Skocz do zawartości

Praktyka Kraków 20.06.2018


marcino20_2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podchodziłem dziś do egzaminu praktycznego mialem ustawienie światel i poległem.:-(

Moje zadanie brzmialo Wykonać pomiar ustawienia światel mijania i drogowych jak przy badaniu okresowym, ocenić czy są dobrze ustawione, podac odchylki dotyczące tych świateł , pomiar światłości drogowych obliczyć sumę swiatłości i podać czy różnice w światłosci miedzy jedna lampa a druga mieszcza sie w granicach tolerancji. 

Mój egzamin zakończył sie w momencie kiedy panowie zapytali o odchylkę świateł mijania w płaszczyźnie pionowej i poziomej , oczywiście wartości z dzienników znałem ale nie potrafilem odczytać z przyrządu danychej wartosci bo tam nie ma żadnej podziałki . Jak sprawdzić czy mierzone światlo miesci sie w granicach góra 3cm dół 5cm lewa 5cm prawa strona 20cm????

Panowie kazali mi podać dokładny wynik co do cm. Wie ktoś dokładnie jak to zrobić?? Ogólnie komisja nie poganiała , dali czas na pomyślenie ale to pytanie zbiło mnie z tropu. Z góry dzieki za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyrządzie przeważnie są dwa pokrętła jedno przesuwa góra dół z niego odczytujesz pochylenie , a drugie przesuwa czujnik w środku w lewo prawo i podziałka jest w środku i pózniej odczytujesz lewo /prawo , było trzeba poprosić o instrukcje przyrządu jak nie widziałeś pokręteł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcino20_2009 napisał:

trafilem odczytać z przyrządu danychej wartosci bo tam nie ma żadnej podziałki . Jak sprawdzić czy mierzone światlo miesci sie w granicach góra 3cm dół 5cm lewa 5cm prawa strona 20cm????

Panowie kazali mi podać dokładny wynik co do cm. Wie ktoś dokładnie jak to zrobić?? Ogólnie komisja nie poganiała , dali czas na pomyślenie ale to pytanie zbiło mnie z tropu. Z góry dzieki za wypowiedzi

Współczuje że nie zdałeś,jednak pytanie w sumie nie było trudne.

Każdy przyrząd dopuszczony na SKP ma podziałkę góra-dół i prawo-lewo.

Mogę mówić na przykładzie przyrządu na którym pracuje Technik 2400 D.Podstawa przy umiejętnym posługiwaniem się przyrządem lub urządzeniem jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Z reguły producent szczegółowo opisuje jak wykonywać,obsługiwać przyrząd. Myślę że to właśnie w twoim przypadku zawiodło.

Co do pomiaru odchyłek dopuszczalnych.Podstawowa sprawa musisz znać % fabryczne umocowanie lampy w poj..Znajdziesz ten parametr na reflektorze ,naklejce lub danych poj.

Ustawiasz tę wartość pokrętłem góra-dół  przyrządu. Włączasz św mijania ,przyrząd ustawiony prawidłowo na przeciwko badanego ref. Zakładamy że jest odchyłka w granicy światła -cienia, góra-doł. Pokrętłem doprowadzasz do pokrycia się wskaźników na plansz ze snopem światła mijania i odczytujesz różnicę,na pokrętle. Np.Ustawienie fab.ref- 1,2% -odczyt pomiaru 0,9% = 0,3% ja na przyrządzie mam tabelkę ile % to jest cm/10m.Odczytuję 0,3% to 3cm/10m dół  reflektor zgodny , podobnie z drugim. Trudno to może opisać ,lepiej wytłumaczyć na przyrządzie,

Co do kontroli długich ,światłości zajrzyj do DTR urządzenia na pewno jest to opisane.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi panowie musze kilka dni odbyć praktyk na SKP i ponownie przystapić do egzaminu może innym razem sie powiedzie. 

Nieznając obsługi urządzenia moge poprosić komisję o instrukcję obsługi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcino20_2009 napisał:

Dziekuje za podpowiedzi panowie musze kilka dni odbyć praktyk na SKP i ponownie przystapić do egzaminu może innym razem sie powiedzie. 

Nieznając obsługi urządzenia moge poprosić komisję o instrukcję obsługi??

Podczas szkoleń, jest chyba praktyczne tłumaczenie przeprowadzanie obt na skp,a zarazem objaśnienie urządzeń i przyrządów podczas bt  Dobrze by było sobie odświeżyć  pewne tematy praktyczne przed egzaminem.

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja byla obsługa urządzenia do ustawiania świateł tylko ten nowszy typ z jednym pokrętłem z tyłu i z odchyłkami w miejscu gdzie sprawdzamy granicę światła i cienia. Na egzaminie trafila sie stara maszyna i sie zaciołem przy pomiarze przez nie zmajomość obsługi. Jeszcze raz dzieki za wszelkie porady mam nadzieje ze następnym razem pujdzie. Napisze po kolejnym egzaminie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.