeba żeby ktoś tam poruszał tą kierownicą, to nie bać się tylko iść do egzaminatorów- poprosić :)

 

Ja jak byłem gotowy to czekałem na Egzaminatorów bo dopytywali gościa (całą komisja) o oznakowanie opon, nie wiedział czegoś to słyszałem, że była masa innych pytań, aż w końcu sobie przypomniał i zdał i wtedy komisja podeszła do mnie.

 

Kolejność ustalaliśmy sami, miedzy sobą.

 

pojazdy to te co zostały wymienione wyżej.

 

Powodzenia Panowie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.