Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
kurant2000

plakietka

Polecane posty

kurant2000

Przypomnijcie mi Panowie gdzie jest napisane , że diagnosta musi mieć plakietkę podczas wykonywania swojej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1
z dnia 5 grudnia 2003 r.
w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów

I raczej o identyfikator się rozchodzi ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA
z dnia 10 lutego 2006 r.
w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania
techniczne pojazdów

 

§ 7. Wykonujący badania techniczne pojazdów diagnosta powinien posiadać identyfikator osobisty zawierający co najmniej imię i nazwisko, zdjęcie, kod rozpoznawczy stacji kontroli pojazdów oraz numer uprawnienia diagnosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen

A co z RODO ??? Gdzie moja ochrona danych osobowych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher

To pytanie oby na pewno do nas ?

Bo jeśli do ministra transportu i budownictwa to raczej tego forum nie czyta ...  

I dlaczego nie dodałeś, jak już, pytania o wykaz diagnostów wykonujących badanie techniczne na stacji  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
10 minut temu, Logen napisał:

Gdzie moja ochrona danych osobowych ??

 

Na zaświadczeniu też chronisz swoje dane? Nie przybijasz pieczątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Zawsze można wystąpić z wnioskiem o usunięcie danych z bazy! :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

Dziękuje Panom za przypomnienie , bo tak zastanawiam się też czy nie koliduje to z RODO , dlaczego pytam , bo np. w szpitalu jak byłem to nie wołali po nazwisku tylko np. Pan z nr 1. Jak słusznie koledzy zauważyli na zaświadczeniu stawiamy pieczątkę imienną, ale i też 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

można wystąpić z wnioskiem o usunięcie danych z bazy! :evil:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Nie ma co popadać w paranoję, bo kurcze jeszcze przyjdzie zasłaniać tablice rejestracyjne, coby po cyferkach nie rozszyfrował ich jakiś diagnosta lub pracownik wydziału komunikacji! :evil:

Trzeba było się zastanawiać nad danymi dwadzieścia lat temu, a nie udostępniać każdemu! Teraz mleko się rozlało i nie ma potrzeby kręcić afery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher

A lekarz nie stawia pieczątki na recepcie czy zwolnieniu ?

A co z wykazem diagnostów upoważnionych do wykonywania badań technicznych na stacji ?

 

Wystąpienie z wnioskiem o usunięcie danych (zapomnienie) skutkuje czym ?

Ktoś tam zadał pytanie  co z RODO ?

Jak to co ... jest weekend, pewnie dziś nie pracuje, siedzi przy piwku i czeka na mecz Belgia - Tunezja :what:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

To ja następny raz policjantowi danych nie podam w trakcie kontroli, bo RODO!! 😆

 

Oj daliście się zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter1973

tak w związku z RODO - taki krótki żart pozwolicie -

kolega do kolegi - cześć , mam dobrego prawnika od RODO .

ooo , daj namiary .

nie mogę ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher

A co ten artykuł ma wspólnego z nami ??

Nam pracodawca nie nakazuje, nam nakazują przepisy jakby nie patrzeć prawa. I tego wymagają inspektorzy podczas np.kontroli corocznych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurant2000

pracodawca też może Ci nakazać nosić identyfikator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher
Napisano (edytowany)

Nie bardzo rozumiem po co ma mi nakazywać ?

Przecież mam taki obowiązek wynikający z przepisów. Czy mi nakaże czy nie, nie ma to znaczenia, bo i tak muszę go nosić w pracy.

 

Edytowano przez Mecher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Zawsze zamiast fartuszka można wystroić się w arabski nikab i dopiąć identyfikator! :evil:

 

f686532597f1c3f6e8fbcf363fcced560ee0a7c8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO
Napisano (edytowany)

Zadałem pytanie do nadzoru - co z kopiami uprawnień wywieszonymi na tablicy informacyjnej - inie , nazwisko i pesel - może to regionalny zwyczaj ale na naszych SKP są wywieszone - czekamy na odpowiedz TDT

Edytowano przez IVVO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecher

Kopie uprawnień nie muszą być wywieszone B|

Właśnie z względu na RODO. Taką odpowiedż dostałem  podczas odbioru stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
54 minuty temu, IVVO napisał:

może to regionalny zwyczaj

Niewątpliwie to regionalny zwyczaj i to nie poparty przepisami.

  • Lubię 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Kopie uprawnień, to nie. Ale wykaz diagnostów przeprowadzających badania techniczne wywieszony w widocznym miejscu nadal obowiązuje.

 

Poza tym nie za ostro podchodzicie do tego całego RODO?

Niech chcesz być identyfikowany, to nie pracuj w takim zawodzie. Proste.

Zawsze można węgiel kopać na przodku i choćbyś miał na kasku imię i nazwisko wyryte, to i tak utytłaną facjatkę  trudno rozpoznać. :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tak naprawdę ciapate w EU ograniczają się do hidżabu... A czasami tylko szajla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

I to rozumiem, to jest pełna ochrona,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.