Skocz do zawartości

Porsche Cayenne kategoria M1G jaki podrodzaj pojazdu


Galaxy_13

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostało zgadywanie co było w zagranicznym dowodzie wpisane. Zależy też jeszcze skąd sprowadzony i jak dowód był wypełniony. Wiadomo gdzie ordnung. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, blakop napisał:

To po co podali w kategorii "G" skoro nad "terenowym" nikt się nie pochylił?

Bo to była by obraza dla tej kategorii - nikomu nawet na myśl nie przyszło aby sklasyfikować go jako terenowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowana praktyka pokazuje, że kategoria homo pozostaje bez większego wpływu na rodzaj nadwozia, a po polskiemu na podrodzaj pojazdu.

Sprawdziłem w rejestrze/centralnej bazie i takie ciężarowe Porsche Cayenne o kategorii N1G występuje jako wielozadaniowy.

Natomiast takie osobowe Porsche Cayenne o kategorii M1G występuje jako kombi.

 

Niechcący wpadł mi w ręce dowód osobowej Skody KAROQ i też ma wpisany podrodzaj kombi.

Z resztą były już przerabiane hatchbacki grupy VAG pohomologowane/porejestrowane jako kombiaki. No nie dojdzie ładu w tych sprawach. Podobnie jak nie znajdzie podrodzaju pick-up dla ciężarowego Mercedesa X-Klasse o kategorii N1G, który w podrodzaju jest właśnie pick-up'em. Tak w oświadczeniu o danych niezbędnych do rejestracji naskrobał producent pojazdu i nikt w WK tego nie zmieni. Formalnie klasyczne współżycie z unijno-polskimi przepisami - czyli trzeba sobie jakoś radzić. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte te Porsche wyszło . Przy tym samym numerze homologacji jest klasyfikowane różnie, decyduje wariant i wersja .

No ale tego tu nie podano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że w niemieckim DR wszystko jest. Informacyjnie napiszę, że ichni(mowa o niemieckim i austriackim DR) rodzaj nadwozia odpowiada naszemu podrodzajowi i polecam się tego trzymać, zwłaszcza przy np. golfach hatchbackach homologowanych jak AC i BMW X3 homologowanych jako AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro nawet autorytety sugerują wymagać tłumaczeń zagranicznych DR na SKP (podczas gdy nawet WK to nie obowiązuje!!!) to czego tu się dziwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Nie podano, nie podano…

- No nie podano! ;-) 

 

Nie podano wariantu i wersji jak i nie podano co w zagranicznym dowodzie wpisano. Z resztą, nie w każdym zagranicznym są takie wpisy a i w krajowym jest to zaszyfrowane. Sorry, bo ja też nie podałem skąd swoje informacje wziąłem – otóż z historii.peel i cepiku zaczerpnąłem. Są to pojazdy sprzedane przez przedstawicielstwa w Polsce, a więc z oświadczeniami o danych niezbędnych do rejestracji w komplecie z innymi homologacjami, papierami.

Nie ważne. Tak samo nie ważne jak katalog ITS, który może li tylko podpowiedzią służyć. Natomiast to co w tym katalogu stoi jakoś określono, ustalono i pozostaje pytanie jak to zrobiono. Dlaczego jedna i ta sama bryła nadwozia jest różnorako definiowana?

Czym się różni Porsche Cayenne kombi od wielozadaniowego?

Jak jest różnica między ciężarowym wielozadaniowym, a osobowym wielozadaniowym?

Nowy Seat Leon hatchback w oświadczeniu/homologacji jako kombi jest opisany.

Gdyby to wszystko było jasne i oczywiste, to nie byłoby tematycznego pytania!

Cały czas mowa o tym, co akurat jako podrodzajowy anonim na stanowisku stoi i o polskiej klasyfikacji pojazdów.

 

Tyle z cepiku/histori co do Porsche Cayenne znalazłem:

Homo: e13*2007/46*1085*11 – osobowy M1G kombi, typ: 92A, wariant: EJ22, wersja: 21

Homo: e13*2007/46*1085*03 – osobowy M1G kombi, typ: 92A, wariant: ED22, wersja: 02

 

Homo: PL*2184*05 – ciężarowy N1G wielozadaniowy, typ: 9PA, wariant: FS22/5, wersja: 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Paprock napisał:

Homo: e13*2007/46*1085*11 – osobowy M1G kombi, typ: 92A, wariant: EJ22, wersja: 21

Homo: e13*2007/46*1085*03 – osobowy M1G kombi, typ: 92A, wariant: ED22, wersja: 02

 

Homo: PL*2184*05 – ciężarowy N1G wielozadaniowy, typ: 9PA, wariant: FS22/5, wersja: 01

bo jakoś tak z powszedniego dnia codziennego bardziej pasuje do osobowego kombi a do ciężarowego wielozadaniowy ale to tylko takie moje przyporządkowanie, także mimo to,  jak ładnie ująłeś, sufiksu "G", nie masuje mi dodawanie do takich limuzyn "terenowy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e13*2007/46*1085*01– osobowy M1G wielozadaniowy, typ: 92A, wariant: FD22, wersja: 02

Tak wzrokowo to jest prawie pół na pół , na prawie 300 szt. w katalogu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pytam z czystej ciekawości, kolega ma podobnego golfa co wrzuciłem na zdjęciu, bodajze 95 rocznik, nieważne. Oczywiście podrodzaj - kabriolet. Z definicji kabriolet wg ISO 3833-1977 kabriolet posiada co najmniej 2 miejsca (tu się zgadza ba ma 4) i jeden rząd siedzeń (a ma 2 rzędy). No i co z tym fantem robicie??????

golf cabriolet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytaj to zdanie bez swoich wtrąceń 

41 minut temu, mike_van_mik napisał:

kabriolet posiada co najmniej 2 miejsca i jeden rząd siedzeń 

Dla jasności: posiada co najmniej dwa miejsca i co najmniej jeden rząd siedzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accomodation
2 or more seats in at least

1 row.

 

aaaa faktycznie  ;) zmyliło mnie bo w jednej linijce pisze 1 row - 1 rząd siedzeń, a wyżej in at least - tyczy się rzędu siedzeń ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.